Hirdetés

2019. március 25., hétfő

(#1) Male

Male
(PH! nagyúr)

"a kétcsatornás hangokat akár virtuális 5.1-es térhangzássá alakítani"
Biztos sikerül megállapítania, hogy az adott hangforrás előttünk vagy mögöttünk volt a felvételen :DDD
Erre szerintem még kisebb esély van, mint amikor a 2D-s felvételből 3D-set próbáltak csinálni.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#2) Yodafon

Yodafon
(fanatikus tag)

Dolby ProLogic II (3) ? :U

It's time to kick ass and chew bubble gum. And I'm all out of gum.

(#3) csicso82

csicso82
(PH! kedvence)

Tehát veszek egy fél millás tévét, de nincs pénzem egy házimozi rendszerre.

(#4) Acélfarkas válasza csicso82 (#3) üzenetére

Acélfarkas
(fanatikus tag)

Irónia ON! Persze. Az LG-nél el se tudják azt képzelni, hogy valaki a felsökategóriás TV-iket nem a TV saját hangrendszerével nézi. Irónia OFF!

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#5) csicso82 válasza Acélfarkas (#4) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

:C :R

Ennél csak az a jobb mikor egy házimozi áráért egy hangprojektort adnak. Megjegyzem egy satelit sugárzós 5.1-es rendszer AKÁRHOL elfér. Sokszor a helyhiányt adják meg oknak.

(#6) RetepNyaraB

RetepNyaraB
(PH! kedvence)

Az istenadta nép...
Ekkorát vakítani, anyámnesirass. Nembaj, mindig lesz kellő idióta, aki bedől és megveszi. Csókoltatom az eldzsít. Virtuális 5.1 mi? Ha nagyanyámnak pöcse lenne, ő volna a nagyapám.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#7) csicso82 válasza RetepNyaraB (#6) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Gondolom olyan a "mélynyomó" hatás hogy feljön a szomszéd. Nemrég vitába keveredtem egy fórumon mert azt állítottam hiába írják rá hogy Harman Kardon vagy akármi más szöveget, ha egy kicsi teljesen műanyag dobozba építik be az akármennyire is jó sugárzókat a hangzása egy minőségi szép nagy álló hangfalhoz képest SEHOL sem lesz. Ezek a fizika törvényeinek megerőszakolására tett kísérletek a fül becsapása különböző technikákkal.

[ Szerkesztve ]

(#8) Lacok

Lacok
(őstag)

Parasztvakítás 2.0 ;]

(#9) Demo77

Demo77
(lelkes újonc)

Szerintem a legnagyobb újítás amit az új frissített Alpha9 hozni fog az a HDMI 2.1 teljeskörű támogatása . Személy szerint ezt várom a legjobban :) .

https://www.youtube.com/watch?v=E4mPokbZl10

[ Szerkesztve ]

(#10) atok666

atok666
(őstag)

Mi alapjan ismeri fel a musor tipusat?

Atok

(#11) sakal83 válasza csicso82 (#3) üzenetére

sakal83
(PH! addikt)

Van oled tvm. Van kulso hangkrendszerem es megis 90%ban a tv hangszoroja megy. En speciel orulok a minel jobb hangnak.

(#12) Graphics

Graphics
(Jómunkásember)

"hasonlóan a többi idei ThinQ AI technológiával ellátott magasabb kategóriás LG televízióhoz"...

Tavalyi?

(#13) LKaresz válasza sakal83 (#11) üzenetére

LKaresz
(lelkes újonc)

Nincs OLED tv-m csak kommersz lcd, de sosem használom a saját hangszóróit. Aktív hangszóró van rádugva. Nem vagyunk egyformák, mások az igények és mindenre van megoldás.
A cikkhez: 15-20 évvel ezelőtt lényeges volt hangsúlyozni a virtuális tárhangzás meglétét, ez a cikk is a reklám miatt jött létre. Nem elvitatva az LG tech. színvonalát.

(#14) Hunpriest

Hunpriest
(fanatikus tag)

Még egy felesleges Tv-t drágító feature. Az ilyesmit intézze (és többnyire intézi is) az erősítő vagy a kompakt 5.1 amin szól a TV.

(#15) ttt

ttt
(fanatikus tag)

Úgy 15 éves, 72 cm - és vagy 50 kilós :DDD - Sony crt-m már tudott ilyet. És meglepően jól! Nem beszélve arról, hogy abban elfért egy méretes mélynyomó és így valódi basszusa is volt (van, mert még megvan).
Nem kétlem, hogy fejlődik a technika és nekem is van satellites 5.1-es - pont LG. A TV kihangosítására nem is kell több. De a laptv-kbe épített hangszórók azért megközelíteni sem tudnak még egy ilyet sem. Persze aki nem akar tökölni minden egyéb mással annak tökéletes.
Ez a soundbaros rendszer meg pót megoldás, jobb , mint a tv, de azért azt sem adják el nekem. Nem kétlem van akinek elég és sajnos a (magyar) tv adásokhoz nem is kell több.

Mecool KIII Pro (S912) / Mecool KI Pro (S905)

(#16) Mentolka

Mentolka
(senior tag)

De jó, hogy itt mindenki olyan helyzetben van, hogy az igényességét ki is tuggggya elégíteni... ("ha TV-t vettem többszázezerért, akkor BIZTOS van másik többszázezrem hangszórókra is- 5.1")

(#17) csicso82

csicso82
(PH! kedvence)

Látom összecsaptak az ízlések, megpróbálom kicsit árnyalni:

Megértem ha valaki a tévé hangszóróit használja és ezért jónak tartja ha ez a hangzás minél jobb, a térhangzást már a 2000-es évek elején el tudták érni de ez már a parasztvakítás. Az 5.1 azt jelenti hogy van benne mélynyomó, és ez a tévé ha azt állítja magáról hogy 5.1-et tud virtualizálni akkor az azt jelenti hogy a mélynyomót is virtualizálja. Na ezt kétlem. Nekem van házimozi rendszerem és ha rövidnadrágban ülök le elé filmet nézni egy-két húzósabb jelenetnél borzolja a lábamon a szőrt olyan basszus jön ki belőle (a lábam felé van irányítva a mélynyomó és olyan ereje van a légnyomásnak) ha ezt tudja akkor okés.

(#18) Mentolka válasza csicso82 (#17) üzenetére

Mentolka
(senior tag)

Térhangzás =/= "Van benne mélynyomó"
SZERINTEM
Amúgy pedig, ha hihetek a különböző véleményeknek, a virtuális térhatást más módszerrel (tehát nem rengeteg hangsugárzó elhelyezésével) simán megoldják manapság.

(#19) sakal83 válasza LKaresz (#13) üzenetére

sakal83
(PH! addikt)

Vannak olyan TV-k, amelyben már korrekt a hangzás, persze a saját szintjén. A Loewe TV-kben pl. Bose-k voltak, illetve az LG C8 is kellemes hangzású. Térhangzás soha nem lesz, csak ha a térben vannak a hangfalak, ez természetes:)

Én örülök, hogy végre elkezdtek foglalkozni a TV-k lecserélni a szaros 200Ft-os hangszóróit legalább 2000ft-osra:)

A külső hanggal az a bajom, hogy nyűgös sajnos, mert plusz távirányító, plusz kábelekm többféle hangsáv amelyek elggé váralanul tudnak dübörögni:) illetve a reklámok plusz hangereje halálos tud lenni a szomszédre.

Plusz reggel egy kis zenés youtube-ra az ember fia nem nyomja be a rendszert, ha lakásban él és nem akarja a bajt:)

Plusz az M1 hiradója egy hangrendszeren még fájdalmasabb lehet a hangos MIGRÁNCSOKTÓL :DDD

(#20) ALBY

ALBY
(senior tag)

Ja, az Erzsébet királyné férje meg az Erzsébet király... :F

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#21) Celtis válasza sakal83 (#19) üzenetére

Celtis
(PH! addikt)

Valódi térhangzás a fejhallgató két hangszórójával nem új találmány Ha ezt a TV normál hangszórókkal is tudja, műfejes felvétel nélkül, az ügyes.

(Ha valaki nem ismeri, érdemes meghallgatni, de szigorúan fülessel.)

[ Szerkesztve ]

(#22) Male válasza Celtis (#21) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)

Ez oké, csak a cikkbeli "képes a kétcsatornás hangokat akár virtuális 5.1-es térhangzássá alakítani" azt sugallja, hogy mindezt sztereo forrásból találja ki, ami érdekes bűvésztrükk lenne.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#23) Mentolka válasza Male (#22) üzenetére

Mentolka
(senior tag)

Miért, a youtube videó hány csatornás?

(#24) Male válasza Mentolka (#23) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)

Passz, nem tudom mit támogat a youtube, a linket nem is néztem.

(#25) MeszesKPT

MeszesKPT
(fanatikus tag)

Miért nem egyből 9.1-et hazudnak? Ha már. Next level marketing BS.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.