Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    "előre tervezhető vidéki családlátogatás, külföldi nyaralás élethelyzettől függően megoldható egy kölcsönkért céges kocsival, vagy egy jóbaráttal pár napra elcserélt dízel kombival is, aki adott esetben félig lebiggyesztett szájjal adja majd nekünk vissza az élvezetes városi cirkáló kulcsát, mikor hazajöttünk."

    Uhh ettől azért nem csak kiakadt a bullshit mérő de még a marketinges meetingen való enyhén műszálas ingbe ragadó izzadtságszagot is érezni rajta.

    Az embernek azért van saját autója, azért tartja fent, gondozza, fizeti rá az adókat hogy ne függjön másoktól. Én én évi 4-6x megyek vidékre 3-5 napra. Ez nem sok, de pont olyan hosszú hogy azért ennyi időre bérelni valamit már elég borsos, és túl van már a szívességen is. Rengetegen vannak így, évi párszor kell a nagy hatótáv de akkor nagyon. Plusz azért a kölcsönautó mindig stressz, mi van ha összetörik, akár én hibámból akár nem abból, mi van ha alattam rohad le, mi van ha ellopják stb... Persze mindig van megoldás, lehet biztosítást, kölcsönszerződést stb kötni, de megint visszakanyarodunk oda ha már fenntartom a sajátom akkor fene fog ezzel macerálni meg plusz pénzt költeni.

    Aztán még odaszúrnám hogy itthon ez még csak nem is olyan égető probléma, lévén kicsi az ország, de nyugaton azért bőven vannak távolságok, személyesen ismerek több embert aki 200 km felett ingázik, mert a német autópályán hipp-hopp ott van. Ok hogy ott sem általános, de nem is ritkaság.

    Én úgy látom jelenleg ezek a 150-250 km hatótávú kocsik gyerekkel rohangálós 2. autónak jók. Viszont ehhez meg drága, szóval tényleg csak a felső középosztály (meg tőlük felfelé) akik tényleg érdemben tudnak ezzel gondolkodni. Le lehet nyomni a kisember torkán persze, meg meg lehet ideologizálni, de ez kompromisszumos játék a mai napig. Plusz ugye egy lakásban lakónak pláne macerás tud lenni ha nincs garázs vagy udvar ahova be lehet állni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák