Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #65675776 #41 üzenetére

    Lehet, de egy 3-4 éve is 10-15k-s (ma mennyi lehet, 5?) tunerkartyara felesleges alapozni. Akkor socket 1155 se kell, mert lehet hogy socket 775-ös CPU-ból több van még hasznalatban.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #65675776 #44 üzenetére

    Ezek az 50-70 rongyos alaplapok alapból jelentősen dragak, +1-2 dollar mar nem oszt, nem szoroz, ennyi pénzért mar ne kelljen szűkölködni, miközben hegyekben allnak a kihasznalatlan csatlakozók. Pl. az én lapomon még 2 PS2 port is van, nemtom honnan vették a készítők hogy egy socket1366-os, eleve csúcskategórias lapot aki meg tud fizetni, az pont PS2-es vackokat fog rakötni... Na pl. ez is mehetett volna a lecsóba, meg is van spórolva 1-2 USB3-as port a'ra, legalabb nem csak 2 lenne rajta.

    Értem én hogy van még sok régi PCI-os cucc elfekvőben, de azért a mai alaplapoknak nem erre kéne mar alapozni. Aki nem tudja megvenni a PCIE-set (én 15k-ért vettem 3-4-5 éve), az 50-70k-s alaplapot se fog venni, nem ugyanaz a vasarlói kör. Neki nyilvan jó lesz a régi alaplap is, amin még van PCI slot. És mint írtam, CPU-t is KELL cserélned, mert ott még meg se kérdeznek hogy akarod-e a régit hasznalni (mert abból is van a'm sok), hanem közlik hogy mostantól fogva ez van, nem kötelező megvenni. A PCI >> PCIE atallas mar jópar éve húzódik, mar vagy 4-5. generació (ha nem több) ez a deszka amin van mindkettő, volt idő a felkészülésre. Akinek ennyi kevés volt, arra meddig kell még varni?

    [ Szerkesztve ]

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #65675776 #85 üzenetére

    "Nem a szín dönt"

    tényleg? :U :DDD
    (csk próbáltam körülírni...) :)

    egyébként ezeket a pasztateszteket én már meg sem nézem. :N
    az általad említett okokból pl....
    nálam cpu, gpu, nb mx2. a nagyobb, másodlagos felületekhez peidig tök mindegy, csak a levegő szoruljon ki valamennyire....

    viszont: alaplapi, vga feteknél hol láttál utoljára pasztát?
    jópárat szétszedtem mostanság. 0.5-1.0 gap pad van. csak azal lehet rugalmasan, sarkazás nélkül kiküszöbölni a szintkülönbségeket.
    pont 2 hete szívtam ezzel. alaplapi fethűtőt moddoltam, és a 2 legmagasabban beépített fet-en felült a hűtő, billegett, és lejjebb lévőkhöz nem ért rendesen oda. elvileg kicsi volt a szintkülönbség, amit a paszta még átvezet, de inkább szétfűrészeltem a gyárit (miért az most hosszú), és thermal lapostól, lefogatóstól visszatettem azt.

    egy ph-s kollégával most ötletelünk valami nem ecetes bázisú, (hoy ne marjon), szilikon tömítő + paszta elegy létrehozásán hővezető ragaztónak, ilyen helyekre való rögzítéshez.
    nem fogunk ilyen ragasztókért pénzt kiadni. ráadásul még le sincs írva, milyenre köt. csak találgatás, hogy szilárdra.
    az accelero xtreme plus kompatibilis kitjéhez régebben mellékelt fehér kis tudbusban lévő 1 komponensű bontható, gumiszerűre kötött. (csak már nem azt raknak bele, különben vennék 20 kitet a 20 kis tubusért..)
    az artic g1 is elvileg olyanra. elvileg, mert nekem meg sem kötött. mással is kipróbáltattam, neki sem
    innentől kezdve a pár gramm hővezető ragasztóért 1.500 - 8.000 ft-okat nem adok ki. inkább kevergetek, aztán majd 30 gr méretűeket fogok én árulgatni 2k-ért az apróban.
    (legalábbis magamnak megcsinálom...)

    gyakorlatilag minden visszavezethető a bacsis féle lekvárig. paszta ügyben valahol ott az igazság origója....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz #65675776 #100 üzenetére

    tudom, hogy direkt nem következik. pont ezért is kéreztem feljebb párral, hogy konkrétan itt megy-e?

    egyébként van eyefinity kártyám is. csak ugye ott kell az aktív dp-s átlalakító.
    hacsak nem flex.
    és az új nvida már alapból 4-et tud. (csak hát az drága, és más kategória mint az integrált.)

    "Ebből a szempontból még mindig az AMD a legjobb" alatt a vga-kat érted általában, vagy az új integrált megoldásokat?

    szerk.
    amit linkeltél, amenyire értem. azt írja, hgy alegtöbb nem támogatja a 3 kiejzőt. de akkor van, ami igen?
    abból a táblázatból pedig egy kukkot sem értek... :(

    ha jól értem. egyelőre korlátos a 3 kijező, ami cska a tb-tal felszerelt lapok kijövetelével változhat. így van? :F

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • nyunyu

    félisten

    válasz #65675776 #103 üzenetére

    A GPU-k már régen többet kezelnek náluk háromnál.

    58xx szeriaban vezettek be a 3 kimenetes EyeFinity-t, alig 2-2.5 eve.

    Mas kerdes, hogy a Matroxnak mar 10 eve is volt 4 kimenetes kartyaja, de azt foldi halando nem tudta megvenni.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Mackósajt

    senior tag

    válasz #65675776 #85 üzenetére

    Meglehet. Ahogy elnézem pl. a Z77-et a lap közepén lévő ábrán, ez le sincs tiltva, viszont PCI->PCIe bridge chippel van megoldva.

    Felkeltette az érdeklődésemet a téma, és átnéztem néhány seregszemlét a kijövő 7x-es alaplapokról. Végeredményben kezdenek megjelenni a PCI nélküli lapok. Mire legközelebb nekem aktuális lesz, akkorra már nem lesz ez probléma.

    Az üzleti megoldásokat megértem. Az iparban az én területemen is szenvedünk attól, hogy a számítástechnika fejlődése túl gyors az ipari eszközök elvárt életciklusához képest.

Új hozzászólás Aktív témák