2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) stevve

stevve
(nagyúr)

A Win7 rögtön frissítette is a drivert. Nagyon gyors volt most az MS. :)

(#2) lujó55

lujó55
(őstag)

Máskor korábban kijön a frissítés, nem? :F
"A 10.10e egyébként béta szinten támogatja az OpenGL 4.1-es API-t a HD 5000 és 6000 szériás kártyáknál" És az új, a 10.11 már nem béta szintű-t kínál?

(#3) hunfatal válasza lujó55 (#2) üzenetére

hunfatal
(félisten)

Az új semmilyet sem kínál, mivel egyáltalán nem is támogatja a HD6xxx-eket.

http://goo.gl/gd6Zi5

(#4) Shkiz0 válasza stevve (#1) üzenetére

Shkiz0
(veterán)

Nekem meg a Steam :)

Új I9-9900K BOX 145K | I7-9700K BOX 115K | MSI RX 5700XT 8G EVOKE OC 140.000 | MSI RX 5700 8G 118.5K | MSI RX 5700XT 8G 137K

(#5) gyiku

gyiku
(nagyúr)

jol ertem, hogy ebben nincs benne az uj elsimitas az 5x00-re? miert adtak akkor ki ilyen hamar? nem ertem.

hüllő

(#6) Colos1 válasza gyiku (#5) üzenetére

Colos1
(őstag)

Rosszul érted. Ugyan az, mint a 10.10e, amiben benne van. ("The ATI Radeon™ HD 5000 Graphics Series now supports Morphological Anti-Aliasing")
Csak ez WHQL.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#7) gyiku válasza Colos1 (#6) üzenetére

gyiku
(nagyúr)

akkor ok, csak olvasni nem tudok :DDD

mod: de tudok, utolso bekezdesbol pont az jon le, hogy a 10.11 helyett a 10.10e-t erdemes felrakni.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#8) Abu85

Abu85
(HÁZIGAZDA)

A 10.10e újabb. Csak a CCC régebbi benne.
A 10.11-es meghajtó október végén ment tesztre. A 10.10e november 5-én lett kész. Dátumban is újabb.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#9) lujó55 válasza Abu85 (#8) üzenetére

lujó55
(őstag)

Akkor minden világos! Azt hittem, hogy a 10.10e után jött a 10.11 és az annyival többet is hoz majd... Na, akkor a (#2) kérdést fel se tettem! :R

(#10) Colos1

Colos1
(őstag)

Az élményindexet mindig overdive -al futtatom, mert 850/1250 -en lefagy az UVD miatt. (Nem stabil ezen órajeleken...)
De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy amikor feltettem overdrive -al a legmagasabb órajelre, megmaradt a 157/300 -as alapórajel, azaz nem tette fel 400/1000 -re.

Ja, és 775/1125 -ön ennek is csak 7,7 míg 10.10 előtt 7,8 volt. De a 10.10 -el másban nem láttam teljesítménycsökkenést, majd meglátom ezzel is.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#11) CPT.Pirk

CPT.Pirk
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Nincs release notes még a Linuxos kiadáshoz. Valaki tud valami biztatót az XvBA, VA-API témában? "linuxos dxva"-miatt érdekelne a dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) Kecuhun válasza stevve (#1) üzenetére

Kecuhun
(senior tag)

Azt hogy oldottad meg, hogy a Win7 magától frissíti a drivert? Hol lehet beállítani? :F

(#13) Male válasza stevve (#1) üzenetére

Male
(veterán)

Nekem valamiért mindig le van maradva... tegnap akart felrakni egy októberi Catalystet... pedig szerintem az van fent amúgy is :F

Kecuhun: Szerintem a Win update alapbeállítás szerint ilyen (esetleg a javasolt frissítéseket kell bekapcsolni, ha nincs nálad).

[ Szerkesztve ]

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#14) Morden24 válasza Kecuhun (#12) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Windows Update :U

Sectumsempra - For Enemies

(#15) Barthezz2 válasza stevve (#1) üzenetére

Barthezz2
(nagyúr)

Nálam már tegnap jelezte, hogy van új :)

Everybody lies.

(#16) vinibali

vinibali
(őstag)

tudjátok miben tér el az APP-s driver a sima catalysttól?

BIOS írás, helyreállítás, törlés, mentés! http://vinibali.x3.hu/bios.html

(#17) stevve válasza Kecuhun (#12) üzenetére

stevve
(nagyúr)

Magától megy, alapbeállításon - persze csak jelez, majd kiválogatom, mit és mikor telepítek.

Barthezz2:
Nekem is és minden gond nélkül fel is ment.

[ Szerkesztve ]

(#18) Boxi88 válasza vinibali (#16) üzenetére

Boxi88
(őstag)

Az APP Edition változat tartalmazza az OpenCL drivert is, a hagyományos kiadás viszont nem!

(#19) Zsozsooooo

Zsozsooooo
(tag)

Lassan 1 éve használok ATI kártyát de ezekkel a driverekkel csak a szívás van, battlefield bad company 2 -val játszom de 10.5 driver óta bármelyiket felrakom harmada lesz az fpsem ez mér lehet, nem értem.

(#20) I.T.E.M

I.T.E.M
(aktív tag)

Leszedtem a 10.10-et tiszta telepítés és a 10.11 nem rakta fel a control centert, sem a drag n drop os cuccokat sem egyebet..

pedig amit kicsomagolt a mappájában ott ott van minden,de mégsem nyúlt hozzá,,, :U

És itt még mindig a 10.10-et adja be a 6xxx ekhez... [link]

[ Szerkesztve ]

HQPlayer Desktop / Roon(Tidal)+HQP --> RME ADI-2 DAC FS / Denon PMA60

(#21) Oliverda válasza Zsozsooooo (#19) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Másnál hasonló kártyával és 10.9-es driver-rel nincs gond:[link]

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#22) fluiid

fluiid
(csendes tag)

Feltettem, onnantól ha browserben videot néznék, beszaggat egy kicsit, majd szép zöld felületet mutat a video helyett. Offline lejátszva nincs gond. Csak nekem?

Que?

(#23) Abu85 válasza Oliverda (#21) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Mert nem a driverrel van a gond, hanem a játékkal települő Visual C++ csomaggal. :) Azokat kell letakarítani, és újra kell rakni a játékot és a drivert, természetesen takarítás után. Aki jól csinálta, az NV és AMD kártyától függetlenül visszakapta az elvesztett FPS-eket a multi-GPU mellett. Persze volt, akinek bonyolult volt, és egy Win Re-installt játszott meg, természetesen az is opció.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#24) gyiku válasza Abu85 (#23) üzenetére

gyiku
(nagyúr)

ugye meg veletlenul sem kaloz a game :U

hüllő

(#25) Robi86

Robi86
(senior tag)

Nálam ezzel a driverrel csak alapórajelen stabil a gép, ha akár 1MHz et is változtatok, lefagy, elsötétül a képernyő :( A 10.9-et visszatenném, de sehol nem találom, mindenhol csak a legújabb van.
Valaki tudna adni egy linket a 10.9-hez?

(#26) jaffa 2843 válasza Robi86 (#25) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

itt megtalálod: [link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#27) TTomax válasza Robi86 (#25) üzenetére

TTomax
(nagyúr)

Win7-hez,de ha nem ahhoz kell ott van az oldalon XP-hez is! [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#28) bitblueduck válasza Robi86 (#25) üzenetére

bitblueduck
(aktív tag)

itt
rakattintasz megfelelo OS-re es kovetkezo oldalon "Previous Drivers".
jovo ev elejen szeretnek uj videokartyat venni, de barmikor olvasom a catalyst hireket mindig jonehanyan panaszkodnak. Lehet maradok gtx460-nal, pedig egyszer kiprobalnam az AMD kartyait is.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#29) Gabás válasza bitblueduck (#28) üzenetére

Gabás
(őstag)

hát ez úgy van, hogy csak az panaszkodik, akinek valami baja van, a legtöbbnek nincs, így ők nem írnak semmit:) Nekem pl. soha nem volt bajom egyik catalysttal sem, még a VGA biosának piszkálása mellett sem (csak akkor, ha ezt elszúrtam:) )

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#30) SzlobiG

SzlobiG
(félisten)

Abu az AI-nál a 3 opció között mi a különbség?

(#31) stevve válasza Gabás (#29) üzenetére

stevve
(nagyúr)

Szintén zenész... :K

(#32) Abu85 válasza SzlobiG (#30) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Idézet innen:

[link]

Megváltozott a Catalyst AI modul is, ami mostantól három darab képminőségre ható beállítást kínál, egyelőre csak az új generációs Radeonok esetében, de ez később változik. A teljesítmény pont a nevének megfelelően agresszív optimalizációt alkalmaz, ami esetenként láthatóan ronthatja a képminőséget. Ennek ellentéte a magas minőség opció, ami lényegében kikapcsol minden mintaoptimalizációt. Átmenetet képez az alapbeállítás, ami érzékelhető változás nélkül kínál az előbbi szinthez képest nagyobb sebességet. Az optimalizáció az egyes Radeonokon eltérő lehet, mivel nyilván nem mindegyik termék rendelkezik azonos hardveres képességekkel. Az AMD a Radeon HD 6000 sorozathoz fogja igazítani az AI modult, ami azt jelenti, hogy a HD 5800 és a HD 5970 kivételével az összes 5000-es Radeonon ugyanolyan képminőség érhető majd el. A Cypress GPU-kon és a korábban megjelent megoldások esetében, bizonyos programok és beállítások mellett lehetséges, hogy érzékelhető különbséget eredményezhet a magas minőségű opció. További extra a HDR-re vonatkozó kapcsoló a csúszka alatt, ami megakadályozza, hogy a driver lecserélje a DirectX 9-es programokban az FP16-os HDR-t a konzoloknál alkalmazott R11G11B10-re.

[ Szerkesztve ]

(#33) geogabcsi válasza Abu85 (#23) üzenetére

geogabcsi
(tag)

Ezt kipróbálom. Visual C++ le, driver le, driver új fel, de a játékot nem akarom újra rakni. Ráadásul Steames. :R

(#34) Abu85 válasza geogabcsi (#33) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Pont a Steameseknek van bajuk. A Visual C++ installja eredetileg nem piszkol be más verziójú runtimenak, de a steam installnál ez sokszor nem így van. Elméletben, hogy ha takarítod a VC++-okat és a drivert, akkor az új driverrel felmegy úgyis egy Visual C++, ami a driverhez jó. Persze csak elméletben.

[ Szerkesztve ]

(#35) lee56 válasza Abu85 (#34) üzenetére

lee56
(őstag)

És az OpenCL-t támogatja a korábbi generáció, vagyis mostmár a kettővel korábbi 4xxx-ek? :)
Szóval érdemes egyáltalán az APP edition-t felrakni nekünk régi elhanyagolt ügyfeleknek? :)

No Comment

(#36) Abu85 válasza lee56 (#35) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Persze támogatja az OpenCL. [link] - Itt pontosan le van írva, hogy milyen hardverhez van támogatás.

(#37) lee56 válasza Abu85 (#36) üzenetére

lee56
(őstag)

48902, 4870 X22, 48702, 4850 X22, 48502, 48302
47702
46702, 46502
45502
43502

Oh már látom, de ezek mind béta supportosak, így már értem, akkor még várok vele thx :)

No Comment

(#38) D1Rect

D1Rect
(félisten)

10.10-el sikerült megoldhatatlan driverhibát produkálnom. :))
Végre én is láthattam "sz@r ati drivert".

Hogyan reprodukálható?
Kell hozzá 3 alaplap amiből legalább 2 rossz, és fél tucat VGA.
A rossz alaplapokkal össze-vissza installálni minden drivert a 6 VGA különböző kombinációival 1 hónapon keresztül egy teljesen instabil rendszeren ami különösen érzékeny a HDD műveletekre.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#39) Abu85 válasza lee56 (#37) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Ennél jobb support nem lesz hozzájuk. A kártyák nem felelnek meg teljesen a driver követelményeinek, így nem minden programot futtatnak.

(#40) Robi86 válasza bitblueduck (#28) üzenetére

Robi86
(senior tag)

Köszönöm mindhármotoknak :) El is mentem ezeket az oldalakat, mert már nem először járok így.

(#41) SzlobiG válasza Abu85 (#32) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Hmm, köszi, marad a középsőn.:)

(#42) repist

repist
(csendes tag)

Na nálam is előjött az első ccc probléma. Letöltöttem a 10.11-es magyar nyelvű ccc-t majd telepítés után nem ismerte fel a HD 5770-es vapor-x kártyámat. :(( Uninstal után angol ccc telepítés és lám minden működik. Ki érti ezt. :F

(#43) Polllen válasza Abu85 (#34) üzenetére

Polllen
(nagyúr)

Nekem a steam azt mondja a 10.10-re, hogy a legújabbat használom...(4670 - vista 32bit)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#44) Abu85 válasza repist (#42) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Ez azért lehet, mert a telepítést csak az angol nyelvre ellenőrzik. A magyar nyelv csak egy forrásfájl, amit külsőleg kap meg a driver. Így van ez a többi nyelvvel is. Érdemes angolul telepíteni, utána ki lehet választani a magyar nyelvet külön a CCC-ben.

(#43) Polllen: Ez van. :) Telepítsd külön.

[ Szerkesztve ]

(#45) Polllen válasza Abu85 (#44) üzenetére

Polllen
(nagyúr)

Amúgy se onnan szoktam, csak gondoltam ha már van ilyen funkció nézzük meg...fail lett... ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#46) lsc

lsc
(nagyúr)

Végre újra van "rendes" powerplay.

Az élet kegyetlen .

(#47) Oliverda válasza lsc (#46) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Mit jelent a "rendes" powerplay?

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#48) Colos1 válasza Oliverda (#47) üzenetére

Colos1
(őstag)

Gondolom arra gondol, amit én is írtam reggel, hogy az overdive -al történő húzás esetén nem emeli fel a minimum órajeleket 400/1000 -re.

(#49) leviske

leviske
(veterán)

Az OpenGL 4.1, az új AI modul és a M AA mikor érkezik WHQL driverben HD5-ösökre? December?

(#50) julius666

julius666
(őstag)

Na sikerült elvesztenem az atid-driver-hibamentes-szüzességem, a DXVA nálam folyton beszarik az új catalyst alatt. :(((

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.