Hirdetés

2019. május 20., hétfő

(#1) bLaCkDoGoNe

bLaCkDoGoNe
(PH! kedvence)

Csak ennyi lemezt kaptatok, vagy jelenleg összesen ez a 2 féle van ''csak'' Mo.-n?

És még mindig nemtom, hogy milyen DVD írót vegyek... :F

"The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] http://www.flickr.com/photos/blackdogone [+] 

(#2) L3zl13 válasza bLaCkDoGoNe (#1) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Többféle is kapható jelenleg Mo-n.
De majd mindnek ugyanaz az alapanyaga. (Ricoh, vagy Ritek).

Esetleg még egy Verbatimot megnéztem volna. Az ugye saját alapanyag...

Aki hülye, haljon meg!

(#3) erdoke

erdoke
(Jómunkásember)

Tényleg szerezhettetek volna még néhány lemezt. Az A07-hez adott TYG02 például referencia anyag.
Elég régen mérhettétek a cikket, már 3.4-nél jár a DVD Identifier, 16X támogatással.:P

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#4) MLaca válasza L3zl13 (#2) üzenetére

MLaca
(PH! addikt)

Nos, nálam egész véletlenül van Verbatim, de nem saját anyag. Ezt is (ha jól emlékszem) a Ritek gyártotta. DVD-R 8x lemezről van szó és nagyon jó minőségű, de ezt hamarosan meglátjátok :)

http://mlzphoto.hu/

(#5) erdoke válasza L3zl13 (#2) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Verbatim lemezek alapanyaga változó, nekem pl. TYG01 Verbatim lemezem van kb. 20 db, de a 4X +RW se saját anyag, ha jól rémlik.

(#6) erdoke válasza MLaca (#4) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Szóval lesz bbővítése a cikknek...

Mennyit adtok egy JVC márkájú TYG02-ért?:D

(#7) L3zl13 válasza MLaca (#4) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

De hát a Verbatim AZO-t használ nem? Tudtommal egyedüliként.

Más. Állítólag a Maxel is a Riteknél gyártósorán gyárt, de saját emberekkel saját alapanyaggal. Esetleg még azt is meg lehetne próbálni, van-e különbség.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) Alvin_ti4200

Alvin_ti4200
(PH! félisten)

Könyörgöm, Primedisc, C-vel, nem K-val:)

(#9) Bazsesz

Bazsesz
(őstag)

Fú, köbö három-négy hete vettem Primedics DVD+R 8X lemezt. Majdnem 1000 HUFba fájt nekem :( És csak ilyen volt. Olyan a doboza, mint ami a cikknél van. És még mindig íratlan.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#10) Sopi

Sopi
(senior tag)

Ezt most nem értem.
Akkor a Pioneer 107gyorsabb, mint a NEC2500A?
Dehát eddig úgy volt, hogy a NEC a gyorsabb...

(#11) MLaca válasza erdoke (#6) üzenetére

MLaca
(PH! addikt)

Nem lesz :)
Semennyit :D

(#12) MLaca válasza Sopi (#10) üzenetére

MLaca
(PH! addikt)

Minden az adott körülmények függvényében alakul. Annak idején az NEC volt gyorsabb, ez mind részletezve is van a tesztben.

(#13) MLaca válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére

MLaca
(PH! addikt)

''Primedics'' (by Bazsesz) - na ez sem rossz :DDD

(#14) erdoke válasza Sopi (#10) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Már ott is írta a végén, hogy az akkor kijött 1.13-as FW-rel jobbnak tűnik a Pio mint a tesztelt 1.10-zel. Azóta 1.16-nál járunk.:P

(#15) BobMaster

BobMaster
(őstag)

Plextor 8x-os lemez már vagy 3 hete van a Ramiban...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#16) strike-force

strike-force
(őstag)

arra van esély sztetek, hogy egyszer majd megjelennek a TRUE 8x írók (értsd az elejétől a végéig 8x-esen ír CLV technikával) amik nem ilyen CAV,P-CAV vagy Z-CLV-t használnak? mert így átlagban olyan 6.x-re jön ki az írás, ha jól láttam.

HP_Z620 / DELL_9010_SFF / LENOVO_M82_SFF - Just realize it!

(#17) DonLeo válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére

DonLeo
(őstag)

magyarosították :D

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#18) erdoke válasza strike-force (#16) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Engem különösebben nem zavar, hogy milyen módszerel írja, ha nem hibázik, és minden visszaolvassa gond nélkül.

Közben a DVD+R9 maximális írási sebességét 8X-ra saccolta vki a DVD+RW Alliance-től.
:C

(#19) DonLeo válasza strike-force (#16) üzenetére

DonLeo
(őstag)

Miért 8x-an melyik ír CLV módban?
Úgy tudtam, hogy csak a 4x megy CLV módban, vagy ez író-függő is?

(#20) erdoke válasza DonLeo (#19) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Pont ezt kérdezte, hogy lesznek-e olyan írók, amik 8X sebességgel is CLV módban írnak.
16X íróknál van esélye.

(#21) Bazsesz válasza MLaca (#13) üzenetére

Bazsesz
(őstag)

Az merő véletlenségből elkövetett elírás lenne. :B :D Csak lusta voltam kijavítani :D De hogy mégjobb legyen a sor: prájmdiszk ;]

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#22) DonLeo válasza erdoke (#20) üzenetére

DonLeo
(őstag)

Azt értem, csak nem tudtam, hogy ez író függő is.

(#23) dabadab válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Konyorgok, ''konyorgok'', k-val, nem m-mel :)
(Ugyanis a ''konyorog'' nem ikes ige, igy aztan E/1-ben a szokasos targyas/targyatlan ragozas jatszik, es mivel jelen esetben a targyatlan esetrol van szo, ezert a -k ragot kapja meg, nem pedig az -m-et, amit targyas esetben jar (pl ''kikonyorgom, hogy atengedjenek''))
</Gretsy>

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#24) [Kovi] válasza MLaca (#4) üzenetére

[Kovi]
(tag)

NEC íróhoz melyik firmware-t használtátok? Én tegnap vettem meg sulinetben és 1.06-os van rajta. OEM a drive, és NEC oldaláról húztam le 1.15-öst (ha jólemléxem), és arra azt írják, hogy csak dobozos meghajtókhoz jó OEM-hez nem.. nah most nemtudom hogy ez igaz-e, de addig nem akarom kipróbálni, mert félek ha mégsem jó hozzá akkor utána nem fogom tudni vissza állítani..

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#25) MLaca válasza [Kovi] (#24) üzenetére

MLaca
(PH! addikt)

Jelenleg 1.07-nél tart az NEC nd2500a firmware-e. Simán flesseld, ha nem jó neki, úgyis kiírja. Ha mégsem, akkor garcsere ;]

(#26) DonLeo válasza MLaca (#25) üzenetére

DonLeo
(őstag)

Feltéve, hogy visszacserélik. Elvileg bios flashelés elrontása után nincs gari.
Bár attól függ hol vette, de ha pl mustár-ban akkor tuti nem veszik vissza... :DDD

(#27) mdk01 válasza [Kovi] (#24) üzenetére

mdk01
(PH! addikt)

Szerintem rakd fel nyugodtan.
Gondolom azért irták hogy vedd meg a dobozost mert az drágább.(meg amit a dobozoshoz adnak firmware se jó sokmindenre mert elavúlt)
Szerintem mindegyiknek ugyanaz a belseje(miért lenne más?)

(#28) Alex91 válasza [Kovi] (#24) üzenetére

Alex91
(PH! félisten)

AZ OEM itt nem azt jelenti, amire te gondolsz :). A NEC meghajtojat mas gyartok is hasznaljak sajat markanevuk alatt, es ezek az OEM meghajtok!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29) [Kovi] válasza MLaca (#25) üzenetére

[Kovi]
(tag)

Tényleg 1.07, csak elnéztem valamit. Szal sulinetben vettem, egy zacskóban vágták hozzám azért írtam hogy oem, de megy így is remekül, szal asszem hagyom békén..

(#30) KergeBirka válasza [Kovi] (#29) üzenetére

KergeBirka
(újonc)

Nyugodtan süsd bele, én tegnap csináltam meg. Zacsis 2500A, 1.07 fw. Tökéletes. Ja, azt írja, húzz ki minden USB-t a flash elött. Ártani nem árthat...

Na és?

(#31) MLaca válasza [Kovi] (#29) üzenetére

MLaca
(PH! addikt)

Melyik üzletben vetted?

(#32) [Kovi] válasza KergeBirka (#30) üzenetére

[Kovi]
(tag)

Igazából nemtudom mennyivel lesz jobb ha belesütöm, szal ha nem éri meg akkor inkább hagyom...

(#33) [Kovi] válasza MLaca (#31) üzenetére

[Kovi]
(tag)

Veszprémben OfficeTeam, és sulinettel hozták vmi partner computer vagy ki volt a beszállító..

(#34) KergeBirka válasza [Kovi] (#32) üzenetére

KergeBirka
(újonc)

Én csak aszontam, hogy baj nem lesz belöle. :)

Na és?

(#35) Milo válasza dabadab (#23) üzenetére

Milo
(újonc)

''Konyorgok, ''konyorgok'', k-val, nem m-mel
(Ugyanis a ''konyorog'' nem ikes ige, igy aztan E/1-ben a szokasos targyas/targyatlan ragozas jatszik, es mivel jelen esetben a targyatlan esetrol van szo, ezert a -k ragot kapja meg, nem pedig az -m-et, amit targyas esetben jar (pl ''kikonyorgom, hogy atengedjenek''))

Nagyon fáj, amikor valaki ilyen hangosan hirdeti az ostobaságát.

Adom valamit? Kérek, hogy ne kiabálj? Szeretem itt lakni?

TEHÁT HELYESEN: Könyörgöm.

(Csak ezért regisztráltam...)

(#36) hozongo

hozongo
(újonc)

Szervusztok!

Pár napja vettem egy NEC 2500A-t és gondjaim vannak a tesztelt Primedisc lemezzel. 1.06 firmware-rel (ami rajta volt) nem ismerte fel a lemezt a Nero (a legujabb 6.3.1.17), és 2,4x akarta írni, úgyhogy frissítettem 1.07-re. Ezután már felismerte rendesen a lemezt, de 8x írás indításakor Power Calibration Errorral leállt a Nero :Y. Ezután 4x írással próbálkoztam, így csont nélkül megírta. Mi lehet a probléma, hiszen a tesztben pont ezt sikeresen leteszteltétek?

Más. Egy Matshita combo driveom is van, ami nem hajlandó olvasni ezt a bizonyos Primedisk DVD-t, pedig kellene (a nero info tool szerint legalábbis). Valakinek vannak valamilyen tapasztalatai ezzel a lemezzel?

Ja a lemezt a MediaMarktban vettem 700 Ft-ért.

Egyébként melyek azok a négyszeres lemezek, amelyeket lehet 8-szorosan is írni?

Az egész csak azért érdekes, mert így nem tudom leellenőrizni, hogy az általam vásárolt DVD író tényleg megfelelően működik-e :(.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.