Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz D.Va #15 üzenetére

    más megközelítésben, mivel semmilyen kártya nincs kb, ebből se lesz ha esetleg kerül is a boltokba
    akinek kártya kell az kénytelen ezt venni, nyilván nem gtx 1660s-t venne ennyiért senki, márpedig már drágább mint amennyibe ennek kellene kerülnie
    úh. teljesen mindegy mit jófejkedik' álszenten az nv, ez semmire sem megoldás

    szerk:
    zkoos7
    ezzel én is így vagyok, de állambácsik hagyják, nyilván nekik sem rossz deal ez valamiért
    bányászok meg azt mondják alternatív energiaforrás blabla
    persze, mert azokt az eszközöket nem kell legyártani, szállítani, és egyszer majd nem döglenek meg, és persze azt az energiát nem lehetne más értelmes dologra használni
    gaming sm értelmesebb, csak az mondjuk átlag napi pár óra, nem 24/7 és nem akár több tízezer vga-val "háztartásonként"

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Peat;) #57 üzenetére

    ( :
    szintén ez rémlett fel nemrég, amd/-nv-nek hatlmas dela, lehet besegítettek egy kicsit az árfolyamnövekedésbe, van hozzá tökéjük
    közben mindent megtesznek a játékosokért, mint mindig, erről szól az életük ( :
    nekik aztán qrvára mindegy ki veszi meg a terméket, csak vegye

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz D.Va #87 üzenetére

    kicsit utánaszámolsz rájössz hogy nem a "nyerészkedők" miatt
    árulnak x kártyát, miköben 10x kereslet van rá
    meg kellene már érteni lassan, hogy nincs termék, ezért mentek fel az árak
    ha lenne termék nem tudna senki "nyerészkedni"
    kapitalizmus
    ha nem lenne bányászda lenne termék
    és mindig az a kotsog aki pár kártyát el akar adni, nem is az ám, aki lapít mint a sz@r a fűben - itt is -, 8-10 kártyával bányászás közben
    vagy több tízezerrel mint a nagyok

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz D.Va #116 üzenetére

    nagyon rossz a matek
    a bányászok 80-90%-t, a "nyerészkedők" max néhány %-ot
    nézz már fel apróra mennyi kártya van
    ha nem tévedek nagyot 10m fős ország vagyunk nagyságrendileg
    nincs kártya és nem csak nálunk
    gt 1030-at bő egy hónapja vettem, már 20%-kal drágább

    Reggie0
    nekem is nehéz elhinnem, hogy nem megy
    kb ez van:
    80-90% bánya, 5-10% "nyerészkedő", 5-10% end user
    amíg néhány darabok vannak semmilyen készlet nincs és nem is lesz semmilyen normál ár
    a kínálat valóban nem csökkent, csak a kereslet lett mondjuk 3-4x akkora mint volt
    normál esetben azért van készlet, mert egy vevőre jut 1-2 kártya, most 10 potenciális vevőre jut 3-4 jó esetben
    sokan úgy adjátok elő mintha ez valami űrtechnika lenne, egyszerű alap matek
    csak ugye a "nyerészkedőket" lehet látni, képet láttál már több tízezer vga-s farmról? pedig sokkal több ilyen van mint 20-30 vga-val "nyerészkedő"

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #133 üzenetére

    pontosan, ők eladják ugyanúgy
    csak már kezdi felcseszni a csimet' ez a scalperezés, nyerészkedőzés meg társai
    a bányászok miatt nincs kártya és amíg nem csinálnak velük valamit nem is lesz
    nem fognak holnap két új gyárat építeni, de ha építenek is legalább 4-5 év mire elkészülne
    jöhetne még valami cunami vagy ilyesmi, mostani vga -rkat legalább kettővel megszorozni, úgy lenne az igazi

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz SRC #136 üzenetére

    nemrég megtudtam itt egyik topikban, hogy nem vagyunk egyformák - örültem is neki nagyon, ha sokak agyszintjén lennék már biztos nem élnék -
    a téma az volt, hogy néhány emberkét megkárosított egy referenciával rendelkező "eladó"
    referencia jelen esetben értsd:
    egy darab értékelés, az is nimandtól, értelmes ember ilyennek 1ft-ot utal el max
    10-120e ft-ig húzott be embereket, akik előreutaltak természetesen
    erre vmelyikük azt mondta, nem vagyunk egyformák, ők rizikóztak
    én erre azt mondtam nálam a hülyeség és a rizikó azért nem ugyanazt jelenti ( :
    öngerjesztő folyamat, ítélőképesség/hozzáértés az leginkább nincs
    emelett bármennyire abszurd még be is jöhet
    azoknak nem nagy gond akik legalább annyit felfognak, hogy játszós pénzzel szálljanak be a buliba
    de el tudom képzelni hány van aki még akár hitelt is vett fel, és ha dőlne valami mehetne koldulni utána
    a "nagyok" meg csak adják alájuk a lovat

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #141 üzenetére

    foglamam nincs hogy lesz ebből valós pénz és hogy adóznak utána
    nekem ebből az egészből elég annyi tudom hogy létezik
    - és már jó ideje tudom hogy a számomra várva várt 12gb-os 3060 non-ti-ből nyár előtt esélyesen semmi nem lesz, ezért vettem egy gt 1030-at és egy 1650-et ( : -, ha utóbbit elviszik vigyék, most is az 1030 van a gépben

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz SRC #145 üzenetére

    az úgy lehet vele, ha beüt a gebasz akkor eladja a vga-kat és rosszabb esetben kiszáll nullásan
    csak ha sokan így gondolkoznak sokan akarnak eladni és lemennek az árak, és nagyon nem beszerz áron tudja eladni a kártyákat
    tehát ugyanott tart az emberünk, mintha közvetlen btc-t vesz, ott is hasonló a folyamat
    de legalább pár kört belerak
    aki ezt nem játszós pénzből csinálja, azok fogják nagyon bebukni ha lesz bukta
    mert ideges lesz, kapkod, nem tanulta meg a tőzsde első alaptétetélét:
    90% pszichológia és 10% matek
    ami esetenként még a legnagyobbaknak sem jön össze, mert csak egy mondat, de betartani még annak is tud nehéz lenni aki 20 éve ezzel foglalkozik

    szerk:
    -RARA-

    lehet ezt pp-n keresztül?
    ha igen és nem tévedek nagyot, az nem kerüli meg aki nem akarja
    én ugyan nem utalom el, de a bányászók nagy része sem ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz D.Va #151 üzenetére

    honnan tudjam? ( : én nem bányászok
    de elvileg ha pp-re megy a pénz és nem kerül a számlára, aztán onnan levásárolja az ember akkor nyoma sincs
    már látom is lelki szemeim előtt ahogy a navigátorok a nagy áramfogyasztók lakásában berúgják a tek_nősökkel karöltve az ajtót ;]

    szerk:
    demmer123
    valahogy sejtettem:)
    pár "scalpert" navnál akartak feljelenteni, de bányászokra ezt még nem láttam
    röhej ez az egész tényleg

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz demmer123 #155 üzenetére

    én se tippelem kevesebbre
    _ha_ lehet majd kapni egyáltalán
    én már rég meg is békéltem az 1030-cal nyárig, nyáron úgy sem nagyon kell a gép, őszre meg talán azért változik valami
    3070-et ha 16gb vramos simán megtartok, de 8-cal annyi pénzekért nekem nem kellett - nem játékra kell -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz demmer123 #158 üzenetére

    de mért?
    mert nem volt csak pár darab, és akkor is a scalpereket' köpködték sokan, nem pedig azokat akik miatt elfogytak a kártyák/alig jött valami
    én csak 180-ért adtam el, 163-ért vettem, én így "bányásztam", annyi elég is volt belőle
    sok kártyát kipróbáltam, végére már hányingerem lett tőlük kb
    amikor megtudtam hogy lesz 12gb-os non-ti na onnantól tudtam az lesz az én kártyám, csak nem mostanában ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz D.Va #162 üzenetére

    hangsúly a ha szócskán van

    demmer123
    papíron mindenképp:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz D.Va #166 üzenetére

    nem mondtam ellenkezőjét
    mindig a rizikó nagysága kérdéses
    abban is van rizikó ha kimegyünk az utcára elcsap egy autó, elvi lehetősége ott van
    én szerencsére ebből teljesen kimaradtam, ki is fogok maradni
    de ha úgy működik ahogy ezek szoktak akik igazán nagy lóvét tettek bele sz@rrá keresik magukat, a többiek nagy része pedig megfinanszírozza ezt nekik
    elegendő tőkével az ilyen játékokban könnyű játékmesternek lenni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #227 üzenetére

    nekik az nem mérvadó igazából, sokaknak nem opció a használt

    DEJVID
    sehol nincs előírva, saját tulajdonával mindenki azt csinál amit akar
    és a saját lelkiismeretével is úgy számol el
    ez egy teljesen felesleges plusz környzeteti terhelés, és már globálisan durván tolják, ennyi a probléma
    nem az én gyerekeim születnek/élnek majd még élhetetlenebb környezetben, az is igaz
    majd büszkén mesélhetik a kedves bányász apukák/anyukák, na látod gyerekem, én is rátettem egy lapáttal

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz DEJVID #232 üzenetére

    dehogy rohadék, ők a giga scalperek ( :
    realizálnak 100-1000% profitot aztán még eladják a csákány kártyákat
    közben még jobban szétb@sszák a környezetet
    emellett sokakat opatnak' is
    nagyszerű ( :
    egy értelmes világban ilyet nem engednének., de ugye gdp alapú a világ, nem értelemre épül

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #234 üzenetére

    nagyon rossz a matek
    napi pár óra gaming nem egyenlő 7/24 bányászdával
    akkor meg nagyon nem, amikor 1-30000 kártya/bánya az arány, itt is vannak többen 8-16 kártyával/fő
    emellett soha nem mondtam hogy bármivel hasznosabb lenne környezeti terhelés szempontjából a játék, de próbáljunk már meg különbséget tenni időben és felhasználók számában
    30000 kártyás bányász farm 30000 gammer lenne, ha nem 0/24-ben menne a bánya, így legalább 100e gammer

    Dilikutya
    jah ezt csinálja
    fedezet/értékj amögött van, ami mögé odarakják az emberek, lehetne a lósz@r kg-ja is 100e ft
    ha lenne elég tőkém simán megvcsinálnám ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #236 üzenetére

    "egy latrinába hugyo_unk" ( :
    nem tudom emberek ennyit mért nem képesek megérteni
    túl nagy méreteket öltött, és a kormányok nemhogy bestopolnák hanem kvázi támogatják ezt a sz@rt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dilikutya #240 üzenetére

    bármi megzuhanhat
    láttuk milyen szép világválság volt nem is olyan rég
    az emberi hülyeség/kapzsiság mindig ott van, erre nincs garancia
    ha csak a pénzügyi oldalát nézem simán tolnám a cryptot, azzal nincs gond
    magam szerény módján nem szeretek qrva nagyot sem szakítani, de bukni sem, folyamatosan venném ki a zsetont, amit "valós" dolgokba fektetnék

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dilikutya #242 üzenetére

    az egész más téma

    Reggie0
    erre vonatkozó hivatalos forrás?
    kitalálni én is sok mindent kitudok
    gammer több van, az tény, csak ők nem akár több tízezer vga-val tolják 7/24-ben
    tudtommal gamerek miatt még áramkimaradások sem voltak

    szerk:
    és azt az apróságot sem árt mellétenni, a többség 2060-ig bezárólag vásárol vga-t gamingre, nem csak itthon
    szerencsére konzollal egyre többen tolják és pc gamerek száma csökken, most a bányászda miatt még jobban fog ha nem csapnak oda az illetékesek
    series s-en soha nem láttam 75w-nál többet, x/ps5 duplája körül eszik load, majd ha lesz megnézem az x-et is

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #246 üzenetére

    lásd ribi válasza ( :
    egy értelmes világban már rég beszabályozták volna a pc komponensek energiaigényét is
    2-3-400w-os vga-k? a qrvaanyját' annak is aki gyártja, meg annak is aki hagyja
    a porszívókat bezzeg már sok éve beszabályozták

    DEJVID
    de miattuk emelkedtek, akkor is ha ők nem kérték
    így van, ne vicceljünk már
    a vga gyártás/termelés gamingre volt szabva, ahhoz társuló kapacitással
    ez már a bányászokat nyilván nem fogja tudni kiszolgálni, hiányhoz vezet, ami pedig dráguláshoz
    megfejelve azzal, hogy globálisan az egyik legfelkapottabb termék lett a vga
    áááááá nem, semmi köze ehhez a bányászoknak
    én komolyan azt nem értem, mi a qrvaeget' csinálnak ma az oktatásban? kettőig nem tudnak sokan elszámolni bazzz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #252 üzenetére

    szerintem pontosan fordítva:)
    onnantól, hogy megszabják neked a sz@ros vga nem ehet többet 150w-nál, onnantól kénytelen leszel fejleszteni, érdemben
    lásd új nv gen, kb pont annyit gyorsult amennyivel többet zabál, ez nem fejlődés, ez stagnálás
    köríthetnek mellé 8nm rizsát, ami valójában nem is annyi
    ha egy 3070 megállna 150w-nál azt mondom ez igen, derék munka volt, így csak elmegy
    fejlődés akkor van ha korlátoznak, ha már it pl sfx táp, ott a méret a korlát
    mégis meg lehet oldani sokkal kisebb térfogatban is olyan elektronikát, hűtést, ami akár drága atx verziókat megszégyenít
    autók terén is egyre komolyabb szabályzások vannak - aminek része persze látszatintézkedés, még akár visszájára is fordulhat, de foglalkoznak vele -
    és egészen őszintén, porszívókat beszabályozzuk 1kw-ra? egy sz@ros vga meg akármennyit ehet?:)
    lehet hozna drágulást, legfeljebb kevesebben szennyeznének
    és ugye megint ott tartunk hogy gazdaság, ami mindent felülír, azzal semmi probléma, hogy közben egyre élhetetlenebb a föld

    laposonly11
    lehet az atomerőmű, szélerőmű, napenergia
    mindet meg kell építeni, le kell szálítani, szennyez már akkor is
    és idővel mind megdöglik, ismét szemét lesz és így tovább
    na most ezt az energiát akár értelmes célra is fel lehet(ne) használni
    és globálisan próbálj meg gondolkodni, nálunk talán nem annyira szennyez, de mi egy kis csepp vagyunk globálisan
    kína meg kiteszi lassan az emberiség felét
    nem mintha a németeknél pl mai napig nem lennének bőven szénerőművek
    az ótós', stb az mind-mind az egész része, de az valahol még érthető is, mert kell az "élethez", leegyszerűsíti - emellett én pl inkább bkv-zom -
    nem másra kell mutogatni, hanem megérteni hogy minden számít, és a teljesen felesleges dolgokat bekorlátozni
    és ezt nem állami szabályzás miatt kellene, hanem mert elvileg értelmes lények vagyunk
    és nem azt szajkózni hogy az én ótókázásom', játékom, bányászdám meg anyám kínja úgy sem számít a gyárakhoz meg stb-hez képest - ami gyárak pedig pont azért vannak hogy kiszolgálja az "úgy sem számít" emberek igényeit -
    a sok kicsi sokra megy, ennyi a titok
    ha van elegendő vízcsepped, akkor tenger lesz belőle
    nemrég egyik topikban valaki nagyon jól megfogalmazta:
    egymagam semmit nem tudok tenni a földért
    mondta ezt 7mrd ember
    ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #260 üzenetére

    dehogynem lennénk előrébb, sok kicsi még mindig sokra megy
    ma 50w-ból egy 50nm-es lakást egész kényelmesen be lehet világítani
    nyáron átlag 150w-ból megy a klímám, és az nem úrimiru mint a gaming/bányászda, mert kis túlzással megdöglenék nélküle
    300w? sok 3080 akár jóval több
    legkraftosabb 3070 300w tbp-s, nálam a non-x suprim járt, 280w
    és hol van még a 3090, 6900xt?
    a porszívók beszabályzása segít? ((( :
    lassan kihalnak a padlószőnyegekkel együtt
    ha beszabályoznának a komponenseket, akkor lennének igazi fejlesztések, mert kénytelen lennének a kedves gyártók fejleszteni érdemben
    most nem kénytelenek, max egymással rivalizálnak
    lásd intel, úgy zabálnak egy bizonyos órajel felett hogy "öröm" nézni
    de amd vga-ból is nem egy-kettő volt ami durván zabált és régebbi amd cpu-k is
    ezeket igenis lehetne szabályozni, mára már elég nagy létszámot érint hogy foglalkozhanának vele
    de értve ez akár tv-re, bármire
    pár éve én is bele akartam kezdeni a bányászdába, aztán lefuttattam párszor, hogy nem, mindegy mennyit keresnék vele, így nem kell
    én beszabályoztam magam ( : ahogy a komponenseket is beszabályzom, hihetetlen milyen jó fogyasztásuk tud lenni ha az ember a nyomjuk ki a szemit' is másik végéről közelíti meg a kérdést
    nem mondom hogy nem lenyűgöző pl egy suprim kártya, de az étvágya borzasztó, ilyeneket nem szabadna forgalomba engedni, illetve nagyon sok mindent nem, pl a bontószökevény termékeket

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #264 üzenetére

    a-a, értelmeszerűen cf/sli nélkül
    nem kell ősemberek módjáraélni, de nem is kellene hülyébbnek lenni mint az ősemberek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #266 üzenetére

    na és akkor jön be, hogy az úgy már drágább jóval és kevesebben repülnek rá, tehát de, a "nagyját" bekorlátozod vele a felhasználóknak
    és értelemszerűen nyugodtan be lehet korlátozni a szerver vonalat is, illetve lehetne korlátozni
    amíg egy ótónak' szabályozzák a fogyasztásást az ilyen sz@rokét is szabályozhatnák ha akarnák

    laposonly11
    a matekod arra épül, hogy napi 6 órát veszel alapul gamingre
    azt mondjuk egy dolgozó embernek pl nehéz kivitelezni, persze olyan is lehet aki többet játszik
    és bányászdánál esélyesen nem csőgázon megy a vga, legalábbis úgy hallottam belövik oda sokan ahol a legjobb fogyasztás/teljesítmény mutatót hozza - de ugyanúgy belőheti gamer is -
    de ez akkor is rátesz a gamingre még egy lapáttal, aztán majd a "kibányászott" vga-k is nyilván hullanak idővel és sokkal több hibás vga-t generál
    maga a chip _ha_ szépen belövik hogy ne zabáljon még lehet nem is károsodik, de a ventik biztos hogy igen, nem 24/7-re vannak tervezve a vga-k

    Reggie0
    és ezekből mennyi játszik pc-n, telefonon, akármin?
    még mindig az a "szomorú" helyzet, hogy a gamerek többsége max 2060 árkategóriás vga-t vesz, ahogy megyünk feljebb árban az eladási számok is csökkennek
    az új konzolok kb olyanok, mintha már valami értelmesebb szabályzás alapján készültek volna - nem mintha a régiek zabáltak volna, mert nem, de azokon tényleg látszik a fejlődés, hasonló/kevesebb fogyasztással nagyobb teljesítmény -
    ettől független a gaming is értelmetlen pocsékolás energia szempontjából, de legalább sokakat leköt és nem agyonverni akarják egymást hanem lekötik magukat
    és egen', valaki mondta a klímát is, nagyobb farmoknak pluszban még iszonyat energiaigénye van amiatt, mert hűteni sem árt a megterhelt hőt
    egy db 3070 is elég szép hőmennyiséget produkál magában, annyiból be lehet fűteni egy 3nm-es fürdőt átlagos szigeteléssel, ha csak az elavult izzószálas módszerrel csinálják is
    de ha mo-n tolja valaki "csak" 6db-bal, esélyesen tolni kell ott is a klímát erősen pluszban amikor olyan az idő
    környezeti ártalomból biztosan nem lesz kevesebb gaming+bányászda kombólval mint csak gaminggel ( : aminél a bányászda kezd beteges méreteket ölteni
    gyakorlatilag gt 1030 felett kapható vga-t nagyítóval kell keresni, ez azt jelenti már jó ideje többszörösét viszik a bányászok a kínálatnak mint aki játékra vitte

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz tasiadam #270 üzenetére

    ( :

    laposonly11
    azt értsd meg, az is csak egy a sok közül
    tudod, ha elegendő vízcsepped van abból tenger lesz
    a colánál sokkal rosszabb dolgok is vannak "élelmiszernek" hazudva
    egy "szerencsénk" van, a végtelenségig nem lehet a környezetet szennyezni, el fog ennek jönni a böjtje, már szoktuk is tapasztalni néha
    no, az utánunk jövők sokkal gyakoribban fogják ezt tapasztalni
    majd nekik elmesélik az aktuális vezetők, hogy bocsikamá', a gdp volt a lényeg, nem az élehető környezet fenntartása

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz M5Norbi #286 üzenetére

    az sokat sajnos nem jelent, ekkora kiugrások bárminél előfordulnak

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz M5Norbi #288 üzenetére

    ha 10 napig naponta 10%-ot esik na az már valami lenne ( :
    nem kevés, de előfordulhat
    személy szerint nem bánnám ha megzuhanna, de még nem látom reálisnak

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz laposonly11 #291 üzenetére

    nem egyszer látom hogy csak ledobja a földre a szemetet/csikket, akkor is ha üres kuka ott van tőle pár méterre
    és a "jól szituált" emberkék is, sőt
    van amikor szólok ha már nagyon unom
    olyankor nagyon sajnálom hogy nincs hatásköröm élből 100e ft-os büntit' ráverni a madárra, van aki csak abból ért, nem ostor kell oda
    100e ft, egy hétvége közmunka első alkalommal, utána már durvább pénz/munkaidő
    a városnak meg nyilván biztosítani kell megfelelő számú tárolót és megfelelő időközönként üríteni, az a másik oldal
    de mikor ott van egy üres kuka és leb@ssza a földre a sz@rját mert ő a világ közepe az no comment

    M5Norbi
    én kméti faluban éltem sokáig, egy ideje pesti faluban élek
    mivel sokkal több ember él utóbbiban és népsűrűség is nagyobb, nyilván esélyesen több lesz a szemét i
    de ezt nagyon könnyen meg tudnák akadályozni, gyakorlatilag úgy, hogy az államnak egy ft-jába nem kerülne hanem még keresne is rajta
    persze hogy nyitottak, itt testvér minenki, főleg ha lejmolni kell a másiktól ( :
    az igaz, hogy kmét-en kb soha nem rémlik lett volna olyan, hogy random valakivel leállok beszélgetni az utcán, itt sokszor van
    ótós' témában a nagy falu mindent visz

    Reggie0
    igények és ember is sok
    szerintem utóbbi a sokkal nagyobb baj, más lenne max 1-2mrd emberrel a mese, de ott is törekedni kellene a fenntartható környezetre komoly szaályzásokkal
    most 7-8mrd emberrel csak látszatintézkedések vannak zömében
    vagy környezetvédelem égisze alatt hozott döntések aik többet ártanak mint használnak
    no de az ember über alles, hasonlóan a bányászdához, kérdés csak a meddig ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz DEJVID #318 üzenetére

    legszebb öröm az, hogy úgy néz ki erősen szelektív látásod van ( :
    látom erre sikerült reagálnod
    válogathattam melyik új rtx-et hozzam haza, maradjunk annyiban, végén már hányingerem volt tőlük
    annak örülnék ha a teljesen felesleges plsuz környezetszennyezés lecsillapodna bányászda terén, mert csúnya méreteket öltött
    meg annak különösen, ha gyökkettes' iq-val megáldott egyének messze elkerülnének

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #344 üzenetére

    kevesebb vörös hús az járható, mivel a szarvasmarha félék rengeteg növényt megesznek, szárnyasok kevesebbet - ráadásul az ő bélgázuk/büfijük nem termel annyi károsat sem -
    tehát ha valaki hús témában csirkét eszik az kevésbé terheli a környezetét mint aki marhát, röviden
    nyilván enni kell, a kérdés a mit/mennyit
    nagy ámerikában' kétpofára zabálnak mindent, meg is látszik rajtuk ( :

    SRC
    a túlnépesedés hoz magával problémákat is, mint pl az étkezés
    de igen, a legnagyobb gond az
    viszont ha ekkora létszámmal ilyen habzsi-dőzsi életmódot folytatunk akkor hatványozzottan nő a baLYleszbaxameg' című mese minél korábbi vetítési időpontja

    Tyler Durden
    ez az amikor nem csak kettőig tud elszámolni valaki
    ez a kérdés globális, az hogy jelenleg nálunk nincs túlnépesedés az egy dolog
    eddigi háborúk kezdeti oka zömében terület foglalási célzattal indult meg, ezután sem lesz másként
    ha alapul veszünk egy falut - legyen ez most az egész föld -, amiben van 10 utca
    ebből 7 utca legyen szegény, 3 legyen gazdag
    a gazdagok a szemetüket elviszik a szegényebb területre, de idővel ugye az is megtelik, viszont átmenetileg a gazdagok jajde' nagyon örülnek, mert előttönk nincs szemét
    igen ám, de a szegények is ennének, fűtenének, előbb-utóbb konfliktusok lesznek, mert a szegények szeméttel tüzelnek mert megfagyni ugye nem akarnak
    végén meglesz egy nagy balhé, szegény és gazdag utána már nem, életben maradtak lesznek és egy közben felélt környezet
    nagyon leegyszerűsítve és sarkítva a mi föld nevű falunkban jelenleg ez zajlik - és már nem most kezdődött - , csak lassabban

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák