- Nyomtató topik
- Home server / házi szerver építése
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Házi hangfal építés
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen széket vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
- TCL LCD és LED TV-k
- Majdnem 20 évvel később befejezték a rajongók a PC-s Grand Theft Auto IV-et
- Bluetooth hangszórók
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fiery
veterán
válasz
szmöre007 #355 üzenetére
Ki mondta, hogy nem szamit? En csupan azt mondom, hogy ha (pontosabban amikor) a Vega ki is jon, es mondjuk 4096 shadere is lesz, akkor is csak a GTX1080 befogasara lehet eleg. _Ha_ addigra piacra dobja az nVIDIA a GP102-t ("GTX1080Ti") is, akkor megint lepeshatranyba kerulhet az AMD. _Hacsak_ a Vegabol nem lesz egy uber-verzio is, mondjuk 6144 shaderrel. Ez utobbira nagyon kivancsi lennék, es ha hiszed, ha nem, ennek szurkolok. Mindenkinek jo a verseny, plane ha szoros.
GP106-rol Abu mar elhintette fentebb, hogy a GM206-GM204 relaciohoz hasonloan egy siman csak megfelezett GP104 lesz. Feleannyi ROP, feleannyi shader/SP/TMU, feleolyan szeles memoriabusz. Lassuk csak, melyik a kemenyebb dio:
1) Fogod a GP104-et, ami mar piacon van, es megfelezed. Memoriabol kap tok egyszeru GDDR5-ot. Die meret kb. 170-180 mm2.
vagy
2) Egy zsir uj architektura (Polaris), amibol me'g nincs piacon egyetlen SKU sem, felskalazva annyi shaderre, amire nem nagyon volt me'g pelda az AMD berkein belul, megfejelve olyan memoriaval (HBM2), amit me'g senki sem rakott videokartyara (a GP100 nem videokartya, ld. Abu fentebb). Bazinagy (cca. 4-500 mm2) die, mellesleg.
Te mire tippelsz, melyik keszul el hamarabb es konnyebben? Melyik nagysagrendekkel nagyobb feladat? Plane a -- sajnos -- joval kevesebb eroforrasbol gazdalkodo, kisebb cegnek?
A Vega kapcsan egyebkent elozoleg az volt a pletyka, hogy oktoberben johet, de en tobb forrasbol is azt a fulest kaptam, hogy iden mar nem valoszinu, hogy kesz lesz, hala a nyavalyas HBM-nek -- amit nem igazan egy sulycsoport implementalni a GDDR5/GDDR5X-szel. Es amivel egyszer az AMD mar tokon lotte sajat magat (lasd Fiji cca. 1 eves csuszasa).
Új hozzászólás Aktív témák
- Nyomtató topik
- PH!otósok beszélgetős, offolós topikja
- Home server / házi szerver építése
- Wise (ex-TransferWise)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Házi hangfal építés
- Milyen autót vegyek?
- Ingatlanos topic!
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- További aktív témák...
- GIGABYTE GeForce RTX 4060 WINDFORCE OC 8G
- AZONNAL VÁSÁROLOK RTX 4090 és RTX 5090 videokártyákat! Akár nem működő, hiányos, sérült is lehet!
- MSI GeForce RTX 4080 SUPER GAMING X SLIM 16GB GDDR6X 256bit Videókártya !
- MSI Radeon RX 6400 AERO ITX 4GB GDDR6 64bit Videokártya !
- SAPPHIRE AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24GB GDDR6 Nitro+
- Samsung Galaxy Z Fold5 /12/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia / AKCIÓÓÓ!
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 docking station (DisplayLink)
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3306
- Fujitsu USB Port Replicator PR09 docking station (1x5K vagy 2x4K felbontás) (DisplayLink)
- Bomba ár! HP ProBook 440 G5 - i5-7GEN I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest