Hirdetés

2018. június 21., csütörtök

(#1) pengwin

pengwin
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Várható volt, hogy az igazi HDR először a professzionális monitoroknál fog megjelenni.

Gondolom ezt csak Radeon Pro / Firepro / Quadro kártyákkal lehet rendesen kihajtani.

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#2) yericho800

yericho800
(lelkes újonc)

Egy gtx 1070 pl az is támogatja a hdr szabványt... azzal is kilehet tudtommal hajtani egy ilyen monitort?! :U :R

(#3) Duree

Duree
(PH! kedvence)

Azért bármennyire is professzionális mégis csak egy Asus. 2000 dollárért meg nem tudom mennyire lesz piacképes termék.

Notebook javítás alaplapszinten is.Smd alkatrészek cseréje Ersa BGA állomással BGA ick ,foglalat és csatlakozók cseréje.

(#4) yericho800 válasza Duree (#3) üzenetére

yericho800
(lelkes újonc)

Igen... :U sajnos az ár a milcsiseknek szól jelenleg. :F kivancsi leszek mikor lessz 32" hdr 4k ips moncsi pl 120-150k körül ;) :(

(#5) Duracellm... válasza Duree (#3) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

A talpa vicc, nincs benne kábelvezető. Én bontható gyors kötővel oldanám meg, hogy tényleg ASUS-hű legyen!

[ Szerkesztve ]

(#6) paperboy válasza Duree (#3) üzenetére

paperboy
(senior tag)

"csak egy"... Hmm, én teljesen jól elvagyok az ASUS monitorommal munkára (képszerkesztés).

(#7) Balika911 válasza yericho800 (#2) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

A HDR-t támogatja a GTX, de a Thunderbolt 3 portra (3-as van a monitoron, csak a cikk nem írja a verziót) nem tudom, hogy lehet rákötni.

A GTX-et a HDMI 2.0 és a DisplayPort 1.2 bemenetre lehetne könnyen csatlakoztatni, csak ezek közül egyik interfész sávszélessége sem elég 4:4:4-es chroma mellett a 4K@60 HDR-hez. Jó lett volna szerintem egy DisplayPort 1.4 is erre a monitorra.

"4K felbontású IPS panelt használ"

A TB verziója mellett érdemes lett volna azt is leírni, hogy konkrétan melyik 4K felbontást. Professzionális monitorként lehetett volna akár DCI 4K is, de ahogy sejtettem, UHD-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#8) Pöttön válasza Duree (#3) üzenetére

Pöttön
(őstag)

Egy hamar nem az is biztos, addig remélem kibírja a 27" fhd ips asus-om, mert én is majd csak valami ilyesmire cserélném le. :)

(#7) Balika911:
HDMI 2.0 nem alkalmas erre? Az oled tv-k nél akkor hogy oldják meg, vagy ott úgy is csak 30 frame van? :F

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás... "Főnök, ki az a Korporations?" SCII-Dio 3 BATTLETAG: Horiboy#2965

(#9) Balika911 válasza Pöttön (#8) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Filmeknél jellemzően 24 Hz a frekvencia, és 4:2:0 a chroma. Ehhez már van elég sávszél. :)

Ebben a cikkben találsz ábrát is, úgy szemléletes a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#10) yericho800 válasza Balika911 (#7) üzenetére

yericho800
(lelkes újonc)

Köszi így már értem. :K 27" full hd asus ips vs278h asszem. Fehér. A monitorom. asustól ez az első monitorom. De mint a márkával nincs bajom. Pixelhiba nincs szépek a színek. Lg kipróbálnám valamelyik 4k ips 32" monitorát. Csak a miheztartás végett mondjuk egy witchert v barmit 4k. :) mondjuk 980 matrix eléggé karcsú lenne hozzá :DDD

(#11) Massmurderer válasza Duree (#3) üzenetére

Massmurderer
(senior tag)

Ha lenne 2000dollárnyim,vagy forintba ennyi,inkább egy jó 4k-s tvt vennék,de 2 vagy 3 is kijönne belöle simán.

(#12) Balika911 válasza Massmurderer (#11) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Ennyiből egy jó 4K tévé jönne ki, az is inkább csak 55"-ig. De mindegy is, más közönségnek van az, meg ez a monitor.

[ Szerkesztve ]

(#13) Acélfarkas

Acélfarkas
(fanatikus tag)

Ha már képesek voltak HDMI 2b-t beletenni, akkor a displayport miért csak 1.2es? Idei monitor és nem volt a raktárban még 1.4es? Az a talpazat meg eléggé igénytelen a kijelzőhöz.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#14) Mamuska

Mamuska
(senior tag)

Én maradnék a régi PA329Q-nál, ez szerintem nem éri meg a felárat.

(#15) TomMusic

TomMusic
(senior tag)

Pls vegyetek nekem egyet (kettőt), köszi! :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#16) pengwin válasza Balika911 (#7) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)
LOGOUT blog

csak a cikk nem írja a verziót) nem tudom, hogy lehet rákötni.

Szerintem DisplayPortról simán meg tudná hajtani, elvégre a TB3 is ezt a szabványt használja. De valaki javítson ki, ha tévedek.

(#17) Duree válasza Massmurderer (#11) üzenetére

Duree
(PH! kedvence)

Nagyon igazad van, én ugyan ezt gondolom.

Notebook javítás alaplapszinten is.Smd alkatrészek cseréje Ersa BGA állomással BGA ick ,foglalat és csatlakozók cseréje.

(#18) Duree válasza paperboy (#6) üzenetére

Duree
(PH! kedvence)

Nem cikizni akartam az Asust mert igenis vannak nagyon jó dolgai és a monitorai is remekek, csak arra akartam kitérni , hogy ez a kategória az Eizó vagy a Nec privilégiuma és általában azok ilyen áron vannak.
Az emberekben főleg aki komolyabb munkára vesz monitort erősen kétlem hogy az Eizó vagy a Nec helyett az Asus választaná mg ha legalább olyan jó minöségű is. Tehát arra akartak kilyukadni , hogy az Asus név nem a professzionális szinten van az emberek tudatában.

[ Szerkesztve ]

(#19) Balika911 válasza pengwin (#16) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Bennem is felmerült ez, de rákeresve csak aktív átalakítókat láttam. De nem értek hozzá, és utána se igen nézem őszintén szólva, lehet, tényleg van rá egyszerű megoldás.

(#20) Duracellm... válasza Duree (#18) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Azt a réteget célozzák aki még nem tudja, hogy a jó munkaeszköz kívülről úgy néz ki mint egy faék, ehhez mérten "indokolatlanul" nehéz és drága.

[ Szerkesztve ]

(#21) tecsu

tecsu
(PH! addikt)

Milyen videokártya tud ekkora színteret manapság?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) Duree válasza Duracellm... (#20) üzenetére

Duree
(PH! kedvence)

Ebben tökéletesen igazad van.

(#23) pengwin válasza tecsu (#21) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)
LOGOUT blog

gondolom csak Quadrók és Fire/Radeon Prók... bár eddig én is csak (igazi) 10 bites színmélység támogatásról hallottam, szóval nem is biztosm, hogy minden profi dVGA generáció támogatni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#24) L3zl13

L3zl13
(PH! félisten)

Nem értem egy ilyen eszköznél miért spórolnak a display porton, hogy csak 1.2 került rá belőle.

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.