Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pollux66

    tag

    Én az esetek legnagyobb többségében imádom a Canon gépeit, mert amit kiad a kezei közül minőségi cucc, mind ergonómiában mind képminőségben, kezdve a kis kompaktól- az EOS-okig. 1kezemen meg tudom számolni hogy melyek azok a gépei melyek ténylegesen a nem várt színvonalat tükrözik...és sajnos ez a gép is ez a kategória. :O
    Aki ilyen gépen gondolkozik nézze meg könyörgöm az előző SX20, 10, 1 modelleket...én nem tudom mi a francot gondoltak a kis japó mérnökök mikor összehozták ezt a gépet, de vmi botrány. Az előző 3gépük klasszisokkal gyorsabb és szebb képeket csinál. Vagyok olyan szerencsés h szakmámból kifolyólag olyan helyzetben vagyok h nap mint nap kezembe foghatom a gépeket és higgyétek el nekem ez gép nem ér 100+k-t.
    Még mielőtt vki ugrana h bezzeg ez meg ez a gyártó mostani ilyen kat.-jú gépe mennyivel jobb sajnos csalódni fog...1-1kivételtől eltekintve az ÖSSZES gyártó gépe olyan szinten le van butítva hogy az vmi elképesztő. Oly UZ seria, Nikon L seria, Pentax, Fuji, Samsung gépei közül csak negatív jellemzőkkel illethető gépet tudok mondani vagy horror áron ami elfogadható. Sonynak van a HX1 de az is 1éves gép. Az egyetlen pozitív bridge gépek a panánál vannak (FZ seria)
    Az persze 1 másik kérdés (amit a szerk. is felvetett) hogy mi a búbánatnak ekkora gyújtótáv...de tényleg??? Hangya a f*szán a pattanást fényképezni 3km-ről?
    10-15x zoom bőven elég és még relatíve ki is lehet tartani kézből. minden más esetben 1alap tükrös Canont esetleg Nikont javasolok 130k környékén már ott az 1000D dupla kitben 300as telével kezdő amatőr fotósnak ideális.

    "Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák