Hirdetés

2019. március 25., hétfő

(#1) tomcat78

tomcat78
(senior tag)

Azért vannak fenntartásaim a PCB-re aplikált radival a hatékonyságot illetően....
Azt nem mondom,hogy feltétlen rossz lesz,de az kb biztos,hogy messze lesz egy épített vízhűtés hatékonyságától.Hangban meg pláne,így meg kicsit parasztvakításnak tűnik az egész....Gondolom tetemes felárért majd....

Jeahhh baby,sz*pjál....by Bill Clinton....

(#2) energy4ever válasza tomcat78 (#1) üzenetére

energy4ever
(PH! addikt)

Ha egy 240-es vekony 28-29mm-es, vagy egy 120-as 45mm-es radi eleg volt a felso kategorias aio vizes kartyaknak, akkor ez boven eleg lesz. Ranezesre valahol meretben 240-360-as slim radik kozott van. Plusz a radin ataramlo levegot hasznalja a pcb-n levo tobbi alkatresz hutesere is.

Egyedi ventiracsok gyartasa: https://hardverapro.hu/apro/egyedi_ventiracsok_olcson_modding_fan_grill_akar_vizesradira_/hsz_1-200.html

(#3) Male válasza tomcat78 (#1) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)

Igen, ez elég fura... a vízhűtésnek nem az lenne a lényege, hogy elvezesse egy sokkal jobban szellőztethető helyre ( lehetőleg a gépházon kívülre fújható ) a hőt, és jóval nagyobb hőleadó felületet is megengedve?
Mert így most arrébb viszik egy centivel, majd rányomatják a kártyára... egy pár heatpipe nem lenne jobb ebben :F
( persze nyilván jobban értenek hozzá, csak ki tudja a marketingeseknek mennyi szava volt a fejlesztésben )

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#4) arn

arn
(PH! nagyúr)

Ez mitol jobb, mint a heatpipe?

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#5) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

A 1815-ös boost-ot a mezei AMP-om is hozza a tesztek alatt nulla tuninggal, a power limit tologatása nélkül. Az érdemi az lenne, ha alapból 2100-as boost-tal árulnák - amire ugye a normálisan behűtött 2080Ti-k sacc/kb harmada képes, csakhát ide már kell egy kicsi válogatás.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#6) proci0 válasza tomcat78 (#1) üzenetére

proci0
(senior tag)

Ez egy kamu.Tudom mert vizezek.

Harman/Kardon HK3770,JBL S26+JBL PB12,Van Den Hul CS122;Nem tehetek róla ,de szeretem a tápokat.

(#7) Tidus

Tidus
(PH! addikt)

Szerintem teljesen jó az elgondolás.
Itt még szét is szedik.
El tudnám képzelni, de biztosan egyszerűen nem ér annyit cím szó alatt, horror áron lesz.

(#8) t72killer válasza Tidus (#7) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Eleve ott kezdődik a dolog, hogy a 2080Ti nem egy tuningbajnok GPU. Persze, szereti a vizet, de a kisajtolható többletteljesítmény egy jó léghez képest (msi trio pl) nem éri el a 10%-ot rendes épített vízzel.

Apropó kicsit alul lett tápolva ez a "szörnyeteg" azzal a 2db pcie csatival...

(#9) MrT válasza Male (#3) üzenetére

MrT
(lelkes újonc)

én sem látom ennek így semmi értelmét

(#10) tomcat78 válasza energy4ever (#2) üzenetére

tomcat78
(senior tag)

Amik szintén hangosak....Bár ugye,ez relatív.De emlékeim szerint te is vizezel,úgyhogy gondolom ezt nem kell ecsetelni :R
Amúgy meg nem azt írtam,hogy ez így nem működhet,hanem azt,hogy szerintem ebben a formában csak pénzlehúzás....Tehát végfelhasználóként sz@r is meg értelmetlen is.Persze ez nagyban árfűggő is...De gyanítom,hogy nem kis felára lesz,mint újdonság,holott az írtak alapján a kártya teljesítménye nem indokolná...

Jeahhh baby,sz*pjál....by Bill Clinton....

(#11) Pug

Pug
(PH! kedvence)

Ezt az ipari mokusvakitast... :DDD

(#12) mpierre

mpierre
(PH! kedvence)

Azért egy féltégla elkélhet az alátámasztására... :DDD

Alles wasser oder was?? #### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok #### Mi4S

(#13) Cyberboy42

Cyberboy42
(fanatikus tag)

Hát nem is tudom. Nekem ez a cucc rohadtul bejön, nagyon batár :)
A leszólásokhoz meg annyit, hogy először a tesztek, utánna vágjuk falhoz :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#14) MSI.Navi

MSI.Navi
(tag)

Nem lesz túl hatékony hiszen a ventilátorok a PCB -re fújják a meleget, összerottyan az egész.

(#15) Nelman

Nelman
(tag)

És mindezt azért, hogy feláras legyen. Szerintem ez bőven jó lenne 3 légkavarós léghűtéssel is. :D

(#16) daa-raa válasza MSI.Navi (#14) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Milyen meleget? Egy jól méretezett vizhűtőkörben nem igazán lesz a vizhőfok 45-50 °C felett. A vizhűtésben használt pumpák eleve nem is birnak többet 60 °C-nál. Magyarul max ennyit fúj a PCB-re. Ez alacsonyabb hőmérséklet, mint egy tipikus léghűtés esetén.

Egyébként meg továbbra is: a meleg levegő is hűvösebb, mint a megrekedt forró levegő.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#17) Cyberboy42 válasza Nelman (#15) üzenetére

Cyberboy42
(fanatikus tag)

És nem ezt csinálja a világon kb az összes custom kátya?
De még ha oda is fúj, a bordáról ami legyen 60 fokos, de még így is sokat mondok akkor az bakfitty a pcb-nek, meg az összes alkatrésznek... A legfontosabb dolog, hogy hatékonyan vigyen el egy nagyon pici helyről(gpu) nagyon, de tényleg nagyon sok hőt!

szerk: jah, +1 egyel feljebb :))

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#18) hoolla válasza t72killer (#5) üzenetére

hoolla
(fanatikus tag)

Az 1815mhz boost, neked az MSI afterburnerrel 2115mhz fog megjelenni. Ha megnézed, az összes kártya hivatalos infójában az 1500-1815mhz-ces órajelek vannak feltüntetve, de a “valós” órajel az mindig 300mhz-cel magasabb.
Valaki hozzáértő el is magyarázhatná, hogy ez miért van, ha lenne olyan szíves.
Amúgy az “1815-s” boostot, csak az AMP extreme tudja asszem. Az én kártyám, Strix OC, boostol jelenleg 1800/2100-ra, de onnan visszaesik idővel 1755/2055-re. Tehát ha ez a böhöm kártya alapból tartja a névleges boostját és erre még lehet pakolni egy jó 150mhz-cet pl, akkor az már egy új generációnyi teljesítményugrás az alap modellekhez képest.

Two beer, or not two beer? *Shakesbeer*

(#19) t72killer válasza hoolla (#18) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Nem afterburnerben nézem, hanem amit a Superposition teszt alatt kiír. Legközelebb ránézek AB-ben is:R

[ Szerkesztve ]

(#20) Lacika112

Lacika112
(tag)

EZZZZZ egy sz.r :R

A víznek pont az a lényege KIVIGYE a meleget. Ez mindent csinál (tán már kévét is főz) de a meleget a házban tartja.

Kb egy 4 kerék meghajtású kocsi de mind a 4 kerék más irányba pörög és a sofőr csodálkozik nem mozdul :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#21) syberia válasza Lacika112 (#20) üzenetére

syberia
(PH! kedvence)

Ilyen brutális kártyához alap egy jól szellőző ház, optimálisan kialakított (szabályozható) légáramlással kétlem hogy problémát okozhat. Valószínűleg pár fokkal magasabb lesz a maximum, mint egy épített vízhűtéssel, de a léghűtéses megoldásokhoz képest szerintem hatékonyabb megoldás. Vízzel lényegesen jobb hatásfokkal lehet kis területről (gpu) elvonni a hőt a levegőnél.

"A hazug embert hamarabb utólérik, mint a sánta robotot."

(#22) DonToni

DonToni
(fanatikus tag)

Én annyit módosítanék rajta, hogy a ventiket megfordítanám... (push-ról, pull-ra) a többit meg megoldja a ház szellőzése (már ha van).... :)

-Anti-

(#23) Cefet válasza daa-raa (#16) üzenetére

Cefet
(fanatikus tag)

Ott a pont. Ugyanezt a megoldást alkalmaztam egy Tahiti magos 7870-nél, persze nem így egybe építve. A 240-es radiátor bőven elég volt. Nem ment 50 C° fölé a GPU, úgy, hogy a ventik csak 50%-on mentek. Tehát a lefújt levegő sem volt 45 °C-nál melegebb. Persze ez a kártya kicsit többet fogyaszt, de nekem 100%-os ventilátor fordulatnál (itt már nagyon hangos volt) 23°-os szobahőmérséklet mellett stabil 40°-os volt a GPU terhelés alatt. Szóval megkockáztatom, hogy pl 60°-os vízhőmérséklet mellett akár 400-450W-ot is el tud fűteni ez a cucc. Az egyetlen problémája, amit már írtak előttem is, hogy a meleg nagy része a házban marad. Egyébként tetszetős, korrekt megoldás.

(#24) fuvi

fuvi
(senior tag)

úgyis lesz rá vmi fullcover blokk :D

Steam/Origin/Uplay: L4zul, Battletag: lazul#2765, RSC: lazuljunk

(#25) Banano

Banano
(kvázi-tag)

Calgont kell hasznalni? Nem lesz vizkoves a rendszer?:D

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#26) t72killer válasza fuvi (#24) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

már van egy ideje;)

(#27) daa-raa válasza Lacika112 (#20) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Ez nem igaz. Kb egy pontja sem.

Minden hűtésnek az a célja, hogy a felmelegedett felületről elszállitsa a hőt valahova. Ha ez a hűtés egy házba van beszerelve, akkor a ház szellőzésének kell a házból elszállitania a felmelegedett levegőt. Ez igy van minden hűtésnél. Egy kivétel a blower tipusú VGA hűtés. Egyébként minden eszköz hűtéséhez hozzátartozik a házhűtés is, azzal együtt alkot teljes rendszert.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#28) Cheesy

Cheesy
(őstag)

Linus nem pont egy ilyet szed szét a CES-en?
Meglepően kompakt a szivattyú. De bennem a tartósságával kapcsolatban merül fel kérdés...

iPhone XR user | www.vakbelmutet.hu

(#29) fuvi válasza t72killer (#26) üzenetére

fuvi
(senior tag)

erre a még meg se jelent matrixra?

(#30) t72killer válasza fuvi (#29) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

milyen nyákot használ?

(#31) daa-raa válasza fuvi (#29) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Ugyan az a PCB, mint a ROG Strix-é.

(#32) fuvi válasza daa-raa (#31) üzenetére

fuvi
(senior tag)

pff....
azthittem hamár matrix akkor extrázzák

(#33) t72killer válasza fuvi (#32) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

nem rossz a strix nyák, csak a vrm-hűtést szokták elb.ni.

(#34) fuvi válasza t72killer (#33) üzenetére

fuvi
(senior tag)

és akkor ezzel akarnak labdába rúgni HoF meg Lightning mellett?
karcsú...

(#35) saratunde

saratunde
(újonc)

Szerintem a legjobb nyák a strixnek van

[ Szerkesztve ]

(#36) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

Úgy, hogy a légáram útjába tették a PCB-t nem sok értelmét látom a radiátornak.
Persze fele olyan nehéz mint egy rendes heatpipe-os hűtés, és ezért ráírják, hogy a léghűtésnél akár 50%-al jobb, és mivel rá is van szerelve, ezért akár 100%-al kompaktab mint egy hagyományos aio-val szerelt VGA. :DD

[ Szerkesztve ]

(#37) htc07

htc07
(PH! addikt)

PCI csati legyen a talpán, amelyik ezt a monstrumot megtartja.

(#38) vaakuum

vaakuum
(őstag)

Ez már csak akkor lenne szebb, ha egyből ki is tolná a házból a meleget...
Mikor jutunk el végre oda, hogy normál légáramlás lesz egy VGA kártya környékén, és nem keveri vissza a meleget, amit a felső élén nagy nehezen kinyom magából/ merthogy az alsó élén meg szinte semmi levegő nem tud távozni, mert ott az alaplap...
Ok, legyen vastagabb a kártya fél/egy slottal, de akkor már az alap porszívós hűtést fejlesszék rajta, hogy hatékonyabb/csöndesebb legyen, meg vigye is ki azonnal a meleget maradéktalanul.

Star citizen Referral CODE: STAR-X374-GRFQ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen . . . Szerintem is, csak nem pont úgy, waze!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.