Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz t72killer #26 üzenetére

    "és a színes papírdaraboktól nem veszik észre, hogy a gyakorlati életminőségük semmivel sem jobb az üknagymamájuknál."

    Nem értek egyet! Ma sokkal jobban él az emberek többsége mint akár csak 30 éve. 2000nm-es kertet már akkor sem tudott venni senki Budapesten, mert arányaiban pont olyan drága volt az akkori átlagfizetéshez képest, mint jelenleg. Ezzel szemben, vidéken ma is simán lehet venni 1-3Millióért ekkora telket, más kérdés, hogy ki akar oda leköltözni?? Kereslet-kínálat, mond ez valamit? Nincs mit felfújni, ha nincs kereslet!

    Az meg nem tudom mitől jobb élet, ha reggel 4-kor kell felkelnem kertet+állatokat ganézni, aztán tavasztól-őszig napi szinten ezt a sportot űzni? Már azt sem nevezném előnynek, hogy akkor tudom mit eszek, mert ha valakinek ez fontos, akkor van rá lehetősége, hogy kistermelőktől vásároljon és ne a multiból. nem gondolom rosszabb életnek a ganézás helyett utazgatni, szórakozni, sportolni, kultúrálódni!

    Ükanyáink egy szarabb terméshozamú szezon után még simán éheztek, hiány volt nagyon sok élelmiszer....Ezzel szemben ma ilyet nem látsz egy fejlett nyugati országban. Az sem igaz, hogy rohanva kell élni az életet. Nem kell. Lehet venni vidéken földet, és ott élni, állatokat tartani, kertészkedni... nem tiltja ezt meg senki. Persze akkor úgy is kell majd élni és annyi igénnyel, mint azok a bizonyos szépemlékű ükanyáink, ahhoz nem kell sok pénz. Nekik a világot a falu 30km-es körzete jelentette, külföldi útról álmodni sem mertek, de nem volt igény zenetanulásra, telefonra, számítógépre, sportolásra, meg semmire. Dolgoztak reggeltől estig aztán ennyi volt az életük...Magam részéről én erre nem vágyom, és igazán örülök annak, hogy nem így kell élnem.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák