Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz MrChris #20 üzenetére

    Én is építettem már steadicamet, és ahogy elnézem, Te is képben vagy, mégis elbeszélünk egymás mellett. :)

    Abban ugye egyet értünk, hogy a Voltban nincs kar rész, azt az ember karja "helyettesíti". Abban is egyet értünk, hogy a Volt "lenyitható súlytartója" a telefon foglalattal a nagy Steadicam sled-jének felel meg (rajta a súlyokkal, kamera szánnal, egyéb tartozékokkal), a gimbal (gömbcsukló) pedig gyakorlatilag ugyanazt a szerepet tölti mindkét eszköznél (most figyelmen kívül hagyva a Volt gimbalt kontrolláló szervóját). Egy hagyományos (kisebb felszereltségű) Steadicam itt meg is áll, a giroszkóp pedig egy olyan extra, ami a nagyban arra szolgál, hogy a kamera (illetve maga az egész sled, rajta a kamerával) ne vagy csak nagyon nehezen tudjon kimozdulni az adott térbeli orientációjából. Ezt a Voltban a szervó rendszer pótolná.

    Amiben nem értünk egyet, az az, hogy szerintem mindkét rendszert kell kézzel irányítani (belebabrálni), különben egyik sem lesz képes odafordulni ahova az operatőr szeretné. Vagy ha nem nyúl hozzá a nagy Steadicam sled pole-jához az operatőr, akkor hogyan fordítja a kamerát megfelelő irányba? ... Esetleg a gimbal markolatán vezérelnéd a sled megfelelő irányba fordulását?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák