-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
rudi
nagyúr
Ó, mesevilág ez
Tudod makkorát esne a dokkolók ára, ha egy szabványos csatlakozó lenne rajtuk és kb. mindenki gyárthatná őket? Szerinted akarják ezt azok a notebookgyártók, akik még az egységes töltő csatlakozót sem tudták (pontosabban nem akarták) megoldani az elmúlt 20 évben? Szépek meg jók meg értékelendőek ezek a szabványügyi törekvések, csak nem sok realitás alapjukat látom a világ jelenlegi piaci berendezkedése mellett... -
Lomha 8V
addikt
-
LordX
veterán
-
PPatrik
aktív tag
Az egész rendszer-szinten szabványos és sokkal olcsóbb lesz, mint a Thunderbolt.
Egyetlen, széles körben elterjedt, szabványos és ingyenes / licensz-díj nélküli (szemben a HDMI és a Thunderbolt) interfésszel (Displayport) mehet továbbra is a kép, a hang, a töltés, az USB3-as perifériák. Kompatibilis a DP1.2-vel -- hány ilyen van, szemben hány olyan van, amin Thunderbolt van?Értelek, ezzel az egésszel nekem csak két gondom van:
- Ha már van egy nagyon jó csatlakozó, akkor miért nem azt használják, miért kreálnak még egyet?
- Arról nem szólt semmi sem, hogy ezt a laptopok hogyan fogják támogatni... Nem hinném, hogy minden DP portos laptoppal menni fog ( amiből most sincs sok, igaz több mint amennyin TB van).Ennyi erővel simán szövetkezhettek volna az Intellel, hogy a TB-vel lehessen tölteni, legyen olcsóbb, stb. De szerintem a legszebb az lenne, ha az intel rakna a procikba vezérlőt hozzá ( vagy chipsetbe) és akkor rögtön jobban terjedne a TB.
De mondok még jobbat: ott az usb 3.1, abban megoldhatták volna pl, hogy tudjon visszafele is áramot adni ( eszköz a gépnek, ne a gép az eszköznek) és rögtön ott lenne a legolcsóbb és elterjedtebb csatlakozó. -
Lomha 8V
addikt
-
DeFranco
nagyúr
-
Lomha 8V
addikt
-
LordX
veterán
Hátmondjuk így kapásból, két monitor... Egy a rendes, egy a monitoré.
Sőt, én már használtam úgy dokkolót, hogy csak a 2. monitor és az egér miatt tettem fel. Tehát gépeltem is rajta (mivelhogy egy rendes ThinkPad bill az asztali billek 90%-át is hazavágja).
De ha gondolod én is beszélhetek olyasmiről amiről fingom sincs. Mit szólnál például a tamponokhoz?Igen, 90%-át, de lehet választani az asztalit a 10%-ból is, és máris nem használod a laptopét..
Örülök, hogy azt feltételezed, hogy fingom sincs, mikor pont ezt csinálom épp, csak jelenleg 4 drótot kell bedugnom (táp, HDMI, USB, hang).
-
rudi
nagyúr
Hátmondjuk így kapásból, két monitor... Egy a rendes, egy a monitoré.
Sőt, én már használtam úgy dokkolót, hogy csak a 2. monitor és az egér miatt tettem fel. Tehát gépeltem is rajta (mivelhogy egy rendes ThinkPad bill az asztali billek 90%-át is hazavágja).
De ha gondolod én is beszélhetek olyasmiről amiről fingom sincs. Mit szólnál például a tamponokhoz?Szerintem inkább csak más irányból közelíti meg a dolgot. Igen, van értelme a noti bedokkolásának a 2. monitor és a hatékonyabb kurzormozgató érdekében, de annak is, hogy a notebook egy láthatatlan helyre kerül egyetlen vezetékkel bekötve és leváltja egy ergonomikusabb irodai környezet, optimális magasságba helyezett képernyőkkel, esetleg egy ergonomikus vagy éppen mechanikus billentyűzettel. Persze, mind a kettőt meg lehet csinálni jól és rosszul is.
Személyes vélemény, de ahogy haladnak előre időben, úgy romlanak a ThinkPad billentyűzetek, az utóbbi két generáció szigetes megoldását már nem dícsérik annyira, mint a régieket.
-
franc0
őstag
Nem tudom te hogy vagy vele, de én "dokkolva" nem akarom használni a laptop billentyűzetét és monitorát is max másodlagosan, mert akármilyen jó, nem lesz olyan, mint pl. egy Logitech Illuminated K800 és egy akármilyen 27 colos TFT.. Úgyhogy a hagyományos dokkoló kb. felesleges, és csak a helyet foglalja, az az ezer csatlakozó meg lehet a monitor hátuljában is, kevesebb lesz a kábeldzsungel elöl. És legalább szabványos, nem kell kidobni a "dokkolót" ha új laptopot veszel.
Hátmondjuk így kapásból, két monitor... Egy a rendes, egy a monitoré.
Sőt, én már használtam úgy dokkolót, hogy csak a 2. monitor és az egér miatt tettem fel. Tehát gépeltem is rajta (mivelhogy egy rendes ThinkPad bill az asztali billek 90%-át is hazavágja).
De ha gondolod én is beszélhetek olyasmiről amiről fingom sincs. Mit szólnál például a tamponokhoz? -
.mf
veterán
Az egész rendszer-szinten szabványos és sokkal olcsóbb lesz, mint a Thunderbolt.
Egyetlen, széles körben elterjedt, szabványos és ingyenes / licensz-díj nélküli (szemben a HDMI és a Thunderbolt) interfésszel (Displayport) mehet továbbra is a kép, a hang, a töltés, az USB3-as perifériák. Kompatibilis a DP1.2-vel -- hány ilyen van, szemben hány olyan van, amin Thunderbolt van? -
LordX
veterán
Nem tudom te hogy vagy vele, de én "dokkolva" nem akarom használni a laptop billentyűzetét és monitorát is max másodlagosan, mert akármilyen jó, nem lesz olyan, mint pl. egy Logitech Illuminated K800 és egy akármilyen 27 colos TFT.. Úgyhogy a hagyományos dokkoló kb. felesleges, és csak a helyet foglalja, az az ezer csatlakozó meg lehet a monitor hátuljában is, kevesebb lesz a kábeldzsungel elöl. És legalább szabványos, nem kell kidobni a "dokkolót" ha új laptopot veszel.
-
M@trixfan
addikt
-
derive
senior tag
Ja de most mar olyan dokkolo kell, amit nem csak uzleti notebookon v felso kategorias tableten talalhatunk, hanem mar a consumer szeriakban v akar okostelefonon is kotelezo. Egy ilyen dokkolo az egysegsugaru usernek mar tul sokat tud, neki eleg, ha mobilrol kirakhatja az angrybirds-t a 80 colos TVre.
-
PPatrik
aktív tag
Hjajj, erre nem írok semmit, a cikkben ez szerepel:
"Ehhez azonban speciális kábel kell, amit természetesen a partnerek biztosítani fognak. A VESA ígéri, hogy ezek passzív mivoltuk következtében olcsó megoldások lesznek, nem úgy, mint a Thunderbolt kábelek."szerk: a dokkolók áráról azért nem írtam, mert azt körülbelül ugyanannyiból ki lehet hozni, persze a TB-s kicsit drágább lehet ugyanolyan funkcionalitás mellett. Cserébe ott még mindig bele tudsz dugni egy második, harmadik... TB eszközt.
-
Buci21
addikt
nem kábel, ez dokkoló
a csatiba valsz belemegy a sima DP kábel, és monitor funkcióra használható, csak gondolom ilyen dokkolóval jóval többet tud ennél. -
PPatrik
aktív tag
Nem értem az ilyeneket... Ha most ehhez is speciális kábel kell, akkor lehetne már Thunderbolt is.
Ennek egy előnye lesz: olcsóbb a kábel, szemben azzal, hogy a Thunderbolt-al szó szerint bármit a gépre lehet kötni, egyszerre akár több dolgot is. 
-
Buci21
addikt
-
rudi
nagyúr
-
Buci21
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Több db Fujitsu E752 laptop - Áfás számlával
- Szép! HP EliteBook 855 G7 Fémházas Strapabíró Laptop 15,6" -65% AMD Ryzen 3 PRO 4450U 16/500 FHD IPS
- Lenovo ThinkPad L15 Gen2 i5-1135G7 16GB 256GB SSD FHD IPS 2 ÉV GARANCIA 27% ÁFÁS SZÁMLA
- Eladó ASUS TUF Gaming FX506II-AL020 Gamer Notebook
- MacBook Air 2020 i3/8/256
- Xbox Game Pass Ultimate kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól! - AUTOMATA BOLT
- Apple Watch series 10 46mm / Bluetooth / 64GB / Akku: 92 %
- UGREEN USB 2.0 2x1 USB KVM kapcsoló
- Ducky One 3 Pure White/PBT/DE/Cherry RGB Silent Red switch (Space nem működik)
- Új HP 15-FD0003SF FHD LED i5-1334U 4.6Ghz 10mag 16GB RAM 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Tudod makkorát esne a dokkolók ára, ha egy szabványos csatlakozó lenne rajtuk és kb. mindenki gyárthatná őket? Szerinted akarják ezt azok a notebookgyártók, akik még az egységes töltő csatlakozót sem tudták (pontosabban nem akarták) megoldani az elmúlt 20 évben? Szépek meg jók meg értékelendőek ezek a szabványügyi törekvések, csak nem sok realitás alapjukat látom a világ jelenlegi piaci berendezkedése mellett...

Ennek egy előnye lesz: olcsóbb a kábel, szemben azzal, hogy a Thunderbolt-al szó szerint bármit a gépre lehet kötni, egyszerre akár több dolgot is. 



