Hirdetés

2019. augusztus 17., szombat

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] EIZO L465-K 16" TFT monitor (téma lezárva)

(#1) AND1

AND1
(őstag)

Hát igen ez egy igazi Eizo. Fincsi nagyon :DD
Ilyenem sem lesz egy hamar :(

Egy régi PH-s.

(#2) elmo

elmo
(aktív tag)

Itt sem kaptunk ármegjelölést. Azért kíváncsian várunk egy ''forintos'' megjelölést. :D

(#3) Parci válasza elmo (#2) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

Nem tudtuk kiverni a Narbából. Majd megmondják... de hogy nem lesz kevés, az tuti. Valamit valamiért :).

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#4) elmo válasza Parci (#3) üzenetére

elmo
(aktív tag)

Na igen; nem is azért kérdem, mintha venni szeretnék (dehogynem szeretnék, csak nincs lovetta); csak úgy informatíve, hogy be tudjam lőni. :D

(#5) twollah

twollah
(nagyúr)

Lemaradt az ismertetőből az ár.

(#6) zsoltee10

zsoltee10
(addikt)

Jól olvastam, hogy 45 ms a reakcióidő? Nem lassú az egy kicsit? Ettől függetlenül az Eizo monitorok tényleg nagyon jók, teccik is nagyon. Hosszú távon nem volt még szerencsém tft-t használni, de elhiszem, sokkal jobb, mint a crt. :)

(#7) keopsz

keopsz
(HÁZIGAZDA)

nos, urak, az árakkal tényleg adósak vagyunk, egyelőre hiányzik a koncepció, de majd megoldjuk..

a monitor -így feketén :))- majd' 180 nettó (nagyker) pénz, míg fehéren 25e-rel beljebb találni. nem kevés, de egyelőre nem láttunk nálánál minőségibb képet.. a nem mva panelesség és a gyenge response time azonban kicsit letöri a lelkesedést, noha a mindennapi használat során nem okoz különösebb gondot.

a minőségi jelző elsősorban a szép színeket, a zajmentességet és a homogén képet jelenti. ezeket együtt prezentálni nem is olyan egyszerű feladat, sőt.

apa, keményen. csapppoló kisember-e vagyok.

(#8) Tibisz válasza keopsz (#7) üzenetére

Tibisz
(aktív tag)

180 +fa, az igen a márkáért, mert ha jól tudom az EIZO is csak veszi a panelek és nem gyártja! Mondjuk a reakció idő, nagyon gyenge.
Egy dolog tetszik benne: a pixelmérete!

(#9) Protoss

Protoss
(senior tag)

Hali!

Szép és jó meg egyebek, de a 45 ms az véletlenül nem kb 22,2 fps-t eredményez??? 24 fps kell egy film folyamatosságához min, ha jól tudom.
Egy sima film vetítős teszt mit mutat, hogy mit tud ott?
(Mert nem minden a reakcióidő azt tudom, de ez szerintem nagyon magas érték már napjainkban)

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#10) Zsiba

Zsiba
(senior tag)

Nagyon jók ezek a tesztek. Főleg, hogy alaposan vizsgáljátok a képminőséget, színhűséget, stb. De tényleg egy-két mondat erejéig leírhatnátok, hogy a gyárilag írt reakcióidő alapján valójában milyennek látjátok. Mondjuk egy rövid film, vagy FPS teszttel.

''One Ring to rule them all...''

(#11) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

35 ms a cucc, elgépeltük, javítottuk, szori. nem volt utánhúzás az EIZO-val (film, 3dmark). de nem is vagyunk hardcore CS-addiktok.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#12) leontm

leontm
(tag)

www.eizo.com -on ez áll:

Response Time Rise Time: 10 ms, Fall Time: 35 ms

errol ennyit... nem ösze kéne adni azt a két számot?

(#13) Protoss válasza Parci (#11) üzenetére

Protoss
(senior tag)

Kösz az infot ez érdekelt, hogy mit láttatok. :DD

(#14) neduddki

neduddki
(nagyúr)

HI!

Oromtol elfatjolosodott szemmel, boldogsagtol megcsuklo hangval veszem tudomasul, hogy elkedtetek komolyan kozolni a tft-s cikkeket! Rememelm fojtassatok a trendet es a heten megorvendeztetitek a Tisztelt Tagsagot a tobbi kituno tesztel is!!!
Csak igy tovabbb Parci es Tobbiek!!!! Hajra fijjjukkkkk!!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) Protoss

Protoss
(senior tag)

Hali!

Nincs kedvetek híreket kiszivárogtatni, hogy mely készülékek várhatóak? :D

Esetleg árban olcsó kategóriás tft is lesznek? pl.: Acer 712, Neovo F-17, ?Cornea?

Üdv

(#16) Aewyn

Aewyn
(csendes tag)

Ez a monitor nekem egy ergonómiai csődnek tűnik.
Még egy 17 colos monitoron is kicsik a betűk 1280x1024-ben, ez pedig még ettől is kisebb.

(#17) Parci válasza Aewyn (#16) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

Nem gáz pedig... mint ahogy a 14.1''-os laptop képernyőmön sem gáz az 1024x768.

(#18) Aewyn válasza Parci (#17) üzenetére

Aewyn
(csendes tag)

A laptop képernyője eleve közelebb van a billentyűzethez, másrészt az előretolt billentyűzet miatt azt közelebb hajolva hajszálja a user.
Ráadásul egy laptopot nem napi 8 órás menübogarászásra terveztek, ahogy egy kóder vagy grafikus (esetleg hardcore netező) használ egy desktop gépet.

A monitort - ahogy nézem - középvezetők íróasztalára tervezték, aki nem sasolja folyamatosan a képet, ellenben fontos a dizájn és presztizs. Neki tökéletes.

Gyanítom azonban, hogy a topic olvasói jobban járnak egy olcsóbb, de jobb 17 colossal.

(#19) LukE

LukE
(veterán)

Parci: idézet a cikk elejéből:

''Specifikációk

45ms-os tipikus reakcióidő
16'' képátmérő (41cm)
1280 x 1024/60Hz felbontás/képfrissítés''
-még mindíg

Aewyn:17'' crt kb akkora, mint egy 15'' LCD. Asszem 15'' CRT monitor dobozán volt hogy viewable átmérő 13.8'', 15 helyett! Használta elég sokáig 14.1-es notebookot, napi sok órában, asztali gép helyett, és nem volt kicsi 1024*768-ban. Mondjuk más kérdés, hogy ez a méret egy 40-50 közötti ember szemének már kicsi.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#20) karib válasza Aewyn (#18) üzenetére

karib
(addikt)

El kell szakadni lassan a ma használt felbontás fogalmától, a jövő a nagyfelbontású kijelzőké. Ha kicsik a betűk, nem a pixelméretet kell nagyobbra venni, hanem a betűméretet :D De tényleg, az IBM már pár éve csinált ultranagyfelbontású kijelzőt, ami állítólag döbbenetes, papír minőségű képet ad - persze nem otthonra egyelőre. Ráadásul 4 vagy 8 DVI csatin keresztül kell etetni, mert sajnos hamar a DVI lesz a szűk keresztmetszet, bár már készül a nagyobb sávszélességű tesója. Szóval várjuk csak ki a végét, és legalább ne fogjuk vissza a technológiai fejlődést ott, ahol van értelme.

Department of Redundancy Department

(#21) Parci válasza LukE (#19) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

Már nem.. :).
Az árát pedig csúnyán elnéztük, az ajánlott végfelhasználói ár kb 146e Ft.

(#22) keopsz

keopsz
(HÁZIGAZDA)

kicsit el lett cseszve az ár, sajnáljuk, az egyik eizo disztri online listáját néztük, ott ezek vannak fent! :D

apa, keményen. csapppoló kisember-e vagyok.

(#23) Aewyn válasza LukE (#19) üzenetére

Aewyn
(csendes tag)

Természetesen én egy olcsóbb 17 colos TFT-re gondoltam.

Valóban szemfüggő, hogy ki mit bír, de - könyörgöm - ne mi alkalmazkodjunk az alkalmatlan technikához, hanem azt alakítsuk úgy, hogy kényelmes legyen.

Elérhető - ráadásul olcsóbban - a napi sokórai használatra alkalmasabb TFT, tehát ergonómiailag rossz választás ez a monitor, más szempontok szerint azért lehet nagyon jó.

Ráadásul a betűméret korlát a vindózból adódik, tehát egyszerűbb lenne ezt úgy alakítani, hogy alkalmasabb legyen több felbontásra is.

---

Szerintem is a nagyobb felbontásé a jövő, bár szerintem idővel - akár már most is megtehetnék - visszatérnek a méhsejtes pixelelrendezéshez nagy felbontás mellett, így mindenki olyan felbontást használ majd, amilyet szeretne.

S ekkor a DVI sávszélessége sem lesz akadály, mert az egyes pixelek címzését a monitor számolja majd ki. (alakítja át a kapott felbontást a fizikai felbontásra).

(#24) behappy

behappy
(aktív tag)

Az Andrássy uton kapható a Mediaplanetben bruttó : 214.000.- Forint

(#25) behappy

behappy
(aktív tag)

ja, bocs, 180ezer(brutto), 214ért már 17es van

(#26) tomcs

tomcs
(őstag)

erdekes hogy egyik hirben(cikkben) pozitivum a kulso tapegyseg, masikban pozitivum a beepitett tapegyseg.. most akkor mi van?

Négy éve két új autónk volt. Most csak egy van, meg egy négy éves. Rosszabbul élünk, mint négy éve.

(#27) agyula

agyula
(csendes tag)

Ott van a gép rendesen.

L465-K (fekete) :183000 HUF
L465 (szürke) :175800 HUF

Amúgy a Mediaplanetnél van belőle.

(#28) agyula válasza Tibisz (#8) üzenetére

agyula
(csendes tag)

Ja bizony ő is csak vásárolja a paneleket de a többi gyártóval ellentétben csak az általa tesztelt darabokat építi be így amelyik nem felel meg az elvárásoknak azt visszaadja és csináljanak vele amit akarnak. Ez egyébként 10-ből 8-szor így van.

(#29) agyula válasza Aewyn (#18) üzenetére

agyula
(csendes tag)

Majdnem eltaláltad bár ez csak féligazság. A monitort elsősorban az SAP rendszerek felbontásához méretezték.

Amúgy a designe az egységes képet mutat a többi termékkel.

(#30) Spock válasza tomcs (#26) üzenetére

Spock
(csendes tag)

Neked mi a kenyelmesebb, ha csak egy sima 220V tapkabelt dugsz a monitorba es a masik veget a falba, vagy ha egy ormotlan, dobozzal szerelt, csak egy helyen (persze ott is sok penzert) kaphato atalakitot kell hasznalnod?

En az elso megoldasra szavaznek...

Hosszu es eredmenyes eletet!

(#31) tomcs válasza Spock (#30) üzenetére

tomcs
(őstag)

csak arra celoztam hogy mindket megoldas pozitivumkent volt jellemezve ket kulonbozo cikkben

Négy éve két új autónk volt. Most csak egy van, meg egy négy éves. Rosszabbul élünk, mint négy éve.

(#32) tocsa

tocsa
(senior tag)

Mi az a ''mid-range streaking'' teszt a tesztabrak kozott? Nem jottem ra.

Udv.

1 - Acer Predator Helios 500 AMD Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" external monitor a mobil irodahoz, tartalek: Clevo P570WM GTX880M SLI RAID 0 Curcial M550

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] EIZO L465-K 16" TFT monitor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.