Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sztanozs #32 üzenetére

    azt a konteót hallottam, hogy a személyi számmal az volt a veréb nem hivatalos problémája, hogy a születési dátum utáni elvileg napon belüli születési sorszám mező valójában nem születési sorszámot tartalmazott, hanem egy kódot a politikai megbízhatóságról. Ezért erőlködött ellene a veréb, mert ha ez igaz, és megadtad egy hivatalban a személyi számodat, ott rögtön tudták, hogy hogy kezeljenek: csókosnak, semlegesnek, vagy megszívatandónak.

    "mivel XID-YID relációt nem tarthatja nyilván.": a hatóság bármilyen relációt nyilvántarthat. és egyébként nyilván is tart.

    a veréb a következő bakot ott lőtte, hogy amikor az alkotmánybíróság elmeszelte az általános azonosító használatát, akkor hoztak egy törvényt, amiben meghatározták, hogy hogyan kell azonosítani az állampolgárt, ami azóta is hatályos. na ebből a törvényből kimaradt egy-két dolog, például a személyi azonosító okmány számát, kibocsátóját nem írja elő tárolandó adatként. így például nekem, mint isp, tárolnom kell az ügyfél személyes adatait, de nem tudok semmiféle bizonyítékot tárolni arról, hogy azt honnan szereztem és mivel támasztom alá.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák