Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz KISDUCK #10 üzenetére

    Jó, de ez a "falun nőttem fel, ezt itt így szokás" nem érvényes kifogás, mert nagyapám is falun nőtt fel - ugyanazon a földrajzi helyen -, az ő korában mégsem volt szokás. S nem csak azért, mert még nem találták fel a motoros fűkaszát, hanem mert nem volt elfogadott, hogy pihenőidőben nagyon zajonganak az emberek, még jobban tiszteletben tartották egymás nyugalmát. Aztán ez valahol félrement és jött helyébe az a mentalitás, hogy ha ő is krampácsolhat akkor én is, majd a '90-es években csúcsosodott ki egy állandósult zajszennyezésben*.
    Viszont az, hogy a te vagy az én gyerekkoromban a szokatlan időpontokban történő hangos munka elfogadott volt már változik - ami talán nem olyan nagy baj. S az én tapasztalataim szerint többnyire nem a gyüttmentek problémáznak amiatt, ha a helyiek hangoskodnak, hanem inkább fordított az összefüggés és az őslakosok szokták kikérni, ha a betelepülő vasárnap füvet nyír vagy beröffent egy aggregátort.
    Ettől persze handras még egy irritáló ripacs, de néha még az irritáló ripacskodásban is meg kell látni az igazságot.

    *Azóta főleg azért csökken a zajszennyezés, mert bejött egy csomó EU-s meg iparági szabályozás a hangnyomás értékekre, így már nem tud olyan hangos fűnyírót venni a szomszéd, mint régen vagy pl. a mai autók sem alakítják olyan hatékonysággal zajjá az energiát, mint anno a Kispolszki

Új hozzászólás Aktív témák