2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) Puma K

Puma K
(veterán)

Eléggé jóféle az a Dell Studio 17. A többi meg simán jó de rohadt drága :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2) stevve

stevve
(nagyúr)

"az árcédulán akár 5000 dollárnál is magasabb összeg jelenhet meg."

Egy újabb noti, aminek a presztízs értéke jóval meghaladja a valódit... :U

A Studio viszont szimpi, főleg a HD 4650-nel. :K

(#3) stevve

stevve
(nagyúr)

Már le is tesztelték, hogy mit tud egy Core i7 alapú noti:
LINK

(#4) Devid_81 válasza stevve (#2) üzenetére

Devid_81
(veterán)

Annyi penzert mar a reggelimet is megcsinalhatna...
Fene se tudja mire jo ez a "jatszunk notebookkal" dolog.
Nagyon sokan, koztuk En magam is, vettem notit jatekra...huuu de jo, meg szep, 1 honap utan meg elkezdtem gyujteni egy asztalira :)
Tulkepp ilyen notebookot mar amugy sem a hordozhatosag miatt vesz az ember...nem is azert, hogy akkurol orakat netezzen...ez ilyen szukseges plusz kategoria nalam. :U

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

(#5) David75 válasza Devid_81 (#4) üzenetére

David75
(őstag)

Viszont nem mindenki szeretne egy hangos nagy gépházat meg külön monitort billentyűt.Nekem el se férne kb...(de ettől még szerethet valaki játszani és még mindig könyebben belefér a hátizsákba mint egy gépház monitorral...Nem minden nap cipelés jelenti itt a hordozhatóságot hanem hogy a-ból b-be ne csak kocsival lehessen elvinni...

Mate20 Pro|i5-6600k,MSI GTX1070, Asus ROG Swift PG278Q| Bose Soundsport free | Alfa Romeo MeTo

(#6) molochtomika

molochtomika
(tag)

Dell mindig is patent és minőségi cuccokat dobott a piacra! Ez is biztos az lesz! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=molochtomika

(#7) juliabrilke

juliabrilke
(addikt)

Fene egye meg azt, aki egy ilyet meg tud venni. :DDD
Azért nem semmi lehet.

(#8) lezso6

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Nagyon überfaják azok a Dell notik. :K

De az alienware alkotásáttól viszont sírvafakadok. :O
5000 dollárért g92? :W

Primitív kérdésre nincs helyes válasz.

(#9) .Anakin. válasza lezso6 (#8) üzenetére

.Anakin.
(tag)

én a 45W TDP-től fakadok sírva, pedig ugy vártam h jöjjön firrsítés a Studio 17-re. De jó lenne egy Core2Duo P8600-al monnyuk....

(#10) ZCoyote válasza molochtomika (#6) üzenetére

ZCoyote
(őstag)

Ja, kivéve pl. a Latitude D630-as szériát. Három van a cégnél abból egyet 1 héttel a használatba vétele után cserélték mert a képernyőjén csíkok jelentek meg, a másikat meg fél év után kellett gariztatni mert vagy az akksija vagy a tápja ment ki.

Tényleg állat jók :F

Romani ite domum.

(#11) Cyberb0b

Cyberb0b
(tag)

Nekem is a Dell Studio 17 tetszik laptopba elég gázakat csinált az aw.

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#12) stevve válasza ZCoyote (#10) üzenetére

stevve
(nagyúr)

Használtam olyat, semmi baja nem volt sose. :) Szerintem megbízhatóak a Dell cuccai. :K

(#13) .Anakin. válasza ZCoyote (#10) üzenetére

.Anakin.
(tag)

képernyő csíkok tipikus Dell hiba:)
láttam olyat ami dobozból kivéve első bekapcsolástól egy oszlopnyi pixel helyből nem ment:)
a képernyőbe lehet difi a dellnél is. amugy télleg jók
és most nézem h az új studio 17-en végre van eSata

(#14) nkmedve válasza ZCoyote (#10) üzenetére

nkmedve
(senior tag)

Valami rosszabb darabokat kaphattatok el, én mikor vettem a notit akkor olvasgattam ezekről, és alapvetően nagyon elégedettek voltak azok akik véleményezték a masinákat.

Nekem D631 van, ez ugyan az, csak AMD procival, chipsettel (s mint olyan, lassabb, többet fogyaszt, egy kazán, és könnyen elfüstöl Intel fanok szerint :DDD szerencsére én ezeket nem észleltem ;) ). Eddig még ilyen jól összerakott gépet nem láttam. Problémám se nagyon volt vele, a touchpadnál volt egyszer, hogy nem ment fél óráig (nem tudom, hogy OS hiba volt vagy nem, de magától helyrejött) azóta semmi gond.

(#15) Barthezz2

Barthezz2
(nagyúr)

Nem rosszak ezek a dell-ek, viszont az az AW nem tettszik.. Olyan "furán" néz ki.. :U
Mondjuk magam részéről maximum akkor veszek ilyen notit, ha megnyerem az ötöslottót, mert ennyi pénzből már egy komoly kis asztalit össze lehet rakni, és ha lenne ennyim, inkább arra költeném :)

Everybody lies.

(#16) P00By

P00By
(nagyúr)

5000 dodo :|
Jó vastag az Alienware :)

(#17) darkarthur

darkarthur
(senior tag)

Jó ez a fejlődés, pár év múlva megéri ilyet venni :DDD

(#18) aram01

aram01
(nagyúr)

azért a Dell-ért megadnám az 1100-et

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) Duree

Duree
(veterán)

Hát ez az a a kategória ami nálam nem szerepel,csak álmaimban.Igaz nem is kellene ennyire burtál hardware

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#20) t72killer válasza .Anakin. (#9) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Sőt! A valóságban még ennél is rosszabb a helyzet. 2.8GHz/2mag-on ("turbo boost" = a jópár hónapja piacon lévő P9700 teljesítménye) 70W!!! (teszt németül).

SzVSz az intel a mobil nehalemekkel eléggé mellényúlt. Hacsak nem jönnek ki ütős 2magos darabok, ezek a quad díszpéldányok nem sokra lesznek jók :U

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#21) t72killer válasza Duree (#19) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Nekem az álmaimban egy P9700-as procival, tuningolós alaplappal (ld MSI GX623) és HD 5670 GDDR5 grafikával szerelt noti szerepel, ami 6óráig bírja akksin:))

(#22) Geönczy

Geönczy
(aktív tag)

Alienware notiknál mondjuk egy 17 colos kijelző belefért volna.

CSS (Hun)Bloodkiller

(#23) asadasad22 válasza Geönczy (#22) üzenetére

asadasad22
(őstag)

van olyan is, m17x-nek hivjak, csak ezt nem most frissitettek, (hanem nehany honapja talan) ezert nincsen a hirben. gtx 260m-el nyomjak azt is.

egyebkent bar az m15x-nel az 5000 dollar tenyleg osszehozhato ha mindenbol tudatosan a legdragabbat valasztja az ember, de hulyeseg ezt az arat emlegetni, egy tipikus epeszu konfiguracio azert ennek a felebol is boven kihozhato.

[ Szerkesztve ]

(#24) Geönczy válasza asadasad22 (#23) üzenetére

Geönczy
(aktív tag)

Most már látom. Megnéztem az árát....6300 dodóért összepakoltam egyet a választóba.

CSS (Hun)Bloodkiller

(#25) .Anakin. válasza t72killer (#20) üzenetére

.Anakin.
(tag)

ezt a 70W-ot honnan vetted? P9700-nel 28W-ot ad meg az intel.
de egyébként se hasonlítgassunk egy 2 magos processzort egy 4 magos hoz.

egyként kicsit utánna olvastam meg néztem pár (általad is linket) pont azt szűröm le h nem biztos h mellé nyúlt annyira(fogyasztás szempontból). Mint midnen hol írják elég agresszív az energia gazdálkodása.
pl: aki netezik/filmezik, néha játszik/renderel/programot fordít annak pont h jó.
legtöbb esetben (net/film/dokumentum szerkesztés) nem kell nagy erő, vissza tud venni a fogyasztásból, amikor meg játszani/renderelni nem akksiról fog úgysem az ember.

termikusan persze más a helyzet. de abban ugye nagyon közrejátszik a gyártól által kivitelezett hűtés.

(#26) ZCoyote

ZCoyote
(őstag)

Ez a dell szerintem már nem az a dell mint rég.
Mindegy akinek dell-je van használja sokáig egészséggel. :)

Romani ite domum.

(#27) t72killer válasza .Anakin. (#25) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Idézet a linkelt tesztből:

"Attaching a power meter to the laptop shows the Turbo Boost function in action - stress one core to 100% load and the clockspeed rises to 3.06GHz while power consumption hovers around 58W. Fully load another core and the overclock reduces to 2.8GHz and the power consumption to 70W. Load either of the two remaining cores, and Turbo Boost keeps power consumption hovering around the 70W mark by lowering the overclock to a maximum of 2GHz. Finally, with all four cores flat out, it falls to a maximum of 1.73GHz with power consumption hitting peaks of 74W."

Az nem tudom, mennyire esett le, hogy a turbo boost-ra utaltam (máskülönben nem lenne értelme 2GHz feletti órajelekről beszélni) és itt igenis csak 1-2-3 magot használ, és a 2magos, 2.8GHz-es esetet igenis jogos összehasonlítani az aktuális 2magosokkal.

Ha még1x megnézed, amit írtam, nem a P9700, hanem a mobil i7 fogyaszt 70W-ot 2magját meghúzva. TUDOM, hogy a P sorozat 25-28W-ot eszik.

[ Szerkesztve ]

(#28) (Darkwood) válasza aram01 (#18) üzenetére

(Darkwood)
(őstag)

Igazság az, hogy én is!

Ennyit megér!

Hozta a Dell a szokásos letisztult, egyszerű, szép kinézetet.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.