Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) bbTamas77

bbTamas77
(aktív tag)

Hurrá, már hiányoltam a napi AMD APU-s híreket.

(#2) Abu85 válasza bbTamas77 (#1) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

HSA alapítvány. Ez nem az AMD, hanem egy szervezet, amelynek tagja az ARM, a Samsung, a Qualcomm, a TI, a MediaTek, az LG, a Sony, ésatöbbi. Nem azért léptek be ezek a cégek, hogy az AMD-nek jó legyen, hanem hogy kihasználják maguk a platform előnyeit. Éppen ezért van szó HSA alapítványról. Mindenki aki ennek a része, használja és örül. Szimplán be lehet lépni bárkinek, aki nyílt és gyártófüggetlen ipari szabványt akar a heterogén jövőben.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#3) TESCO-Zsömle válasza bbTamas77 (#1) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Hurrá, már hiányoltam a napi AMD APU-s trollokat.

(#4) Sir Ny válasza Abu85 (#2) üzenetére

Sir Ny
(senior tag)

Meggyoztel, en is belepek. Tagdij hogyer?

-

(#5) Abu85 válasza Sir Ny (#4) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Attól függ, hogy milyen kategóriában lépsz be. Az akadémiai díj az 500 dollár/év. Ha van például egy egyetemed, akkor ide bármikor felvesznek. A gyártók, szervezetek és egyéb cégek több kategóriából választanak. Ezek ára éves szinten 1-75 ezer dollár. A vezetőségbe 125 ezer dollár/év mellett lehet bekerülni.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#6) vinibali

vinibali
(őstag)

pár napja "küldte be" az AMD a saját opensource HSA driver kódját, a linux kernelbe. a 3.17-es állományba be is kerülhet :)

BIOS írás, helyreállítás, törlés, mentés! http://vinibali.x3.hu/bios.html

(#7) ƬΛЯΛ válasza vinibali (#6) üzenetére

ƬΛЯΛ
(aktív tag)

Na ezt jó tudni :K

→Az IGAZSÁGból elveszett az "i"... /Hofi/←

(#8) SylverR

SylverR
(senior tag)

"Imádom" ezeket a trollokat... :(((
Hogy ménemhúznak a zInteles híreikhez, azt nem értem. :U

S örülünk a hírnek. Lassacskán beérik ez. :))

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#10) Meteorhead

Meteorhead
(aktív tag)

Épp ma olvastam át a programozói doksit, bár lehet nem azzal kellett volna kezdenem, mert nem erre voltam kiváncsi.

Azt akartam kideríteni, hogyha HSA nevén nevezi a memória domaineket, a BUS-t, tudja mi az a preemtion, a QoS és ezek, akkor már csak az IRQ hiányzik, és lehetne teljes operációs rendszert írni HSA-ban. Ha ez a legutolsó hiányzik is, akkor csak minimális részét kell az OS-nek megírni ASM-ben.

Bár ebben az esetben az IGP nem tud interruptot küldeni, de talán az nem is jó ötlet, ha megengedett. Socketet tudjon kezelni, de interruptot adatpárhuzamos kódba küldeni... kérdéses a létjogosultsága. Viszont egy OS, ami aktívan támaszkodik az adatpárhuzamosságra (mondjuk registry turkálásra, filerendszer bejárásra, 26.000 szál közül kiválasztani egy thread_id-t...) ennek lenne értelme és elég next-gen lenne.

Abu, nem tudod van-e IRQ HSAIL-ben?

(#11) Abu85 válasza Meteorhead (#10) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Nincs IRQ. Talán később.
Igazából a HSA alapítvány sosem akarta, hogy az OS ne a procin fusson. Az OS feladatok egy része meg user módú, azok mehetnek HSA-ra.

(#12) tocsa

tocsa
(senior tag)

Abu, tudsz esetleg linket angol nyelvu hirre?

1 - Acer Predator Helios 500 AMD Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" external monitor a mobil irodahoz, tartalek: Clevo P570WM GTX880M SLI RAID 0 Curcial M550

(#13) tocsa

tocsa
(senior tag)

Amugy ez a hir zene fuleimnek! GCC tamogatas, OpenMP tamogatas, nagyon jo!

1 - Acer Predator Helios 500 AMD Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" external monitor a mobil irodahoz, tartalek: Clevo P570WM GTX880M SLI RAID 0 Curcial M550

(#14) Abu85

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Hírre nem. Az ISCA PDF-et oda tudom adni, de 19 MB-os. Dobj egy olyan mailcímet priviben, amire elküldhetem. :)

De várjál csak. Abban van link a GCC-re és az OpenMP-re. :D

Azok itt vannak: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.