Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Ajándékok #11 üzenetére

    OK. A gond csak ott van, hogy annak a vezérlőnek a felület nyilvántartásához több táblázatra is szüksége van. A megbízhatóságot (tapasztalataim alapján) az adatterületre vonatkoztatja a gyártó, holott a belső adminisztrációt sokkal többször írja. Igaz, annak egy része ugyanúgy áthelyezhető mint az adatterület, de így sem mindegyik, és ha egy gyárilag gyengébb cellára fut, ahol már képtelen tartani a kellő minőséget, abban a pillanatban összeomlik az SSD. Ezek után boldog lehet a tulajdonos, hogy az adatai még ott vannak 10 évig a cellákban, de a wear leveling miatt képtelenség összerakni az eredeti felületet, ha nincs meg hozzá a táblázat (ami összeomlott). Ehhez tedd hozzá, hogy minden SSD a cellákba titkosítással teszi az adatokat, így egy egyszerű scan sem futtatható le rá. Vigyáznak az adataidra..... (Inkább a konkurenciának nem akarják átadni a wear leveling algoritmust, ami firmware függő. Hiszen ez határozza meg leginkább a megbízhatóságot, hiszen minden gyártó közel ugyanabból dolgozik.)
    Akkor most miről is beszélünk????? ("Költői" kérdés volt.....)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • worxland

    addikt

    válasz Ajándékok #11 üzenetére

    'Az első linknek nincs köze az egyszer írhatósághoz." - szerintem nagyon is van: "Napjaink SSD-i (legalábbis a többségük) statikus wear levelinget használ. Mint az a nevéből talán kitalálható, ez azt jelenti, hogy az algoritmus a statikus adatokat is folyamatosan mozgatja."

    "Mennyi lehet egy 2022-es tlc/qlc esetén?": mivel nem 4, hanem 8/16 jelszintet kell tudni megkülönböztetni olvasásnál, ezért jóval kisebb a toleranciahatár, így valószínűleg a tárolhatósági idő kevesebb, mint egy MLC-nél volt.

    ''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Új hozzászólás Aktív témák