Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz worxland #3 üzenetére

    Az az érdekes, hogy amikor a "sima" verziót vettem (majd másfél éve), akkor 1 TB -os tartományban a 970 EVO Plus és a között pár ezres volt a különbség (tudom most nem így van). Azt nem tudom, hogy akkor a Samsung -ok voltak inkább drágák vagy a Corsair nem nyomta meg annyira a ceruzát az akkor még újdonságnak számító modellen.

    Engem egyébként a cikkben ez lepett meg: "... a grafikon még írás közben sem csúszott 37 °C fölé, olvasás alatt pedig még ennél is alacsonyabb, 26 °C-os értéket kaptunk.".

    Ahogy írtam nekem a "sima" MP600 -as van, ami mind teljesítményadatokban - mind az ár tekintetében az új "Pro" és a "Core" modellek között helyezkedik el (igaz a "sima" az a régi modell). Nos nálam alapjáraton is szeret 45 fok felett tanyázni és terhelés alatt simán ugrik majd 10 fokot is. Igaz nálam alapvetően eléggé le vannak szabályozva a ventik, de azért van légmozgás körülötte ... Ehhez képest ezek a mért értékek bődületesen jók. Meg a többi táblázatban szereplő típusokhoz viszonyítva is ...

  • fanti

    addikt

    válasz worxland #3 üzenetére

    Igazad van teljesen!

    Mondanám a következőt.
    Ugyanazon gépben (konfigom az adataimnál) van 4 fajta SSD :
    1 - M.2 Samsung 981a nvme 1TB
    2 - M.2 Samsung 961 nvme 1TB
    3 - SATA Crucial MX-500 2TB
    4 - SATA Intel 730 480GB - ebből kettő is van, de NINCS RAID!!!

    Nos, felhasználói élményből nem tudom megmondani, hogy melyiken dolgozom, mert még a filmvágás is ugyanazon sebességgel megy, és nagy játékok (pl. Warzone, BF V, stb...) vannak a Crucial MX-500-ason, amit klónoztam direkt a tesztelés miatt a baromigyors Samsung 981a-ra, és SEMMI KÜLÖNBSÉGET SEM ÉRZEK JÁTÉKBETÖLTÉSEK ALATT, DE MÉG JÁTSZÁS KÖZBEN SEM.

    Szerintem CSAK ott jönne elő valami difi, ha virtuális gépeket futtatnék nagy adatbázisokkal a fedélzetükön. De ott sem sok lenne.

    Humbug ez az egész sata/nvme kavarás.

    Ez a PCI-E 4.0 SSD meg egyenesen szemfényvesztés.
    Gazdag tilinkóknak való...

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák