Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    A 2009-es LG-k se voltak már gyengék (főleg a 8000 széria csodásan nézett ki), de úgy látom belehúznak, dizájnban lehagyták a Panasonicot (bár annak a klasszikussága is vonzó lehet) képminőségben meglátjuk.

    A 2009-es csúcsmodellek is elvileg 600Hz-esek voltak, de képben még nem tudta azt amit a Panák pedig elvileg azok csak 200Hz-sek (papíron). Kíváncsian várom a saját szememmel való tesztet. Remélem a rövidtávú beégési hajlamon javítottak, mert az volt az LG 2009-es széria legnagyobb baja.

  • osztraksajt

    őstag

    válasz caizzz #8 üzenetére

    Extrém helyzetekben előfordulhat, pl ezért nem jó számítógépmonitornak, (pl start menű folyamatosan ugyanott van órákon át).

    TV felhasználásnál nem igazán találkozol vele, Elég jól ellensúlyozzák már szoftveresen, illetve a panelek is rohamosan fejlődnek. Pl egy csatornalogó ami órákig ugyanott van, 2 éves panasonicról tudok nyilatkozni, 1-2 percen belül láthatalanná halványul statikus háttér előtt sötétben, máshol nem észrevehető. Reklámoknál úgyis félóránként eltűnik a logó (sajnos). Azért olyat nem vennék amin egy nagyáruház logója volt hónapokig folyamatosan látható. :DDD

    LG-nél az a baj, hogy rövidebb ideig képen lévő dolgok is beégnek másodpercekig, néha zavaró, de tartósan nem befolyásolja a panelt, de ismétlem csak nagyon szörszálhasogatás, aki nem figyeli, észre sem veszi. De mivel már tudok róla, így zavar. :W

    Viszont aki látott már egy sötét szobában egymás mellett plazmát és LCD-t, az nem mond olyat, hogy kihal a plazma. :DDD

  • osztraksajt

    őstag

    válasz dezz #11 üzenetére

    Teljesen igazad van, én azonos árkategórára utaltam.

    Egy jó LED már tényleg közel van a plazmához, igaz csak pont szemből, 20-30 foknál oldalról már azon is "ezüstöződik" a fekete tapasztalataim szerint.

    De még azonos ár mellett 2 számmal nagyobb plazmát tudsz venni. 92 helyett 120 pl, amiből fogyasztásban faragni fog a led évek távlatában kétségtelenül.

    Szerintem mindenki vegyen azt ami az igényeinek megfelel, nappali háttér tévézésre én sem javasolnék plazmát, esti filmezére viszont LCD-t nem. Persze attól alkalmasak ,csak kompromisszumokkal.

    Szerintem ígéretes az LG felhozatal, örülök, hogy igyekszik fezárkózni, így nem a Pana az utolsó mohikán, áraknak is jót tesz, meg az innovációnak is. Tavaly még csak 4 fullHD plazmája volt, idém már 8.

    [ Szerkesztve ]

  • osztraksajt

    őstag

    válasz wolfman #17 üzenetére

    Kössz az infót, igazán sötét helyen még nem láttam ledet, csak félhomályban, ott jónak tűnt.

    Nem is gondoltam, hogy ennyire leveszi a fényerőt. 6-os sorozatban hány szegmensre vanbontva a fényerőállításhoz? Ha az egész panelt változtatja, akkor osztok egy fekete pontot a Samunak. Bár amúgy sem a kedvencem személyes okok miatt.

    Plazmában valóban etalon a Panasonic, de szerintem érdemes az LG-vel is számolni, egyre jobbak.

    Az idei év fogyasztói szinten még nemigen fog a 3D-ről szólni, leginkább a tartalmak miatt, illetve kifforatlan még. A BD is most kezd realitás lenni, arra viszont ezek a TV-k, nagyfelbontású mozizáshoz nagyon jók! Ha az árazásuk is korrekt lesz, akkor akár slágertermékek is lehetnek, a külsejük adott hozzá, az már "látszik".

Új hozzászólás Aktív témák