Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Chaser #12 üzenetére

    "az én véleményem az, túl sok véletlen kellett a földi élethez"

    Ilyen szempontból nézve, a pap, aki összeadott minket (majdnem velünk egy idős, modern felfogású), mondott egy jó példát: a tudósok a mai napig kísérleteznek, hogy életet hozzanak létre (gyors google után a jelen állás: "akár egy évtizeden belül sikerülhet egy működő sejtet létrehozni"), de ez még nem sikerült nekik. Miért lehet ez, és sikerülhet-e nekik valaha is? Egyébként nagyon jó dolgokat mondott másról is, de nem megyek bele, ez nem az a topic.

    A szkeptikus énem persze azt mondja, nyilván, mert hogyan reprodukálnák azokat a körülményeket, amik x milliárd éve álltak fenn a Földön? Hiszen akkor és ott jött létre az első élő organizmus, értem én hogy most minden(?) tudás a rendelkezésünkre áll, hogy hogyan kéne csinálni, de fizikailag képtelenség, ettől még ez nem azt jelenti, hogy azért az, mert van egy nagyobb hatalom, és csak "ő" tudhat(ott) életet teremteni.

    Az, hogy túl sok véletlen kellett: az univerzum nagy. Felfoghatatlanul nagy. Maradjunk annyiban, hogy ha csak ez az egy univerzum létezik is, nagyjából végtelen lehetősége volt az életnek arra, hogy valahol (pl. a Földön :) ) pont minden véletlen egybeessen.

    És akkor továbbvihetjük a gondolatmenetet: van-e még valahol egy (több) olyan hely a világban, ahol ez (vagy pont hogy valami más, ami "életet" eredményezett) szintén megtörtént? A Kapcsolat című filmben hangzik el ez: "The universe is a pretty big place. If it's just us, seems like an awful waste of space." (Carl Sagan)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák