Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90996736

    törölt tag

    a nagysebességű felvétel lehetőségeit szerintem épp a kis felbontás teszi használhatatlanná és élvezhetetlenné.

    egyéb szempontból ennyiért - a fenti extra opciót leszámítva - drágának tűnik, nekem.

  • Rover623

    félisten

    Egy tényleg nagyon off és minden látszat ellenére jóindulatú kérdés: a gyerek agya még nem sült meg a sok vakuzástól...a la MIB...?:DDD

    [ Szerkesztve ]

    primus inter pares

  • forgonati

    őstag

    Dizájnra rendben van.
    A képminőség nem annyira. Volt egyszer egy EX-S500-am, a barátnőmnek meg egy S10-e van jelenleg is. Tény hogy a világ legvékonyabbja (legalábbis pár hónapja még az volt) és tipikus női gép, de a képminőség nem az igazi.
    Gyártsanak inkább órát meg számológépet :D

    Keelah Se'lai!

  • Rhino666

    őstag

    1000fps?? :Y Már csak normális felbontás kellene mellé (mondjuk VGA) és lenne legalább egy vevő rá. :C

    Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz forgonati #4 üzenetére

    QV-5700 van nekem Casio-tol, krva jo kis gép, csak be kéne vinnem szervízbe beallittatni 1-2 dolgot. :) Nekem bejon ez a kis gép is, de nincs olyan jo képe, mint a mostanimnak, ugy erzem.

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • marchellow

    tag

    válasz Rhino666 #5 üzenetére

    kapsz ilyet potom 2 milláért :P
    http://www.visionresearch.com/index.cfm?sector=htm/files&page=Miro_eX2

    btw. nekem Casio EX-F1 van. bár annál kicsit mások a fokozatok High Speed terén: 300, 600 és 1200 fps. de azt vettem észre, hogy a még használható kategória mindig a középső érték lesz és az is csak rengeteg fénynél (szabadban, hétágra sütő napnál).
    az 1200 vagy 1000 az még jó fényviszonyok között is nagyon-nagyon mosott. nem beszélve arról, hogy bélyegméretű, ami megint csak sokat levon az élvezeti értékéből.

  • Power

    senior tag

    Ez így elég gyenge. Legalább egy 640x480 @ 60 fps engedhettek volna.
    224x168 meg egész egyszerűen használhatatlan.

    Power

  • Zsolto

    őstag

    Nekem volt egy S700-as Casióm pár napig, alig győztem megszabadulni tőle. Pont így nézett ki, ugyanez a menü, gyönyörű volt a gép, öröm volt kézbe venni, simogatni.

    De a képei... Brutál torzítás, a kép közepén csak az oldalfelezők összekötésével kijelölt rombusz volt éles, mind a négy sarok balladai homályba veszett, a CA az egekbe szökött, a dinamika olyan ratyi volt, mint egy 9e Ft-os Trust gépnél.

    Ez a gép csak kicsit jobb -- gyönyörű csomagolás, pazar marketing, ezer okos(nak tűnő) funkció, mind nem ér semmit, ha a próba közben elvérzik a puding. :(

    Az van, amit nagyapám korosztálya mondogatott mindig: cipőt a cipőboltból.

    [ Szerkesztve ]

    Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

  • Skynet258

    veterán

    válasz marchellow #8 üzenetére

    Nekem is EX-F1 van, az 1200-as fps kb. semmit sem ér a gyakorlatban sajnos... :( A 300 még csak-csak, bár az sem hűdeszuper minőség.

    https://geekpulse.hu

  • atike

    nagyúr

    Menéztem az 1000 fps-es videt. Hát. Nem erre számítottam. Megnézném azért, hogy mire mennék vele, de legalább a videófelvételhez elfért volna az optikai zoom használata. Meg egy kicsit (sokkal) nagyobb látószög. Talán akkor meg is venném. :)

    De komolyan nem értem, hogy rámentek a videóra (is), van ez a nagysebességű képfelvétel és nem használható a zoom felvétel alatt... Nekem ez a legnagyobb szívfájdalmam ezzel a géppel kapcsolatban.

  • orbano

    félisten

    elég lehangolóak a lassított videk. kíváncsi lettem volna egy normális fényviszonyok között készültre is.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • Wyll

    őstag

    "Aki gyors sorozatfelvételen, vagy akár 40-szeresen lassított filmek készítésén töri a fejét, az ne törje tovább!"

    Ez most tök komoly? :F

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

  • last_hun

    csendes tag

    1. "Az ötszörös átfogású objektív kisfilmes számokban kifejezve 37 mm-ről indul, s 185 mm-nél áll meg,"
    -Az optikai zoom "rugalmas", a képfelbontás függvényében automatikusan 5--10x (9mpix--6mpix-nél 6.4x----2mpix=10x, stb.), ez alul a zoomskálán így is jelenik meg, semmit nem kell hozzá állítani.

    2. "A képvisszanézés és a felvétel mód külön-külön gombot kapott, ha frissen rögzített fotóinkat nézegetjük, akkor nem elég a kioldót nyomkodni, a készülék nem lép ki az albumból - külön működtetni kell a kis piros fényképezővel festett kezelőszervet. Megszokást igénylő mozzanat, az egyszer biztos."
    -Egyértelműen az exponálógomb funkciója miatti dolog, mivel van egy speciális funkciója is: a CASIO-nál programozható az előexpozíció mértéke. Ezért nyilván külön funkciógombokkal vannak a hagyományos, "mezei" dolgok kiegészítve. Ezek egymás mellett, ergonómiailag nagyon jól behatárolt helyen és méretben vannak hátul, a "műszerfalon".

    3. "A kapcsolók megbízhatóan működnek, egyedül a "slow" nyomáspontja érzéketlen."
    -Mihez képest ? Én soha nem tapasztaltam, sőt, nagyon finoman működik. Persze én használom is, nem csak írok róla hülyeségeket.

    4. "Effektív felbontás 9.1 MP "
    -Pontosabban 10.2 MP, ebből egyértelműen a CMOS-shift miatt folyamatosan max. 9.1 MP-t használ az adott pillanatban.

    5. "Háromféle üzem közül választhatunk: automatikus (a gép maga választ), a kamera rezzenéseit, illetve a téma mozgását szűrő módok közül."
    -A másik kettő, ami lemeradt:
    --csak CMOS-Shift
    --CMOS-Shift + Auto-ISO

    6. "...az EX-FC100 vakujának fényereje relatív gyenge"
    -Mihez képest ? Még nem tapasztaltam. Ráadásul valóban szabályozható, ha valakinek nem elég a teljesítménye. Azonkívül nem mindegy, milyen mérési mód van beállítva. Ez a kamera kissé másképp kezelendő, mint a többi, hagyományos felépítésű.

    7. "Ha a menüben egy paramétert átállítottunk, akkor utána a készülék kilép a menüből, így újra meg kell nyomni a menü gombot, ha több mindent szeretnénk beállítani."
    -NEM KELL ! Van ott egy balra- meg egy jobbra irány is. Nem azonos SET gombbal elküldött módosításokkal.

    8. "A gyártó három fő részre osztotta az EX-FC100 menüjét: felvétel, minőség és beállítás."-
    -3 MENÜRENDSZERE VAN, nem egy. Magyarul 1+1+1=3.
    --Az egyik a "hagyományos" MENÜ, a másik a SET gombbal indítható, a harmadik pedig a BEST SHOT gombbal. Ezek különböző módon összefüggenek. Ez a bonyolultságát tekintve is több oldal, nem térek ki rá. MENÜ felirat természetesen csak 1 gombon van, de ez nem azt jelenti, hogy 1 menüje van, már csak a függőségeket tekintve sem.

    9. "a CMOS érzékelők ugyanis valamivel magasabb zajszintet produkálnak, mint CCD társaik."
    -Ez állítólag pont fordítva van. A CMOS-CCD közti különbségek lényege egyébként is másban van. Azonkívül a CASIO high-speed kamerák minimális zajcsökkentést végeznek, lévén a sebességgel nemigen összeegyeztethető a dolog. A legrövidebb zársebesség ennél a kis gépnél 1/40000mp+hozzáadódik a csak becsülhető mentési sebesség, ami minden SD-kártyánál más és más, és ugyebár azért nagysebességű, mert akár az exponál pillanata előtti eseményeket is tudnia kell rögzíteni, lehet saccolgatni....
    Konkrétan a CASIO FC-100-nál ez -0.3,-0.2 és -0.1mp lehet.

    10. "Kromatikus színi hibákkal a flare hatásnál sűrűbben lehet találkozni, amint az fenti képen is megfigyelhető. A téli évszaknak megfelelően pocsék időjárást fogtunk ki a tesztidőszakkal, így különféle trükkökhöz kellett folyamodnunk, hogy jól láthatóvá tehessük a CA képződést."
    -A kép, mint példa eleve rossz. Olyan felületen ugyanis a világ összes gépe produkálja ezt a hibát, lévén minden irányba az élek mentén legerősebben jelentkező reflexióról van szó és a szélrózsa minden irányába korrigáló optikai taggal rendelkező objektívet még nemigen sikerült készíteni. Ha valaki ismer ilyet, tegye közzé. Sőt, minél élesebb, "keményebb" rajzú egy optika, annál inkább előfordulhat a jelenség. Továbbmenve, van olyan eszement gyártó (pl. a Toshiba), aki védőüveget (vagy "műanyagot") tesz az optika elé. Lehet játszani vele, milyen képet produkál erős oldalfényben napellenző nélkül egy ilyen kamera. Persze a frontlencsét kétségtelenül védi. De így ?!
    A kis CASIO-nál is előfordul kromatikus hiba, de nagyon ritkán, és ha előfordul, akkor csak erős, diffraktív reflexiójú "éleknél", egyébként NEM. Szóval, tényleg kell egy kicsit erőlködni, ha valaki be akarja mutatni.

    11. "A Casio EX-FC100 optikája nem túl nagylátószögű, hordótorzítása moderált, felbontóképessége középen jó, a sarkok felé haladva minimálisan lágyul; a zajszint már alap ISO értéken is magas, ISO 200 fölött az erős szűrés miatt egyre erősebben mosódnak el a képi részletek."
    -A kép/optika alaphelyzetben szerintem lágy (hasonlóan pl. az egykori Konica-Minoltákhoz -Z-sorozat, [ami egyébként az egyik kedvencem], stb.), ezért a képélességet +2 értékkel használom. Hibáról akkor beszélhetünk, ha valami nem korrigálható vagy állítható, hanem ADOTT. A CASIO FC100-nál 5 fokozatban állítható az élesség, a színtelítettség és a kontraszt. Kinek-kinek ízlése szerint. A fotó-videó már csak ilyen perceptuális dolog..

    12. "Nem is csoda, hiszen 1000 képkocka másodpercenként az konkrétan 1/1000 mp-es záridőt jelent."
    -Milyen rekesznél és érzékenységnél, "KONKRÉTAN" ?
    Ekkora hülyeséget rég olvastam, főleg TESZTBEN, konkrétan.

    13. "Szóval: 1000 fps videó csakis napfényben, kint a szabadban!"
    -Feltalálták a mesterséges világítást is. Vannak halogén, wolfram, LED lámpák, és még nagyon sokféle. Sőt, már elég régóta nem csak speciális felvételekhez, hanem "sima" felvételekhez is használják őket. Sok okos bácsi feltalált már ilyesmit, elég régóta. Pl. fejtámaszt meg hasonlókat ma már ezért nem kell használni a fényképeszeknek. Elég érdekes, hogy nagysebességű videónak valaki egy mosdóbeli lámpánál áll neki. Nagyfokú szakmai gondolkodásra vall. Főleg, ha bevallottan hallott már a rövid expozíciós időről meg az ISO érzékenységről. Az ilyen ne ugorjon fejest a strandon, mert ha a vízmélységet is utólag nézi meg, lehet, hogy nem lesz ideje meglepődni. :))

    14. "a Casio EX-FC1000 képminősége nem győzte meg szerkesztőinket,"
    -Nem csodálom, de aki nem ért a kamerákhoz, tesztelni és értékelni sem tud, mert a TESZT az objektív és azt jelenti, hogy minden módon és szinten összehasonlítási alapot képezni valami hasonlóval általában. Ráadásul ennél a gépnél az átlag kompaktoknál sokkal több beállítási lehetőség van, valóban több napi gyakorlás kell, mire valaki saját magához képest megfelelőre programozza. Persze ha csak egy részt nézem meg valaminek, akkor nem írok róla tesztet. Ugye.

    15. Van videónál optikai zoom a gépben, ha NEM high-speed módban használjuk.
    Hogy hol és hogyan lehet ezt elérni ? Nos, "ha tesztelte" valaki, tudnia kell. (kellene...)
    Azt mindenképpen, hogy egy TESZT nem lehet félrevezető, mert slendrián, összecsapott és pontatlan. De fogalmazhatom úgy is, hogy egy "megnéztem és írok róla" az NEM TESZT. Lehet magánvélemény, de NEM teszt. Még ISO zajtáblázattal sem.

    Csak így hirtelen, néhány észrevételemet leírtam ide....De írhattam volna a Pixinfo-hoz is, az is tele van ilyen "tesztekkel"'. Már amihez van...
    Félreértések elkerülése végett nem a címben szereplő kamera védelmében, hanem a tesztnek nevezett ilyetén irományok ELLEN. a teszt legyen teszt.

    A teszt legyen veletek !

    [ Szerkesztve ]

    (Privátban keress, arról kapok értesítést. Hozzászólásokat ritkán olvasok.)

Új hozzászólás Aktív témák