Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deske76

    csendes tag

    válasz Elf #1 üzenetére

    Ezen dobozokban bizony 3.5" DD 720kb-os lemezek dolgoztak, bár az Amiga 880kb volt képes használni, emellett persze a HD 1.44MB lemezek is használhatóak voltak...

    Az Amiga gépek mind 3.5" lemezekkel lehetett használni, általában egy játék több lemezes volt, akadt persze ami egy lemezen is elfért, de többségében 2-3-4...stb, vagy akár több lemez is volt. A késöbbiekben ide is megjelentek a kiegészítő eszközök, mint pl a merevlemez, amiből volt gyári verziós interfészű változat, de persze volt moddolt, vagyis házilag készített interfészek is, hogy a pc-re megjelent eszközöket kompatibilissé lehessen tenni a géphez...

    itt egy VIDEO , hogyan is zajlott a lemezes beolvasás.

    és itt egy HDD-s videó is

    Nekem volt szerencsém egy ilyen géphez , még az ősidőkben több más gép melett volt kb 2 évig egy Amiga500-as géphez, nagyon sok szép időt és emléket adott nekem, de hát a C64, ZX spectrum és a pc, kicsit más felé terelt... Azok a régi szép idők...

    Egyik kedvencem volt a : Pinball Illusion , Pinball Dreams, Pinball Fantasies

    Viszont a mai napig van Amiga emulátorom a pc-n , rengeteg játékkal és programmal , amivedl a mai napig sokat nosztalgiázom...

    A neten rengeteg videót, infót és persze emulátort lehet találni...

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Redmi Note 11Pro 5G 6GB/128GB

  • deske76

    csendes tag

    Igen, igen, mondhatni az első konzolok között volt, én 1995-ben találkoztam vele először, egyik barátom hozta kintről, egyenesen Angliából (nem tudom, hogy hozta át a határon), emlékeim szerint 3 játékkal (Digger, Last Ninja 3, és valamilyen Fighter, de nem a Street)

    A gépről korábban már olvastam az akkori 576KB-ban egy tesztet, ha jól emlékszem, de lehet hogy az már a 576Konzol-ban jelent meg.. nem tudom, régen volt :)

    Jó kis gép volt, csak hát akkoriban idehaza, nem lehetett normál úton hozzá jutni még a lemezekhez, csak is különböző helyekről, nem legálisan (Pecsa Bolhapiac, Csokonai Művházból és egyéb "nem létező" klubbokból :)

    Öröm ezekről olvasgatni és nosztalgiázni :C :R

    Xiaomi Redmi Note 11Pro 5G 6GB/128GB

Új hozzászólás Aktív témák