2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) Márton

Márton
(veterán)

Igazán összekapcsolhatnák már a 4k-val, ha annyira nyomatják azt is,
és akkor megvan a fullhd/szem :U

Edit nem ment idE <== :)

(#2) osztraksajt

osztraksajt
(őstag)

Csakhogy már gyakorlatilag semmi innováció lehetősége nincs a Sony kezében, a piacon fellelhető panelokból építkezik (passzív esetén LG) ami azt jelenti hogy nem fog tudni hamarabb kijönni egy termékkel mint bárki más, trend alakítóból trendkövetővé vált. Hol vannak már a trinitronos idők mikor szinte a TV = Sony volt.

(#3) BloodRay válasza Márton (#1) üzenetére

BloodRay
(addikt)

Már összekapcsolták. :)
84"-ban forgalmazta már tavaly is az LG, idén meg már 55, 65"-ban is lesznek ilyen UHD, passzív 3D-s modellek. Csak meg kell fizetni őket ha olyan fontos a full hd/szem. :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4) zsigus válasza osztraksajt (#2) üzenetére

zsigus
(őstag)

Lesz ez még jobb is, most hogy a japán gyártók egy része (többek között a Sony is) összefogott, és megalapították a Japan Display-t.

Persze ehhez idő kell...

[ Szerkesztve ]

(#5) junior11

junior11
(addikt)

Szépre sikeredtek ismét a Sony tévék.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6) BloodRay válasza zsigus (#4) üzenetére

BloodRay
(addikt)

Kérdés, hogy be tudják-e hozni a lemaradásukat?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7) KAMELOT

KAMELOT
(nagyúr)

Ez a 3D TV nem nagyon ér semmit. Jól rontja a szemet! Meg fáj tőle a fejem is 2 perc után.

V1200 - 8CORE - 4K

(#8) Márton válasza BloodRay (#3) üzenetére

Márton
(veterán)

Úgy értem a Sony is jöhetne vele.
Persze hogy fontos a fullhd, ha megfelelő távolságból nézed.

(#9) zsigus válasza BloodRay (#6) üzenetére

zsigus
(őstag)

Nyilván nem lesz egyszerű, de azért nem kis sufnivállalatokról van szó, szóval az esélyük megvan rá.
Bár szerintem elsősorban a marketinget/image-t kellene rendbe tenni, mert az összes japán cég is összefoghat, ha minden egyes boltban a "Samsung ember" rábeszéli a legtöbb embert a Samu LED TV-re.

Márton: Már a Sony is kijött egy 84" 4k TV-vel egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#10) Márton válasza zsigus (#9) üzenetére

Márton
(veterán)

na, erről beszélek
köszi

(#11) junior11 válasza Márton (#10) üzenetére

junior11
(addikt)

Az X900 4K széria 55" és 65"-ben is elérhető: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12) pusszycat válasza KAMELOT (#7) üzenetére

pusszycat
(veterán)

A passzívtól nem faj tuti. :K

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) Samsung Galaxy S9 Plus & Huawei P Smart

(#13) BloodRay válasza zsigus (#9) üzenetére

BloodRay
(addikt)

Igen érdekes módon az LG 84"-os UHD-je után a Sony is kijött ezzel a modellel. És mily meglepő egyedüliként a tavalyi Sony-k között, ez polarizált 3D-s. :) Mindezzel csak arra akartam célozni, hogy ez sem egy hűde mekkora Sony fejlesztés volt sajnos.
Majd inkább a Panasonic-al közösen fejlesztett OLED-jükre leszek kíváncsi. Majd ha egyszer megjelenik hivatalosan...

(#11) junior11 -> De legalábbis az lesz majd valamikor idén.

(#14) zsigus válasza BloodRay (#13) üzenetére

zsigus
(őstag)

Persze, nem is azt mondtam, hogy Sony fejlesztés maga a panel, mivel ők nem is fejlesztenek kijelzőket tudtommal. Viszont a többi Sony-s dolog miatt akár érdekes is lehet ez az LG megoldásával szemben (pl. X-Reality, vagy a két ember számára külön előállított 3D kép a játékoknál (nem kell split-screen), vagy a 4k TV-khez biztosított tartalmak/filmek a Sony Pictures-től, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#15) nightshadow

nightshadow
(veterán)

Sony 2013 tv line-up: [link]

(#16) BloodRay válasza zsigus (#14) üzenetére

BloodRay
(addikt)

Ízlés kérdése kit melyik márka marketing maszlagja fog meg. Nálam az X-Reality is egyike pl az ilyeneknek...
"a két ember számára külön előállított 3D kép a játékoknál" -> Itt most mire gondolsz pontosan? Dual play-re? Azaz, hogy mindketten teljes képernyőn játszhatnak a saját képüket látva? Vagy mindketten 3D-s képet látnak egy tévén egyszerre, szemüvegenként más tartalommal?

(#17) zsigus válasza BloodRay (#16) üzenetére

zsigus
(őstag)

A X-Reality a PHTV-ben tesztelt középkategóriás Sony TV-nél is nagyon jó képet produkált a tesztelő szerint, bár én még nem láttam élőben, ezért csak erre tudok alapozni.

Igen a DualPlay-re gondoltam, csak azt hittem, hogy a kép 3D-s is marad mindkét fél számára, de ezek szerint akkor csak a szemüvegenkénti más-más tartalom megoldott, ahogy itt látható.

(#18) BloodRay válasza zsigus (#17) üzenetére

BloodRay
(addikt)

Ne dédelgess illúziókat, az X-Reality sem tud csodát tenni. :)
Dual-play-t meg ismerem próbáltam már LG-n, Philips-en és Panán is, csak azt nem értettem amit írtál, mert olyat max csak oled tudhat majd(ahogy a Samu demózta is).

(#19) Sonja válasza pusszycat (#12) üzenetére

Sonja
(veterán)

Bizony fáj az. Legalábbis nekem. :K Igaz, én nem is igazán látom a 3D-t, de sebaj. :D

Senki sem valódi, csak páran kevesebbet hazudnak. - Linux User

(#20) vinibali

vinibali
(őstag)

talán az OLED és LED kijelzők felfuttatása után, oda kerülhet vissza a Sony, ahol volt régen.
minden esetre, régen tényleg a Trinitron meg Wega voltak a TV-k.
nézem a CES-es Sony videót, elég komoly felhozatal az idei :)

[ Szerkesztve ]

BIOS írás, helyreállítás, törlés, mentés! http://vinibali.x3.hu/bios.html

(#21) nightshadow válasza vinibali (#20) üzenetére

nightshadow
(veterán)

Szerintem sohasem a felhozatallal volt a gond, hanem az árral.

(#22) vinibali válasza nightshadow (#21) üzenetére

vinibali
(őstag)

az első kommentek a Sony függéseit taglalták, hogy miért is nem lehenek elsők valamiben :)

(#23) =Mentor= válasza vinibali (#22) üzenetére

=Mentor=
(őstag)

Ez igaz, de pl a Samsunghoz hasonló Smart funkciókkal felvértezni egy tv-t nem hinném, hogy olyan ördöngös dolog lenne.... A képminőséggel meg azt hiszem soha nem is volt különösebb gond.

(#24) vinibali válasza =Mentor= (#23) üzenetére

vinibali
(őstag)

nem azzal van a gond, hogy hozzák a koreai gyártók tudását, hanem hogy valami nagyot dobbantsanak! akár csak régen sikerült a Trinitron csövekkel :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.