Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

(#1) Karma

A H.264 videó milyen konténerben volt? Kibontja az MKV-t is? Mert akkor :Y :R

“All nothings are not equal.”

(#2) Solten

Solten
(őstag)

Klassz cucc.

Saor Alba

(#3) shteer

shteer
(Jómunkásember)

jó cucc, jó áron. várjuk a versenytársak megjelenését :)

ha sokat használjuk, fogyasztás és full-vezérelhetőség miatt jobb választás lehet mint egy HTPC :K

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#4) ádyz

ádyz
(PH! addikt)

Kifejezetten tetszik. Okos kis ketyere. :K

Nagyon tetszett plecsni nincs? :D

(#5) luw2win

luw2win
(őstag)

Western Digital WDTV mennyivel tud kevesebbet? Nem tudtam végigolvasni a cikkel mert rohanok, de ha még Wi-Fi nélkül is 80k, akk nem igazán éri meg, WDTV meg kb 30k

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#6) cintula187

cintula187
(PH! addikt)

Most akkor ő wifi-n keresztül tudna HD jelet továbbítani vagy ahhoz kevés a sávszél?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#7) Integra válasza luw2win (#5) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

nem tud annyival többet a wd-nél, hogy megérje a felár szerintem.
ráadásul az fw-ről semmit se tudni, a wd-nél meg gőzerővel nyomják az újabb és újabb fw-ket, ami hosszú távon bizony mindenképp a wd mellett szól. az áráról nem is beszélve.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8) Dale

Dale
(fanatikus tag)

Szeretem az ilyen cikkeket... Értem én hogy bemutató de azert igazán megválaszolhatna pár alap kérdést ami mindenkit érdekel egy ilyen lejátszóval kapcsolatban, hadd segítsek egy kis checklisttel...

- MKV-ba csomagolt x264 megy?
- AC3, DTS hang megy?
- Több audio sáv közötti váltás megy?
- Feliratot tud? Embedded feliratot tud? File mellé pakolt feliratot tud?
- Netalán ha torrenttel letölt vele valamit az ember, ki tudja tömöríteni? (Ez mondjuk már talán túlzás de egy igen/nem válasz itt is elférne)

Szóval az hogy "nem találtunk olyasmit ami nem menne" nem igazán elégséges itt, de nekem végülis mindegy.

http://enginedesigns.net

(#9) Zanik válasza Dale (#8) üzenetére

Zanik
(PH! addikt)

Ott a pont! A ph! olvasók ügyelnek a részletekre, tessék nekik még hőmérséklet és zajszint adatokat is elküldeni! :P

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10) FefeeX válasza Dale (#8) üzenetére

FefeeX
(PH! nagyúr)

Az általad feltett kérdések teljesen jogosak, még némi kiegészítés:

-mennyi a fogyasztás
-milyen minőségű a video kimenet (mert ugye ez olyan, mint a teszkós DVD meg az Onkyo/Panasonic/stb márkás cucc közti különbség, kép/hangminőség erősen változik) mondjuk egy radeon HDMI outhoz képest (HD 3000-4000 széria) (megint zárójel, nem feltétlenül a kimenet, lehet gázos a chip feldolgozási rendszere is, ami miatt pöttyös, szmötyis, pixeles stb lehet a kép, PC-n sem mindegy hogy coreavc, ffdshow, vagy mindenhez a legjobb codec)
-frissíthető-e a torrent kliens (UPC felhasználóknak a bittorrent szvsz nagy nullát ér)

Gyakorlatilag a cikk szép-szép, de pont azok az infók hiányoznak, ami miatt az ember dönteni tudna egy ilyen gép mellett/ellen...
Szerk+: és még valami, ugye hogy mennyire jogosak a kérdéseim, ennyi pénzért az ember már nem azt nézi hogy vegyen valamit ami mindent lejátszik, ennyiért már a hogyan a fontos, nem az hogy viszi...

[ Szerkesztve ]

SC2 profile: http://eu.battle.net/sc2/en/profile/359830/1/FefeeX/; XBL profile:FefeeX

(#11) Integra válasza FefeeX (#10) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

itt már elég jól kivannak hasonló dolgok vesézve, ebből lehet tanulni:)

(#12) FefeeX válasza Integra (#11) üzenetére

FefeeX
(PH! nagyúr)

De nem érted a dolgot. Van egy nagyon szép, csilivili "teszt", de a használható információk nincsenek benne. Ennyi a lényeg. Persze, fórumok, mások szívása, stb, ezekből mind lehet okulni, de a tesztnek pont az lenne a lényege, hogy ne ezen a vonalon történjenek a dolgok...

SC2 profile: http://eu.battle.net/sc2/en/profile/359830/1/FefeeX/; XBL profile:FefeeX

(#13) szabi__memo

szabi__memo
(PH! addikt)

Nem látom mivel lenne jobb mint a hasonló árú - esetleg komolyabb supporttal rendelkező - márkájú készülékek. Rengeteg dolog nincs is kifejtve, ezért nekem az a cikk egy egyszerü - gondolom fizetett - reklámnak tünik és nem egy szakértői cikknek.
Egyértelmüen sok ezért a készülékért 80eFt.

[ Szerkesztve ]

(#14) Dale válasza szabi__memo (#13) üzenetére

Dale
(fanatikus tag)

A lényeg hogy Rudi jól elvolt vele pár napig. Nem tudtok semminek sem örülni, telhetetlen népség! :D

(#15) rudi válasza Dale (#8) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Mondom, nem találtunk olyasmit, ami ne menne! Amiket felsoroltál az mind rendben volt, egyedül az embedded feliratot nem próbáltam (mert nem jutott eszembe). Torrentet nem tömörít ki, bár ez tényleg hasznos funkció lehetne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) rudi válasza szabi__memo (#13) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Melyik az a rengeteg dolog? Amiben többet tud, az a cikk leadjében és több helyen is benne van: nem kell neki PC-s segítség a H.264-hez és VC-1-hez.

(#17) Dale válasza rudi (#15) üzenetére

Dale
(fanatikus tag)

Akkor jó, csak mivel nem tudjuk mikkel tesztelted, nehéz megítélni hogy olyan is megy-e amit a célközönség használni akar, vagy csak a Sony-tól letölthető hiperlegális, szuperprimitív TV tesztelő akármik. :) Szóval egy listával kiegészíthetnéd a cikket ha lehet, hogy árnyaltabb legyen a kép.

(#18) Dale válasza rudi (#16) üzenetére

Dale
(fanatikus tag)

Csak nem mindegy hogyan. Az Xbox360 is lejátssza a H.264-et, és itt jön a csillagos rész hogy csak akkor ha átrakod MP4 containerbe, a hangot pedig átalakítod mittoménhogyan. Szóval rossz ha sejtésekre kell hagyatkozni egy egyszerű tételes lista hiányában...

(#19) rudi válasza FefeeX (#10) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

A hasonló, pár chipes, passzív hűtéssel is alig langyosodó cuccok fogyasztása elhanyagolható, ezért sem szoktunk foglalkozni vele. A képminőség kérdése sem túl érdekes, mert minden hasonló eszköz a Sigma Desings áramköreire épül. Elkövettem azt a hatalmas hibát, hogy csak HDMI-n néztem meg, szóval az analóg részről nem tudok nyilatkozni. HDMI-n viszont nem fedeztem fel különbséget a videók minőségében a desktop gépeméhez képest (GF8800 + ffdshow). A torrent kliens pedig nem frissíthető manuálisan, de az egyes firmware frissítésekkel talán újítható.

(#20) Findzs

Findzs
(PH! addikt)

nagyon drága

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#21) rudi válasza Dale (#18) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

A gyártó weboldala rengeteg sejtést eloszlat ;)

(#22) Dale válasza rudi (#21) üzenetére

Dale
(fanatikus tag)

Igen, így van, köszi! A lista alapján elég kellemes kis gép, ennek már tényleg van értelme.

(#23) Zanik

Zanik
(PH! addikt)

Épp most van kint egy cikk az Indexen egy WD és egy LG masináról, azokat elnézve tényleg sok az ára.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#24) Horbal

Horbal
(őstag)

Chipset Sigma Designs SMP8635LF
Supported video formats Xvid; AVI; EVO; H.264; FLV; MPEG-2 TS; MKV; MP4; MPEG; MOV (QuickTime); VOB; IFO; ISO; WMV9
Supported music formats MP3; AAC; FLAC; OGG; PCM; WMA; WAV
Supported picture formats JPEG; PNG; BMP; TIFF; GIF
Supported subtitle formats SRT; IDX, SUB; ASS, SSA
Supported max speed 1Gb/s
Playback resolution SD; 720p; 1080p; 1080i
Output resolution 576i (PAL); 576p (PAL); 720p; 1080i; 1080p 50/60 Hz; 1080p 24p; 480i (NTSC); 480p (NTSC)
Start up time (in seconds) 22
Remote control IR (Infrared)
Input voltage AC100V-AC240V Yes

Azok kedvéért akik nem szeretnek keresni, mellesleg a cikkben is elfért volna :)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#25) Devid_81

Devid_81
(PH! kedvence)

Vagesz a cucc! :Y

Aprohirdetes ingyen -- http://www.powerapro.hu --

(#26) hétalvó

hétalvó
(PH! addikt)

ez a popcorn ellenfele, igazából ennyi az áruk, ebben talán a gigabit ami vonzó, a beépíthető hdd viszont nagyon nagy hiány.

szép és jó cucc, de a wd olcsóbb sokkal, nekem ez a hálózati lejátszó jön be inkább: :D

[link]

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#27) Integra válasza FefeeX (#12) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

vágom, ezért linkeltem. mert ott ezek a kérdések felmerülnek. én is ezt nyálaztam végig, és ezért jönnek azok a kérdések, amik a cikkben nincsenek benne. ha nem olvasom el, csak rábólintok hogy micsoda király cucc. de így már óvatos vagyok:)

(#28) sanzi89

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Túl szépen indult a teszt, hogy igaz legyen... :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#29) dabadab válasza rudi (#21) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Oh.
Nincs benne MJPEG tamogatas (a "hagyomanyos" DV kamerak nativ formatuma - es ebbol arra tippelnek, hogy a JPEG-eket is izombol (=lassan) rakja ki (jol gondolom?)), ahogy elnezem, a CUE-t sem tamogatja zeneknel (legalabbis nincs a listaban).

Tenyleg, seek hogy mukodik rajta?

Felhasznaloi felulet mennyire gyors, ha egy rakat zene vagy kep (vagy video) kozott kell navigalni?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#30) zsolt501

zsolt501
(PH! nagyúr)

A popcorn 10.000Ft vel olcsóbb és rakható bele belső HDD és a support is kiforrott, az hogy ebben gigabites a hálókártya van az szerintem egy dolog, mert nem minden esetben kell.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31) rudi válasza dabadab (#29) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Seek mint pörgetés zenében/filmben? A felület listás nézetban abszolút gyors volt. Csak akkor lassult be, ha képeknél thumbnailes nézetben böngésztem. Ott is csak a kis képek jöttek lassan egyébként navigálás rendben volt.

(#32) dabadab válasza rudi (#31) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Seek mint pörgetés zenében/filmben?"

Igen. Mert pl. Popcornon zavaroan benan van megoldva a dolog, lehet lepkedni, de elso korban csak azt irja ki, hogy mittomen, most 0:23:42-hoz fog lepni, de csak egy-ket masodperc kesleltetes utan megy oda, amikor mar meggyozodott rola, hogy tobbet nem nyomogatom a gombokat.

DRM is theft

(#33) rudi válasza dabadab (#32) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Itt rendben volt a zenében pörgetés, gyorsan (darálva) nyomta tovább. Filmben (is) a lejátszási tempót gyorsította, megítélésem szerint az is rendben volt.

(#34) smkb

smkb
(őstag)

Túlárazott, nem is kicsit... a wd tv 27.000-e is kérdéses, mikor a bugok jönnek elő, nem hogy egy ugyanarra a csipszetre épülő készülék 80.000-e. Az a baj, hogy a cikk azt sugallja mintha ez a termék valami egyedülálló lenne a piacon, mikor roppantul nem az. Meg, hogy nem kell a H.264-hez a pc ereje.... muhaha.... ezt az érvet 2009-ben egy 80.000-es cucc mellett fel sem merném hozni :)

Rádiós billentyűzet a és a egér a már meglévő pc mellé, notbook esetén még azsem, meg egy hdmi kábel (ez amúgy is kellene a asztali lejátszó esetén is) és csók. 6-8.000 a billentyű és egér (még csak a billentyűt sem kell használni), és így ráadásul univerzális géped lesz, nem csak egy lejátszó. Ráadásul a dts hanghoz sem kell optikai bemenetes erősítő... Ja és, hogy mennyivel kényelmetlenebb ez a megoldás? Tessék lemérni, hogy melyik megoldással indítok el hamarabb egy filmet az LCD tv-n... Korábban gondolkodtam ilyen hd lejátszókon, de annyi kompromisszummal kellene együttélni (fórumokban remekül lehet tájékozódni mennyi szívás van velük, a szuperneves gyártókéval is) meg szórakozni velük, hogy az égvilágon semmi kényelm többletet nem szolgál végül egy még csak nem is htpc, hanem mezei asztali pc-hdmi összeköttetés párossal szemben.

[ Szerkesztve ]

(#35) dabadab válasza rudi (#33) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Filmben (is) a lejátszási tempót gyorsította"

Skip (elore/vissza ugras 1/5/10 percet) nincs?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) Killing

Killing
(PH! addikt)

Videósok-torrentesek kedvence.Vagy mind a kettő egyszerre! ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#37) PIG[ii]

PIG[ii]
(újonc)

Nem semmi ez a cucc főleg a menürendszer és a kialakitása tetszik és szép a távirányítója is :)

"Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban."

(#38) brumesz

brumesz
(senior tag)

szimpatikus cucc szép külsővel+magas ár. sikertermék lehet ;]

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#39) rudi válasza dabadab (#35) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Ez jó kérdés. Nem próbáltam, de nem is kerestem, szóval nem merem rámondani, hogy nincs.

(#40) Z_A_P válasza FefeeX (#10) üzenetére

Z_A_P
(őstag)

-frissíthető-e a torrent kliens (UPC felhasználóknak a bittorrent szvsz nagy nullát ér)
Ezt hogy erted? uTorrent sem jo? En UPCs vagyok es uTorrent, de kivaloan megfernek egymassal.

OK

(#41) GeGexx

GeGexx
(fanatikus tag)

Hali,
ha USB elosztót kötök rá, akkor működne külső vinyó és a wi-fi egyszerre?

[ Szerkesztve ]

(#42) rudi válasza GeGexx (#41) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Megfelelő, árammal ellátott USB elosztóval és a Conceptronic N-es Wi-Fi eszközével elvileg igen. Gyakorlatilag a megfelelő cuccok hiányában ezt nem próbáltam ki.

(#43) waverider válasza Dale (#17) üzenetére

waverider
(senior tag)

A lista még kiegészülhetne azzal is, hogy a HDMI végre v1.3 -e? Köszi! :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#44) hétalvó válasza waverider (#43) üzenetére

hétalvó
(PH! addikt)

engem a hdmi hang is érdekelne, de arról síri csend mindenhol...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#45) hétalvó

hétalvó
(PH! addikt)

[link]

Ezen azért el kellene gondolkoznia az árakról pár media lejátszónak

LG BD370, blue-ray + hálózati lejátszó 70kért
mkv biztos, engem a flac és a wav érdekelne még, de az részletkérdés, úgyis squeezeboxra fogom bízni.

(#46) dabadab válasza waverider (#43) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

A HDMI 1.1, nem tul meglepo modon, ugyanis hazimozis kornyezetben abszolut semmi nem hasznalja az 1.3 plusz dolgait.

DRM is theft

(#47) zsolt501 válasza dabadab (#46) üzenetére

zsolt501
(PH! nagyúr)

Már most 1.3-as HDMI-t használ a popcorn A110, szoval ha ez most 1.1-est használ ebben is le van maradva.
Én személy szerint keveslem az USB portok számát is, de legalább rakhattak volna az elejére is egyet.
Ezt a 80e árat meg kimondottan sokallom a tudásához mérten.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#48) dabadab válasza zsolt501 (#47) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Már most 1.3-as HDMI-t használ a popcorn A110"

Es azt is el tudnad mondani, hogy ez konkretan milyen elonyokben nyilvanul meg?...

DRM is theft

(#49) zsolt501 válasza dabadab (#48) üzenetére

zsolt501
(PH! nagyúr)

Szerintem ha utána olvasol megfogod tudni...
Elsősorban kép minőségben észrevehető, de nem az alap divx, xvid filmeknél hanem a ful hd videók esetén.

(#50) dabadab válasza zsolt501 (#49) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Szerintem ha utána olvasol megfogod tudni..."

Genya modon, mar a kerdes feltevese elott utanaolvastam: pont ezert kerdeztem.

"Elsősorban kép minőségben észrevehető"

OK, akkor maradjunk annyiban, hogy te sem tudsz mondani semmit :) (A kepminoseget egyaltalan nem erintette a verzioszamvaltozas, nem is volt mit. Az teny, hogy a meglevo felbontasok es szinmelyseg melle jottek ujak, viszont ezeket nem tamogatja egyetlen TV, lejatszo vagy a kozonseg szamara hozzaferheto adathordozo sem.)

Ezeknel a lejatszoknal a HDMI 1.3 matrica kb. teljesen ures marketingszolam.

DRM is theft

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.