Hirdetés

2019. június 24., hétfő

(#1) Cifu

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Avagy az FSP szerint sincs élet 550W alatt... :DDD

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#2) M@cika válasza Cifu (#1) üzenetére

M@cika
(őstag)

Pedig ez nem igaz. Ha valakinek nem kell (brutális) videokártya, akkor nem fog a gépe fogyasztani nemhogy 550 w-ot, de a harmadát sem. Persze, ha a táp már 20%-os terhelésen is 85%-os hatásfokú, akkor ez nem okoz problémát. (nekem elég a 400-as Hexa+)

Nasit a kis fehér medvének!

(#3) M107

M107
(PH! addikt)

:R

[link]

Szép ára van egy régebbi modellnek is.
Gondolkodok rajta egy 8 éves CTG 500 váltana egy nem gamer gépbe
Tudom oda minek de ha fele annyit bír mint a kis CTG akkor már örülök neki:)

+

A táp egy fontos eleme a pc-nek legyen bármilyen, persze észerű árazás és keretek mellett, azért nem kell elszállni vele :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#4) Cifu válasza M@cika (#2) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Tudom, sőt, azt is, hogy az FSP-nek is vannak kisebb tápegységei, de ugye az ilyen kiállításokon nem mutogatják őket, ami elég nagy képmutatás... :(

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#5) M@cika válasza Cifu (#4) üzenetére

M@cika
(őstag)

Nyilván megvan az oka, hogy miért 550-től indulnak, biztos ez éri meg nekik legjobban.
Ha tudnék ilyen kulisszatitkokat, akkor én is lehetnék tápgyártó :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#6) Geri Bátyó válasza Cifu (#1) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Én is szívesen látnék egy 400-450W-os tápot platinum minősítéssel, de konkrétan nem létezik. Goldból is ritka. Mondjuk az is igaz, hogy ott meg a kábelezés tud szegényes lenni, amit nem is értek.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) Apollyon válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

400 W körül azért nincs platinum se titanium, mert felesleges. Ezen a teljesítményen nincs olyan számottevő hatásfok különbség silver-gold-platinum kategóriák között, amiért érdemes lenne kifizetni az árkülönbözetet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) Geri Bátyó válasza Apollyon (#7) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Részben egyetértek, de sokan szeretnének félpasszív, vagy passzív tápot és azért az árkülönbözetet is megfizetnék és paltinumból ez simán megvalósítható. De félpasszív biztosan és üzembiztosan. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) haxiboy válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére

haxiboy
(PH! kedvence)

Seasonic Platinum Fanless van egész kicsiben (460W)

Csatlakozz az EVE Online közösséghez : http://bit.ly/JoinEVEOnline

(#10) Geri Bátyó válasza haxiboy (#9) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Másik hírnél kiderült, hogy lesz az új szériából 450-es is. [link]

(#11) Parano1d válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére

Parano1d
(fanatikus tag)

Mondjuk azért sem nagyon van kicsiben, mert majdnem ugyanolyan drága, mint egy 550W-os. Akkor meg inkább vesznek egy nagyobb teljesítményűt, ami 30-40%-ig passzív. Kis fogyasztású gépnél teljesen mind1.

(#12) Geri Bátyó válasza Parano1d (#11) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Nyilván ez teljesen igaz, de az a baj, hogy sokszor inkább 650, vagy 750 az alja és az már teljesen fölösleges.

Én annak idején egy 550-es Gold Seasonic-ra vágytam, de nem volt kapható, ezért vettem a 650-es Seasonic beles Corsairt (AX 650). A Seasonic kicsit drágább lett volna, de mégis azt választom, ha van.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.