Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KubanitoS

    veterán

    Szerintem sokan nem úgy állnak a dologhoz, ahogy kellene. Ha valaki, aki nem ismerte anno a játékokat és a Remastereddel találkozott először, akkor talán jogoson háborog, hogy ez 2020-ban kevés. A játékmenet "buta" a mai szinthez képest, "csak" egy grafikai tuningról van szó stb stb.

    Most jön azonban a de...

    Számomra a leges legelső számítógépes élmény, amikor kissrácként a helyi gimnázium pincehelyiségében toltuk a Red Alert első részét LAN-ban vagy nyolcan, 486-os gépen 400x300-as felbontásban. Valami fergeteges élmény volt ez akkoriban, még most is érzem a számtechterem illatát és az ezeréves gépek zúgását.

    Ez a pakk szerintem inkább a hozzám hasonlóknak készült, és ha így nézzük akkor bizony ez telitalálat lett... Rendkívül jó a felvezetése is, amikor először elindítod a remastert, van egy videószerűség, ami szimulálja a játék telepítését. A játék kiválasztja a felbontást, ami az említett 400x300-ról indul és 4K-ig megy. Ugyanez a hangkártya, ahol soundblasterről indulunk és HD audionál állunk meg. Számomra már ez alapból megadta a hangulatot. Aztán jött a Hell March és végleg megvettek kilóra.

    Elindítom a kampánymódot és szembeköszönt a jól ismert 400x300-as felbontásra hajazó pixelhalmaz, amit már vagy 20 éve nem láttam. Mindez a 27"-es monitoromon. És ekkor kijön egy ikon, hogy nyomjam meg a space gombot. Erre a játék tűélesre váltott én meg csak mosolyogtam, mint egy idióta...

    Szóval lehet csak én érzem így, de egy remasternél igenis figyelembe kell venni a nosztalgiafaktort is és ezekkel együtt érdemes értékelni a kész terméket. Rájöhettetek, hogy én nem bántam meg a vásárlást, sőt! Szerintem egy tökéletes remasterrel van dolgunk feljavított grafikával, zenével, apró extrákkal. Bőven megérte a pénzt.

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Új hozzászólás Aktív témák