Hirdetés

Aktív témák

  • Zoz

    őstag

    Egyébként én a múlt héten cseréltem le az IC7-emet 655TX Ultra-ra :)
    A SIS valamivel tényleg szerényebb tuningban, de nekem az IC7-el se volt szerencsém, 240 fölé istennek se akart menni, 240-et alapfeszen vitte a 3.0/800-as NW. A SIS 240-él már hibázik Prime95-ben, így most maradtam 233-nál, viszont a proci feszültségét levihettem 1.525-ös alapról, 1.47-re! Így lejebb tekerhettem a Zalman fordulatszámát, és még így is jóval hüvösebb marad mint eredetileg, ezért nekem megérte az a pár Mhz veszteség. Viszont a RAM-ot jobban ki tudom hajtani, az Intelnél nem volt választék, ott valami 398-on mentek, itt most 420-on.
    További előny, hogy megszabadultam az Abit chipset hűtőtől, ami egyrészt pár hónap alatt kerregni kezd, másrészt több alaplapon is láttam, hogy a beforrasztott fordított U alakú drót darab amibe a chipset hűtő kampója kapaszkodik, egyszerüen kijött az alaplapból!
    A CMOS RESET Jumper hiányáról: korábbi Giga lapoknál tényleg bosszantó volt, ha az embernek sikerült pl olyan RAM időzítéseket beállítani, amivel nem indult, akkor macerás volt a resetelés, meg utána mindent be kellett állítani. Viszont ezen a lapon már korrektül működik, hogy ha nem indul el, akkor pár másodperc múlva újraindítja magát alapértékekkel (RAM időzítés, frekvenciák)!
    Egyébként SIS655FX-el van fapadosabb lapja a Gigabyte-nak, GA 8S655FX-L, amin nincs RAID vezérlő, és nem gigabites a hálókártya.
    A még olcsóbb árkategóriában pedig ott van az Asrock P4S55FX, ami teljesen alapkivitel, még SATA sincs, viszont br 13000 körül kapható. Semmi extra, de nagyon jó kis stabil lap, már vagy 50 gépet összeraktunk vele.


    [Szerkesztve]

Aktív témák