Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz erer1000 #9 üzenetére

    Egyrészt éljen a környezetvédelem ugye... és itt nem csak annyi a zavaró, hogy 10W, hanem hogy ez a plusz egy mai átlag chipset max fogyasztásának közel a duplája... tehát közel háromszor annyit ehet terheletlenül, mint egy másik max terhelésen... szerintem ez bőven kimeríti az elrontott fogalmát :U
    Másrészt meg igen, amit szintén említettek azóta, hogy emiatt kell rá venti, amire annyira büszkék a gyártók, hogy igyekeznek totál elrejteni, hogy úgy tűnjön, nincs is rajta... ezzel persze sokat rontva a hatásfokon.

    Attól, hogy drága lap... khm, akkor pl szerinted aki hibridet vesz autóból, azért teszi, mert nem engedheti meg magának a benzint? Aligha...
    (Ha már Tidus pont az autót hozta fel... amiben szerintem nincs igaza, attól, hogy gazdag, még lehet környezettudatos, és számíthat neki, hogy az autója mennyit eszik, és mennyi a
    károsanyag kibocsájtása.)

    ...de kisebb dolgoknál is, épp most vettem porszívót, mert bedöglött a régi. Az olcsó 10-15.000-es kategória 1400-1600W, de inkább megvettem a 70.000-eset, ami 750W-ból hozza azt a szívóteljesítményt, vagy még többet, és nagyrészt újrahasznosított anyagokból gyártják... ez sem hozza be soha az árát a villanyszámlán, de a választásnál szempont volt az is, hogy környezeti szempontból milyen a termék. (ráadásul hangtalanul teszi a dolgát :) )

Új hozzászólás Aktív témák