Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

(#536) Fitzgerald válasza Chaser (#532) üzenetére

Fitzgerald
(addikt)

"a klíma is levegőt mozgat ahogy a venti, ha a ventit bírod klímát is"

Bár így lenne. Mármint az tény, hogy levegőt mozgat mind a kettő, ventilátortól viszont valahogy még sosem fáztam meg, mert az egy kisebb területen mozgatja ugyanazt a levegőt, nem egy adott hőmérsékletre hűti hirtelen az egész szobát/lakást mint a klíma, és egyszer csak a 37 fokos melegtől felhevült testteddel a 20-21-22 fokos hűvösben ülsz 5 perc múlva, ami tökjó recept a megfázáshoz. Vannak akik nem bírják a klímát, ha te nem ezek közé tartozol, örülök.
Bárcsak én is el tudnám viselni. A szememet is irritálja (a ventilátor nem).

"de felhozni a melegedést ilyen árkategóriánál nekem megmosolyogtató"

Ha nem érted hogy valakinek hogyan és miért lehet ez fontos, akkor teljesen érthető a dolog.

@b.

Igazából mindkét dologra gondoltam. Pl. egy kis méretű, zsúfolt félszobában, ahová 2-3 120-as exhaust fan tolja ki a forró levegőt, ott igen gyorsan elviselhetetlen meleget tud varázsolni egy ilyen kártya nyáron. Volt 390-em, szenvedtem vele a kánikulában rendesen évekkel ezelőtt. Azóta mondjuk átkerült egy 22 négyzetméteres szobába a gép (illetve VGA csere volt többször is, 1070-1080-1080 Ti Arctic Accelero Twin Turbo II és Xtreme III hűtőkkel), ott nyilván kevésbé van jelen ez a probléma.
És igen, a másik fele a dolognak throttling.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.