Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz zzola #21 üzenetére

    Nyilván blöff, mivel hivatalos specifikációkat még senki nem közölt. :D

    DE mindkettőben AMD APU lesz, miközben MS beismerte, hogy az Xbox One külön utas saját AMD APU-s architektúrája ballépés volt (emlékszünk még ugye, hogy XbOne-ban valami köztes gyorsító memória volt, attól várták a csodát, hogy a gyengébb specifikációk ellenére nem lesz gyengébb, aztán kiderült, hogy senki nem foglalkozik a külön gyorsító memória kihasználására saját motorok írásával).
    Azaz full ugyanaz lesz a két konzol, az 1% esélyt annak hagytam meg, hogy lehet lesz maximum pár % eltérés a CPU, GPU órajelek, shaderek száma, fogyasztás paraméterezésekben.
    A hardveresen gyengébb XBone-os indulás tapasztalataiból ráadásul azt is biztosra veszem, hogy mindkét cég árgus szemekkel figyeli a másikat, és egyik se engedheti meg magának, hogy ha az egyik 16GB memóriával indul, akkor a másik megelégedjen 12-vel. Vagy ha az egyik 3Ghz-ra belőtt CPU-val indul, akkor a másik azt mondja, hogy ááá nekem elég lesz 2.5

    Na, és itt jön be a VR. Mivel adva lesz két full ugyanolyan hardver, azt marketingileg mégis jó hangosan meg kell tudni különböztetni egymástól.
    Erre egyik jól bevált módszer az exkluzív játékok, amik szvsz mindkét oldalon oda lesznek tolva, ennek évtizedes hagyománya van (MS próbált e téren is ügyeskedni, rá is fázott, szóval most ő is oda fogja tenni magát e téren).
    A másik módszer, hogy kihangsúlyozzuk, hogy a mi hardverünk tud valami olyan pluszt, ami lehet, hogy most még csak réteg termék, réteg igény (ráadásul lássuk be minden réteg terméknek indul, aztán idővel vagy elterjed vagy sem...) de igen, a mienk tudja, és nézzétek meg milyen fasza, a másik meg nem tudja. És erre jelenleg a legjobb lehetőség a VR, ami ráadásul jó dolog is, szóval nem lesz nehéz dolguk megtolni marketingileg, és az új generációs PS5-tel megdobni a köztudatba épülését, ismertségét.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák