Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    "Természetesen a mozgóképfelvétel iránt érdeklődőket is igyekszik kielégíteni a Canon legújabb dSLR masinája: videóink legfeljebb 1920x1080 képpontos felbontásban készülhetnek 30, 25, vagy 24 képkocka/mp sebességgel (választható a HD képméret is, ez esetben a 60 és az 50 kép/mp is rendelkezésünkre áll)."

    Innentől nem olvastam tovább... Mérhetetlenül felidegesít, hogy nem bírnak 60p-t belepakolni FullHD-ben. CMOS, processzor, SD kártya alkalmas lenne rá, ebben 100%-ig biztos vagyok. Egyre több konzumer kamerába raknap már 60p-t, vagy mégtöbb FPS-t. Áhhh...

    A 720p-s 60p kb használhatatlan, ha az egész anyagot FullHD-re tervezed, márpedig arra tervezed. Másrészt 720-p-ben sokkal jobban kijön a recés moiré jelenség.

    Addig felé se nézek a Canon gépeknek, amíg ezt az egy, szerintem könnyen teljesíthető feature-t nem bírják beletenni. Lehet 100 MP-es, ilyen olyan felesleges AF-el (hiszen az objektívek úgy is recsegnek ropognak AF-nél, bármit is tesz a váz) akkor se fogok váltani 550D-ről. Semmi értelme nincs.

Új hozzászólás Aktív témák