Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz rootkiller #13 üzenetére

    Szerintem ez pont nem fogja annyira szeretni a gagyi minőségű hangrendszereket.

    (#18) nbg: Egyszer hallgass majd meg egy jobb rendszeren egy Chesky tesztlemezt... Sztereó alapon is olyan teret lehet csinálni, hogy az ember lehidal! Az egyik tesztben pl. körbemasírozza egy dobos a szobát. Pontosan meg lehet mondani, mikor hol van. Ott megy el mögötted... Zenekari felvételnél pedig pontosan meg lehet mondani, melyik hangszer hol van, stb. (Arról most nem beszélve, hogy a hangja is sokkal inkább olyan lesz, mintha valóban ott lenne a szobában.) [Ha ez nem jön ki nagyon jól, az a rendszer valójában nem is olyan jó, mint amilyennek esetleg mondják.]

    Azt mondjuk én sem hiszem, hogy most sztereó alapon akarnák legyűrni 7.1-et. Ehhez messze nem elég jók az átlag otthoni hangrendszerek. Inkább a 7.1-ből akarnak jobbat kihozni. (Aki persze előnyben részesíti az amúgy minőségi sztereó rendszerét, azt is megteheti.)

    (#28) Jack@l: Hát pedig én úgy érzem, bőven van még itt mit ecsetelni számdora a témában, ha még a térbeli hangok fáziseltéréseiről sem hallottál...

    Jelenleg a 7.1 legtöbbször egyszerűen hangerősség alapon kevert hangokat jelent, kb. mintha 7-8 monó csatorna lenne. Max. a jobb-bal front hangszórokból jön szreteó hang, de az is inkább csak a zene. Vagy valami nagyon alap fázistolás van. Ennél nem olyan nehéz jobbat csinálni.

    A Virtual Surround és társai is hasonló alapokon nyugszanak, csak sokkal egyszerűbb megoldásokat vagy algoritmusokat használnak (amit pl. egy olcsóbb DSP is elbír).

    (#29) Abu85: "A PCM ezt nem vette számításba soha."

    Dehogynem, az élő felvételes (de sok mesterséges is) sztereó (és kvadró) felvételek (akár analóg, akár digitális) magukban hordozzák a fáziseltérésekből eredő térhatást.

    Sok minőségi felvételt egyébként emberfejet formázó szoborszerűséggel csinálnak, ahol a dobhártya helyén vannak elhelyezve mikrofonok. Még fülcimpák is vannak, mert az azok által keltett visszaverődéseket is érzékeli és értelmezi az agy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák