- Bluetooth hangszórók
- SONY LCD és LED TV-k
- Apple asztali gépek
- Gaming notebook topik
- [Re:] Strapabíró memóriakártyák a Greenliant égisze alatt
- [Re:] Hamarosan megmutatja az AMD, hogy milyen Radeonnal bővül az asztali sorozat
- Házimozi belépő szinten
- Egérpad topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- [Re:] Így fest a Gigabyte legfürgébb RTX 3060-asa
Hozzászólok Aktív témák
-
Squirrel
senior tag
Leadtek winfast-okhoz képest milyen ez a kártya?
-
csibra
tag
Kimaradt a tesztből, hogy vajon hány csatornát talált meg a kereső. Ugyanis nekem eddig egyetlen tv kártya találta meg a kábelen jövő mind a 45 csatornát, a többi csak 9-10-et. Amúgy az ára (br. 16-17) elég húzós, ennél olcsóbban kaphatóak általában a tv kártyák. Az él leadtek WinFast TV2000 XP-m pl. br. 15 volt, de ez egy drága kártya.
-
Dassler
őstag
Nekem az egyel korábbi gépemben egy Avemedia tv karesz volt, és igen jól funkcionált, bár én azt hittem akkor, hogy egy no name dolog. 9900-ért vettem, úgy 3-4 éve.
[Szerkesztve]Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni
-
dystopia
tag
''a fentebb vázolt minimalista szemlélet lehetővé teszi, hogy az AVerTV GO 007 FM Plus nagyon vonzó áron kerüljön a boltok polcaira.''
''amennyiben processzorunk bírja a tempót – akár az átlagos DVD-filmek minőségét túlszárnyaló felvételt is készíthetünk''
''Köszönhetően barátságos árának, jó minőségének és könnyű használhatóságának, az AVerMedia AVerTV GO 007 FM Plus különösen ajánlott minősítést kap.''
''Az AVerMedia AVerTV GO 007 FM Plust a Kelly-Tech Kft.-től kaptuk bemutatóra; a termék ára kiskereskedőtől függően 16-18 ezer forint.''Lüke, én vagyok az APUd!
-
bumper
senior tag
Rég láttam ilyen csúnya távirányítót
Tiszta 80-as évek életérzés -
jamez
senior tag
Ez a tuner azt tudja mint a többi. Kép, hang minőségét és érzékenységét érdemes lenne az ilyen cuccoknak összehasonlítani.
Gondolom ilyen árban nincs olyan karesz ami hardveresen tud tömöríteni?Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.
-
Kellytech
csendes tag
Elnézést kell kérnem. Sajnos véletlenül tévesen adtam meg a termék árát a cikkírónak, az ajánlott bruttó kisker ár 11 300.- Ft.
-
A philips chipsetnek hála sok programmal használható.
Érdekes a sztereó jack az fm antennához, ami egy kéteres vezeték...
Kár, hogy csak szoftveresen tömörít mpegbe.Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.
-
Obi-1
őstag
Nem lehúzásból, de ez egy tuner ami egy a tucatból. Miért 007? Valami extrát igazán vártam volna tőle, ha már bemutatóra kerül!
Only a Sith deals in absolutes.
-
a távirányító valami iszonyatos randa.
viszont végre egy tuner, ami nem foglalja el a hangkártya line-in-jét. hát ezt is megértük. 2005.Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.
-
csibor
őstag
Akkor most megéri vagy nem?
-
Flashy
veterán
azért a KWorld-nek jóval rondább a távirányítója
ebben nekem az az újdonság, amit írtak is, hogy nem a nagy fémdobozos tuner van rajta.
én a line-int jobban támogatom, a PCI buszt hagyjuk másra. így is tele van a fórum olyan topikokkal hogy miért csíkoz a kép, ha másolok a gépen. (oké, a hang nem sok adat) az se érdekel hogy elfoglalja a line-in aljzatot, nem hiperszuper hangkártyám van hanem integrált ''vacak'', de még ezen is van az alaplapon 2 plusz hangbemenet (AUX és CD): átkötöm házon belül a tuner belső kimenetét az alaplap belső bemenetével és kész. -
rudi
nagyúr
válasz
Jim Tonic #15 üzenetére
Kicsit precizebben. Ha nem mpeg2-be tömörítésre akarod használni, hanem TV-zésre a monitoron (pl. szövegszerkesztés, programozás vagy egyéb munka közben) akkor tökéletes. Ha mpeg-et akarsz tömöríteni sokat-sokat-sokat, akkor érdemesebb valamivel többet kiadni és egy hardveres tömörítőt venni.
Resistance Is Futile. You will be assimilated!
-
Bagoly
senior tag
Ennek minek kell a dx9?
Szvsz az ATI theater 550 PRO chippes tunerek mellett mind képességeiben, mind képminőségében eltörpül ez a kártya.....(csak érkeznének már meg MO-ra is...)''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''
-
Bagoly
senior tag
válasz
Jim Tonic #20 üzenetére
Ilyen pl. a Leadtek winfast pvr2000 is, de ez inkább 25-30 körül van újonnan.
Érdemes megvárni az ATI theater 550 PRO alapú kártyákat, mert sokkal szebb képet adnak majd (hardveres zajszűrés), tudnak mpeg2 encode-ot hardveresen, és az integráltságuk miatt (de szép mondat ez...) olcsóbbak is lesznek előreláthatóan....''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''
-
hánemtudom. ha 5.1es rendszered van, akkor macerás ki-be húzogatni a csatlakozókat aszerint, hogy tévézni akarsz-e vagy zenélni/filmet nézni/játszani. az érintkező kopik, satöbbi. nem is szólva arról, hogy a jel/zaj viszonynak sem tesz jót az ilyetén átvitel. a tuner a hangot átalakítja analóggá, az érintkezőkön /kábelen szépen összeszed valami jó kis zajt, be a hangkártyába, vissza digitálisba, aztán digizze az ember, meg szűrje le a zajt, ehh...
a buszos módszer ettől a fáradtságtól azért megkíméli az embert. persze más amire én használom a tunert, és más, amire az átlag user.
Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.
-
Flashy
veterán
igaz. habár szintén ugyanezen gagyi hangrendszeremen van 3 jack az 5.1-nek, meg külön line-in is úgyhogy nem kell dugdosni
de az analóg átvitel az tényleg jogos. csak mindennapi userben gondolkodtam, mint én. tudod mi csak nézzük a tévét bután, meg zabáljuk a chipset mellé meg isszuk a kólát meg böfögünk -
jóvanna, tudom, hogy kéne már egy normálisabb tunert vennem, dehát lusta avgyok, meg egészen belejöttem a hangszűrögetésbe...
Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.
-
dabadab
titán
1. Az S-Video bemenet az miert problema?
2. Csodalkoznek, ha DVD-minosegu felvetelt lehetne vele kesziteni, mert altalaban semmilyen zajszures nem szokott ezeken a kartyakon lenni es igy eleg zajos a kepuk (szerk: es mivel max ezen a ponton lehet igazan elteres a kartyak kozott, tenyleg erdemes lenne a kepminoseggel is foglalkozni).
3. Ha ugyis szoftveres, akkor miert a kartya kepessegeinel van feltuntetve, hogy mibe tud tomoriteni? (Raadasul ha szoftveres, akkor ugy is abba tomorit az ember, amibe akar.)
[Szerkesztve]DRM is theft
-
napos2600
tag
egy oriasi hiba a taviranyito erzekelojenek rovid a kabele. itthon meg a monitor moge sem er el
par eve melohelyen meg szerverszobaba volt a gep amiben egy hasonlo kartya streamelte a tv-adast, de nem tudtuk taviranyitani, igy kitalalta munkatarsam, hogy szepen utp-n kipeccseljuk a szobankba a taviranyito masik veget. aztan a csillapitas oromei: most allitsd meg! mar atkapcsoltam. 10mp utan: ja latom -
wassermann
addikt
'' 720 x 480 pixeles, DVD-minőségű MPEG-2 videóhoz pedig minimum 1,8 GHz-en üzemelő processzor ajánlott'' - nem tudom tudja-e a cikk írója, hogy nálunk az adók és a kábeles szolgáltatók PAL rendszerben sugároznak. Ami azt jelenti, hogy 625 sorból 576 hordoz képi információt, emiatt DVD készítéshez a 720*576 ajánlott (PAL)...
-
TudorVigyor
aktív tag
1. Ha a forrás kompozit, a kártya pedig csak S-videot fogad, akkor a Y/C különválasztás bajos. Létezik erre ugyan még egykondenzátoros megoldás is, de minősége állítólag pocsék.
2. Pláne csodálkoznék, ha az ''átlagos DVD filmek minőségét túlszárnyaló'' klippet rögzítene valaki bármilyen analóg broadcast vagy más anyagból bármilyen digitalizálóval (mondjuk digitálisból sem menne szvsz).
3. Bár szimpatizálok a kérdéssel, de - hogy én is nyomjak valami marketing szöveget, ami talán még igaz is - nem vasat, hanem ''megoldás''-t kapsz, amihez a szoftver hozzátartozik. Egyébként nem feltétlenül tömöríthetsz akármilyen kodekkel (legalábbis rögzítés közben), mert ez múlik azon is, hogy a gyári szoftver mit enged, egyáltalán avi-ba dolgozik-e. A kedvenc 3rd party szoftveredet pedig kérdés, tudod-e használni ezzel a kártyával.
[Szerkesztve] -
Renwick
senior tag
válasz
wassermann #29 üzenetére
Jogos, javítottam, köszönöm.
A ''az átlagos DVD-minőséget túlszárnyaló'' jelzős szerkezeten is árnyaltam, mert látom sokan kifogásoljátok. Arra próbáltam egyszerűen utalni, hogy a bitrátát az egekbe lehet tolni, ami persze önmagában még nem jelent penge képet, elismerem.
üdv
R.I see you blaming each other -- And I love you still
-
freddirty
senior tag
TV tuner képminőségek összehasonlítását nagyon hiányolom a cikkből. Főleg azért mert én és egy kollégám is beruháztunk régebben TV tunerbe. A tapasztalat az hogy a képük nagyságrendekkel rosszabb mint az ugyanarra a kábelre dugott TV-é. Míg az 55-70 centis TV-n majdnem kifogástalan a kép, addig a PCI-os (pinnacle) kártyákon bélyegmovie méretben élvezhető csak, annyira zajos a kép. Nem tudom hogy ennyi zajt szed-e össze a gépből a kártya vagy egyszerűen ilyen igénytelen a gyártmány.Fórumokon azt mondják a régi bt878 sokkal jobb volt.
Szívesen látnék egy usb vs. pci tuner tesztet. Mindenesetre furi hogy egyetlen TV screenshot sincs ebben cikkben(persze nem az svideo bemenetről érkező jelé hanem a tuneré érdekel...)
fred
-
Flashy
veterán
válasz
freddirty #32 üzenetére
összeszedi a zajt mindenhonnan, már a koax is, meg a gépben a tuner is, meg a TV képernyője sokkal elmosottabb mint a monitor éles pixelei. ha az ember szobájában egyáltalán nem fér el tévé, pár év alatt hozzá tud szokni hogy ez van, ezt kell nézni. bt848as miro-m van már 5 éve, hát néha rám jön a hisztéria roham hogy mér nem lehet nálam rendes kép a tuneren, de aztán elmúlik.
-
freddirty
senior tag
Sajnos ezt nem tudom elfogadni. Főleg hogy láttam más tunerek képeit amiknek ugyan zajos volt a képe de még elviselhető. A pinnacle kártyáké pedig egyenesen ocsmány. Zavaró és jól látható hullámok, erős képzaj. 1024 körüli desktop felbontás alatt 320x240-ben nézve (bélyegmovie) éppen elviselhető a kép.
A cikkre kicsit orrolok mert ahogy a közhely mondja: sok bába közt a gyerek. Tv tunerről van szó de egy szál screenshot sincs a tv tuner képéről, és összehasonlítás sincs más tunerrel. Márpedig ez egy tv tuner. Ergo ez nem teszt hanem termékbemutató?!
Nem akarom nagyon lehúzni a cikket de akár kirakhatták volna a (x) jelet is. Ha kinn volna akkor nem szájalnék hanem olvasás nélkül otthagynám. Mivelhogy reklám=hazugság.fred
-
Renwick
senior tag
válasz
freddirty #34 üzenetére
Ez egy termékbemutató, mint ahogy olvasható is a cikk fejlécében.
Screenshot pedig készült, de mivel nincs összehasonlítási alapunk, és minden egyes lakásban (sőt szobában) más és más lehet a jelminőség, ezért nem láttuk értelmét annak, hogy berakjunk ilyen képet. Ha lesz egy tuner összehasonlító teszt, akkor természetesen mellékelünk ilyen anyagot is mellé.
üdv
R.I see you blaming each other -- And I love you still
-
Baskiria
senior tag
Ez a kütty monó? Hol lehet ilyet kiskerben vásárolni?
-
Kriza
őstag
Na egy jó fél év után egy UP!
Engem is érdekelne, hogy sztereo vagy mono a TV??? Valaki?
Ennek a kártyának van FM rádió nélküli verziója is, ugye???
[Szerkesztve]Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.
-
Kriza
őstag
Hát köszönöm a kimerítő válaszokat!
Na mindegy... vettem egyet, és meg vagyok vele elédegve. A TV szetereó, és az enyémben FM rádió is van 8800-ért, tréfával. A kártya ugyan eléggé melegszik, és a távirányítóra csak kis késéssel reagál a csatornaváltásra, viszont szó nélkül ment minden elsőre. És nem ''célzós'' a távvezérlő, ráadásul szerintem nem is olyan csúnya.Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.
-
HW-Peter
tag
Igen, azt írták külföldi tesztoldalakon is, hogy kicsit lassú a csatornaváltás.
Nekem ezelőtt egy nagyon régi Hauppauge WinTV-PVR volt (BT878 chip- nem a PVR150/250! ), az is lassan váltott csatornát, és csak utána ment át a mono hang sztereoba, jól hallható különbséggel. Az csak a saját szoftverével tudott mpeg2-be felvenni (WDM driverek helyett csak a régi VFW driverek voltak hozzá)
(Megvettem - utáltam - eladtam...)
Szvsz 7-8e Ft-ért (brutto ~10e) ez jó kis tuner, sztereo TV, FM rádiós, távirányítóval. Ennyi pénzt simán megér, aki komolyan digizik, az úgyis vesz 25-30eFt-ért egy PVR kártyát.
[Szerkesztve]
Hozzászólok Aktív témák
ph Bemutatjuk a tajvani gyártó AVerTV GO 007 FM Plus nevű analóg tévévevő-kártyáját.
- Épített GAMER! Asus Z490/i7 10700/16GB DDR4/RTX 2060 Super/500GB SSD/1TB HDD/Zalman S2/Zalman 700W
- Épített Gamer! ASRock X570/R7 3700X/16GB DDR4/GTX 1080Ti/1TB SSD/Cooler Master MB Lite 5/CM 700W
- ASUS RT-AC65P GIGABIT Router eladó
- GIGABYTE AORUS GTX 1080 8G videokártya
- Épített vízes Gamer! MSI B550/R7 3800X/32GB DDR4/RTX 2080Ti/SSD+HDD/NZXT H710/Corsair 1000W
- HP ZBook 15 G2 (i7-4810MQ/16GB/128GB SSD/K2100M/FullHD IPS/W10Pro)
- Gamer PC : Ryzen 5 3600,16GB,Rx 570, SSD, HDD
- HP Z800 2x E5540 (2,53Ghz, 2 x 8 szál) 64GB RAM, 128GBSSD, GTX1060
- Hibátlan Redmi Note 8T, 4/64 GB, blue, októberig garival, számlával Eladó !!!
- Samsung ddr3 2gb 13333mhz memória eladó. (Lenovo gépben volt)
Állásajánlatok
Cég: Wellness Gate System Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT
Város: Budapest