Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #5 üzenetére

    "Az állatoknál is hasonló a helyzet: ők is akkor ölnek, ha kell, pénzért vagy sportból nem."

    Ezt beszéld meg a kutyámmal vagy a szomszédok macskáival. A kutyám nincs rászorulva az egér evésre, de ősszel megeszi az egeret. A szomszéd macskák nem eszik meg az egeret. A macska egér játékot tolják. Csak addig, amíg az egér mozgásképes. Utána hozzák a házhoz és lerakják a zsákmányt.

    "Az erőszak is folyamatosan csökken a világban. Illetve a javak egyenlőtlen eosztása is nagy léptékben csökkenő tendenciát mutat, még ha vannak is szupergazdagok."

    Melyik galaxisból jöttél?
    Komolyan kérdezem, mert a jóléti országokban is nyílik az olló a gazdagok és szegények között. A covid és a háború csak felgyorsította a tendenciát.

    "Azt sem teljesen értem, hogy miért nem tudósok a világ vezetői.
    Ma már ők sem a szavahihetőség bálványai egyébként; ők is nagyot tudnak hazudni, csalni."

    A tudomány illetve a tudás, nem kinyilatkoztatás alapú. A tudósok nem tudnak sokat csalni. Az eredményeiket megismételhető módon bizonyítaniuk kell. Einstein relativitási elméleteit még mindig csak elméletnek hívjuk. Pedig az elméleteket és a belőlük következő előre jelzéseket részben már sikerült méréssel igazolni. Az első a gravitáció térhajlító hatása volt. A feketelyukak megfigyelése volt az egyik utolsó bizonyítás. Majd egyszer Einsteini mechanikáról fogunk beszélni. Vagy valaki más mechanikájáról, ha pontosabban tudja leírni az ebben a nagyságrendben működő mechanikát. A klasszikus mechanika törvényeit Newton írta le. Tökéletesen. Azóta sem változtak és nem szorultak pontosításra. Bárhol a Földön, bármikor, bárki ellenőrizheti. Egyetlen kivétel a fény terjedésének sebesség anomáliája. A fényt inkább Einstein elméletei alapján kell vizsgálni. De ettől még Newton tökéleteset alkotott.

    A hideg fúzió felfedezését többször ellőtték a tudósok. Minden esetben gyorsan derült ki, mérési hibák vagy trükközések okozták az eredményeket. Nem sikerült megerősíteni a bejelentett felfedezést.
    Vannak a tudománynak, tudományos gondolkodás hiányos ágai. Ilyen például az orvostudomány (egyre csökkenő része). A hittudomány és politológia, ha ezeket valóban tudománynak tekintjük. Ezekben a kinyilatkoztatást is értéknek fogadják el.

    "A hagyományos indiai kultúrában egyébként nem királyokról vagy hadvezérekről nevezték el a korokat, hanem bölcsekről, látnokokról, jógikról."

    Mivel a hindu istenek (Visnu, Siva és Brahma) reinkarnációi voltak ezek az emberek, lényegtelen hogy hadvezér vagy jógi ... volt a reinkarnáció. Van bennük egy érdekes kettősség, mármint az indiaikban. Például.
    Az éttermeiket imádják Sziddhártharól elnevezni. Alapos okkal eltételezhető, hogy Sziddhártha ételmérgezésben halt meg.

    Az eredeti íráshoz.
    "De ha a termeléshez nem kell magasan kvalifikált helyi munkaerő,... vagy az a kevés külföldi munkás..."

    Normáliséknál a külföldi munkás a munkaerőhiányt pótolja. Ugyan azt a bevételt kell generálnia az államnak, mint a nem külföldi munkásnak.

    "Ha ugyanazon a gépsoron gyártott ruha a demokráciában azért kerül kétszer annyiba, mert egy egység az előállítás, még egy egység a nép alanyi jogon járó fizetése, akkor az ott gyártott ruha kétszer annyiba fog kerülni, és valahogy senki se akarja megvenni."

    Nem teljesen igaz a megállapítás. Terjedőben van a Fairtrade. Méltányos kereskedelem. Amikor a vásárlónak lehetősége van választani. Ha akarja, akkor magasabb áron vásárol olyan terméket, aminek az előállítói magasabb - méltányosabb jövedelmet kapnak a munkájukért. Ez jelölve van az adott terméken.

    Ha a másik megközelítését nézed a termék előállítás költségének, akkor nem egyértelmű a diktatúra és a demokrácia miatti árkülönbség. Sokkal inkább az ország fejlettsége és önkizsákmányolásának mértéke határozza meg. Egy időben Japán ontotta a termékeit az egész világra. Olcsón nyomták nagy mennyiségben.
    Japánt váltották az ázsiai kis tigrisek. Például Dél - Korea, Tajvan. Ma már a ruhaiparban Kína sem teljesen versenyképes, pedig diktatúra van náluk. Sőt a hetvenes években Magyarország volt T-Shirt nagyhatalom.

    Egy jó ingért, nadrágért vagy öltönyért én hajlandó vagyok többszörös árat fizetni. Nem az utcán látható márkás tömegtermékekért, hanem a valóban minőségi termékekért.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák