Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aron1988

    tag

    A tesztgép egy i5 4690K 3,5 GHz, egy 4 GB-s GTX960, valamint 8 GB RAM-mal bíró konfig volt.

    hát ehhez képest elég kevéske az 50 FPS.. majdnem ilyen gépet vettem én is, hát szívbaj jönne rám hogy kiadok 270ezret egy vasért és első héten már kompromisszumokra kényszerülök. a Teszt király volt!!

    A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

  • birorichard

    őstag

    válasz Aron1988 #1 üzenetére

    Köszi! :)

    Nekem annyi a könnyebbség, hogy már féléves. :DD
    A gyenge láncszem a VGA, viszonylag későn kaptam észbe a 970-nel kapcsolatban, az árak is mentek felfelé, annyival többet már nem akartam kiadni érte. Spórolok kicsit, kivárom a pascal-t, aztán jövő ilyenkor megnézem, mennyibe fájnak. Ha más nem, a 970 árát lejjebb nyomja kicsit.

  • Aron1988

    tag

    válasz birorichard #2 üzenetére

    Szerintem nevetséges, hogy 100ezret ott kell hagyni egy kártyáért, ami elfuttat egy autós játékot.. Emlékszem a CORE2-s időkben egy jó AMD videokártyával milyen szavatos gépeket össze lehetett rakni... 2008 környéke. Úgy tűnik, semmi se a régi :(

    A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz Aron1988 #3 üzenetére

    Mármint mondjuk egy 3850-nel? Mert az se két fillér volt ám... Emlékszem 2007-ben szétszakadt a VGA-piac, volt a Radeon 2600 XT meg a Geforce 8600 GTS kb 50 ezerért, utána meg a 8800GTS és a 2900 Pro 80-85-ért. Mindez 9 éve, azóta volt némi infláció meg dollár árfolyam bukás is.

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • Speeedfire

    nagyúr

    válasz Aron1988 #3 üzenetére

    Azt tegyük azért hozzá, hogy a grafika se ugyan az már. Nagyon sokat fejlődött, ami rengeteg számolással jár.

    Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

  • Aron1988

    tag

    válasz Csapoati #4 üzenetére

    vettél egy quadcore-t meg egy 2900 prot.. oké, nem volt filléres dolog, de kb annyibe került mint a cikkíró ürge jelenlegi gépe fél éve. azt az elég volt 6 évig arconpörögve mindenre. Ez meg már fél év után kompromisszummal jár. erre akartam kilyukadni

    A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

  • birorichard

    őstag

    Abban a pillanatban, ahogy az előző konzolgeneráció eleje-közepe táján megvolt az a konfig, ami tudott élvezhető sebességgel futtatni egy AAA-s multiplatform címet, hátra lehetett dőlni úgy 1-1,5 évvel ezelőttig.
    Mindenki elfogadta azt a játékmotort közel azonos megjelenéssel és sebességgel, mint 360-on vagy PS3-on, de az egy egészen más éra volt. Emlékszem, mikor megjelent a box, COD 2-vel demozták, és szebben nézett ki rajta a játék, mint PC-n.

    Nem tudom, hogy pontosan mi az oka, mostanában még inkább felgyorsult a technikai fejlődés vagy hogy nem fektettek annyit ebbe a hardverbe, mint az előző gen-ben, de már megjelenéskor handicap-pel indultak, és a mai napig nem sikerült belőlük kicsiholni azt a teljesítményt, amire a játékosok várnak.
    Ezzel szemben PC-n szabadság van, már szinte minden új címet lehet 4K-ban 60 FPS-sel futtatni, ha van rá keret, meg titan sli. És a vga piac még csak most áll a generációváltás küszöbén, ki tudja, mik lesznek még.

    Ezek az erőforrás zabáló lehetőségek, mint az unlocked framrate, 4K resolution support, hatalmas textúrák, részletesebb effektek a PC-sek miatt vannak. A konzolos verzióhoz hasonló látványt, ha jó a port, már megvalósítható egy ennél gyengébb konfigon is 720p/900p 30 FPS-en.

    Szóval én úgy látom, hogy leginkább az igények emelkedtek, amit jelenleg - pár cím kivételével - csak PC-n sikerült megvalósítani, ehhez pedig erős hardver kell.

    [ Szerkesztve ]

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz birorichard #7 üzenetére

    Szerintem teljesen igazad van. 2007-8-ban ki akart 60 fps-sel játszani? A kutyát nem érdekelte az fps, ha 24 fölött volt. Most meg ha leesik 59-re csutkára fullon, minden gámmer szívrohamot kap. Nem, régen is csúcsgép kellett a szép grafikájú játékokhoz. Crysis?

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz Aron1988 #3 üzenetére

    Minden a régi, csak a forintárfolyam zuhant meg azóta elég rondán a dollárhoz képest.

  • DigitXT

    félisten

    válasz Csapoati #8 üzenetére

    WTF? Miért ne akart volna 60 fps-t aki szerette a normális mozgásélményt,
    bármely játékban?:U Tudod kinek volt jó "24 fölött", max. neked.:D Mi köze
    ennek az évekhez? A 2004-es Prince of Persia is 50 fps fölött kezdett "élni"
    de 60-tól volt igazán jó az irányíthatósága és a mozgás. Noha akkor még a
    legtöbb embernek CRT-je volt. Nekem legalábbis. Mi volt a különleges 2007-
    2008-ban? Semmi. Nekem max. az, hogy váltottam LCD-re, ott már nagyon
    kellett a fix 60 fps, mert az 59 szar. Teccikérteni: akad. Nominálisan kicsi a
    különbség, a gyakorlatban meg azt jelenti, hogy megállt a kép egy kis időre.
    Mert az 59 fps átlagos érték. Mondjuk egy másodperc alatt annyi képkocka
    jött ki: valamelyik garantáltan megtört, vagyis kint maradt (egy része) tovább.
    Akadt. Ez valakit zavar, valakit nem. Akit régen is zavart, nem átallott túrni a
    menüben, hogy beállítsa a megfelelő kompromisszumot: ma sincs másképp.

    Ui: na igen, a 2007-es Crysis, ami megfingatott minden konfigot, és csutkán
    gyönyörű volt, csak éppen játszhatatlan. Elteltek az évek, és egy új élmény:
    nem mondhatnánk, hogy senki nem akart volna, csak nem nagyon volt mivel.
    (Azt meg el ne kezdd magyarázni, hogy a mozi, meg az emberi szem, mert
    agyfaszt kapok. Lehet, hogy onnan jön, hogy a "kutyát nem érdekelte", hogy
    akkoriban (is?) tele voltak a fórumok tök fogalmatlan megmondóemberekkel.)

  • Aron1988

    tag

    válasz Csapoati #8 üzenetére

    Nem úgy vanaz!! Tisztán emlékszem, amikor kijött a Quake 3, meg a CS 1.0, már akkor ment ez a mindent low-ra teszek, csak menjen a 120 FPS mizéria. Ez a jelenség elég régi keletű :) Persze ha továbbra is így nő a játékok gépigénye, visszamegyek az 5 éves netbookomra diablo2-zni..

    A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz Aron1988 #11 üzenetére

    Ott más miatt ment az fps-mizéria, mert a spéci ugrások megkívánták az x (x= kva sok :D ) fps-t.

    DigitXT: Csak nem magadra vetted a gámmer jelzőt? :) Magamból indulok ki, tettem a 60 fps-re magasról. Senki nem vitatja, hogy jobb a fix 60, de anno örültem, hogy lyuk van a hátsómon és tudok játszani xy játékkal. Az NFSU 1-2-t félig szaggatás mellett vittem végig, mégsem fintorogtam. A Colin McRae Rallyknál se volt 60 fps-em, hanem csak 30-40, mégis simán tudtam velük játszani. Én azt ellenzem csak, hogy ha nincs meg a 60 fps mindig, akkor jön az, hogy szar a játék, kilépek, így nem lehet játszani, stb. Na mert ez ordas bullshit.
    Azt továbbra is állítom, hogy 10 évvel ezelőtt nem igazán foglalkozott az "átlag" játékos az fps-sel, ha 24 fölött volt. Rengeteget fórumoztam akkoriban, a kulcskérdés az volt, hogy megy-e a gépemen? meg hogy szaggat-e (<24 fps)?

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • Csapoati

    nagyúr

    Na de hagyjuk is az fps vitát, a játék 2,5 óra után szerintem egész jó. A konfigomon közel sem megy fix 60 fps-sel még mediumon sem, de azért ez várható volt. Ellenben szép és korrektül irányítható.
    Viszont az FXAA-val valami gond van (legalábbis Geforce-okkal), mert úgy néz ki vele a játék, mintha szikrázna minden, ez a képeiden is látszik. TAA-val már okés, csak úgy meg picit mosottabb.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • birorichard

    őstag

    válasz Csapoati #13 üzenetére

    Igen, a garázsban egyszer nagyon hülyén nézett ki úgy a kocsi, a temporal-tól meg nagyon durván mosott lesz, úgyhogy akkor már inkább off vagy fxaa.

    Kicsit b*szkodtam a tuninggal, érezhetően más az autó irányítása, megéri vele szöszmötölni.

    Nem volt régen ennyi online cím. Quake és CS az, aminél mindenki próbálta kisajtolni a gépből a maximumot. Csak mára "alap" lett a 60 FPS, ami nem mondom, sokkal szebben néz ki, javítja a játékélményt, de nem ettől lesz jó vagy rossz egy játék. "Kérem, itt minden össze van kavarodva!" :)

    [ Szerkesztve ]

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz birorichard #14 üzenetére

    Megint csak egyetértünk. :)

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • DigitXT

    félisten

    válasz Csapoati #12 üzenetére

    Nem vettem én magamra semmilyen jelzőt, csak a HSZ-ed olvasva nagyon
    úgy éreztem, hogy a sommás kijelentésed "nem állja meg a helyét".:))
    Ahogy be is vallottad, hogy magadból indultál ki, téged nem érdekelt: ezzel
    nincs is semmi baj, csak viccesnek hat kijelenteni, hogy ezért mást sem...

    Nyilván van köztünk némi korkülönbség - ennek köszönhető, hogy az a pár
    év neked hűdenagy különbséget jelent, pedig nem volt semmi extra: ha volt
    jó géped, akkor jól mentek a játékok, ha nem volt, akkor kompromisszum...
    Ma sincs másképp. Az volt a szopacs, ha CPU limit volt, mert egy erősebb
    VGA-t még csak beleszuszakolt az ember a gépébe, de a platformcsere...!
    (Mert van, amikor adott platformon nem volt jobb CPU, vagy RAM limit volt.)

    Én az NFSU2-t végigvittem ultralow grafikán is egy gyenge gépen, mert tök
    élveztem a versenyeket. Meg a tuningolást is. Bár nem láttam sokat belőle!
    Ettől függetlenül a saját gépemen örültem, hogy a grafika is szebb, mert az
    is hozzátett az élményhez. Az a baj, hogy a jóhoz könnyű hozzászokni.:K
    Ha megszokod a fix 60-at, akkor zavar(hat) annyira a szaggatás, hogy nem
    játszol vele. Persze lehet butítani a grafikát, kivéve, ha más miatt szaggat...
    Pl. amikor lock-olják 30 fps-en. (Btw. az NFSU2-ben az átvezető animációk
    ilyenek.) De olyan játékot? Kösz, de nem: ezért nagy szó, hogy "unlocked"!

    Nade még mindig megpróbálsz általánosítani! Nem értem, miért, miután azt
    is elmondtad, hogy ez csak a te véleményed. Tényleg nem értem. Azt sem,
    hogy honnan jön a 24 fps már jó. (Sose volt: b*szomnagy kompromisszum.)
    Ha esetleg magadra vetted a fogalmatlan megmondóember jelzőt... bocsi.;)

    Ui: annyira vagyok én "gámmer", hogy elég retró konfiggal tolom, és utoljára
    a FC4-gyel játszottam: legtöbbet telefonon játszok mostanában, vagy tabon.
    Utóbbi egy zárt rendszerű cucc, amin nem lehet állítani a grafikát: gyönyörű
    persze, csak éppen 30 fps/röcög a játék. Élvezhető. De jobb lenne 60. Kijön
    a JB, szerintem rögtön átállítom vmi "szerényebb" profilra, más élmény. Van
    csicsa, amiről inkább lemondanék, de fusson folyamatosan. Annak idején is
    voltak ilyen vicces fiúk, hogy DX11 húmeghá - szebb a kavics a DiRT-ben!:F
    (Az meg, hogy emiatt szaggatott, mert a HD5850-e összefosta magát tőle?)
    Vagy a TRL Next Gen módja. Nem vicceltek! Be lehetett kapcsolni (SM3-as
    VGA-n), de általában kifeküdtek tőle... Mert Next Gen volt, amit későbbi vas
    bír (szép árnyékokkal). És tényleg. Későbbi vason nagyon szépen elszaladt.

    Semmilyen bullshit nincs abban, hogy valaki valamivel nem tud/akar játszani,
    ha számára (!) az a valami nem elég folyamatos. Nem neked! Neki. Ennyi.:)

    Amúgy még egy megjegyzés: a HD3850-et 2008-ban utánam dobták kb. két
    fillérért, potom 22K-ért (!), bár még akkor is viszonylag új volt. (Mellesleg: tök
    jól vitte a TRL-t.:D) Szóval, voltak azért jó vételek abban az időszakban is.:K
    Más kérdés, hogy gyorsan lecseréltem, mert a Crysis-szel már "szenvedett",
    és bár 40K az jó kétszer annyi volt, nem ösztöndíjból hanem fizetésből kijött.
    A 4850-em a mai napig megvan, habár 2009 elején cseréltem, amikor vettem
    az első LCD TV-t. Nyilván más volt előtte évekig apróból fejlesztgetni a gépet.
    (Azért a GTX285 100K-s ára már fizetésből is fájt. Ez van. Kompromisszum.)

    POP2008, cell-shaded grafikával megvan? Szaggatva nem adta az élményt...
    Ezért kellett repülnie hamar a 4850-nek, mivel nem futott jól a TV-n a cuccos,
    ugyanis viszonylag nagy méretű TV volt, viszonylag kis felbontással, tehát az
    AA-nak is működnie kellett volna, de először driverbug miatt nem ment, aztán
    meg már ment, csak kiderült, hogy ahhoz vajmi kevés egy 4850. (Így lett 285,
    ami amúgy egy elég hosszú (2004-2008) ATi szériát zárt le. Azóta maradtam
    "nV-s", amit mindig a fejemhez vágnak, ha VGA téma van, pedig ha tudnák...
    Ja és annyira vagyok gámmer, hogy azóta ÖSSZESEN 4 db VGA-t vettem.:D
    9600XT-9700-9800Pro-X800Pro-6800GS-9550-9600-X1950XT-HD3850-HD4850

    [ Szerkesztve ]

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz DigitXT #16 üzenetére

    Valami félreértés van... Én egy szóval nem mondtam, hogy 24 fps fölött már ideális a helyzet, vagy hogy nem kell a fix 60. De, kell, ha lehet! Csak 10 évvel ezelőtt ez egyáltalán nem számított akkora alapvetésnek, mint ma, ezt továbbra is tartom. Nem tudom mekkora korkülönbség lehet köztünk, én 32 éves vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • tescodr

    tag

    válasz Csapoati #17 üzenetére

    Először is Grat a teszthez,régen nagy NFS fan voltam de az új játékok nem tudnak már lázba hozni helyette ott van a Forza.
    Az fps kérdés pedig csak az utóbbi időben lett ennyire kiélezett emlékszem annó az ős időkben örült mindenki ha egyáltalán futott valami rendesen,emlékszem a hl1-nél csodájára jártak a gépemnek hogy hogy OpenGL el milyen jól néz ki és van 30fps-em.Pc klubba viszont én jártam nyáladzani hiszen ott már volt Gforce3 TI 128mb-os kártya amivel Csillogott a víz (Pixel shader 1.0) és cs 1.3ban 50fps volt stabilan!De igen változnak az igények manapság a fix 60fps elvárható a modern megjelenítők mellett és igen csak sokat ront az élményen a shutter és a különböző fps laggok.

    [ Szerkesztve ]

  • DigitXT

    félisten

    válasz Csapoati #17 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy volt, akit 10 évvel ezelőtt is* érdekelt, hogy számára
    élvezhetően fusson a játék, és ezért képes volt kompromisszumokra, állítgatta
    a grafikát, hogy még (látványban is) megfeleljen, de már "irányítható" is legyen.
    Ha vmi alá akármilyen erős vasat raksz (akár évekkel később!), vagy akárhogy
    butítod a grafikát, mégse tud 30-nál többet, az gáz. Nagyon gáz! Van akinek jó,
    de nem kell (magadból kíndulva!) hajtogatnod, hogy bullshit, hogy bárkit zavar.

    Ha érdekel, én nem venném meg az új NFS részt, ha lockos lenne: nem véletlen
    hangsúlyozzák, hogy ez már nem az! Valószínűleg nem vagyok vele egyedül.:)

    Tudod mi nem volt 10 évvel ezelőtt? Ennyi ótvaros konzolport. Na jó, sajnos ott
    is előfordultak ilyenek, pl. a PS2 miatt agyonbutított (baltával faragott főhős:D)
    PoP:TT, ami jó két évvel később csúnyább volt, mint a 2003-as Sands of Time...
    De ennyi. Vettem alá egyre jobb VGA-kat, és bár szebb nem lett, az X800Pro-n a
    végső boss-fight jóval könnyebb / szórakoztatóbb volt, mert nem szaggatott be.
    De tisztán emlékem, hogy a Sands of Time hogyan vált játszhatatlanná (10 fps)
    az FX5200-on, amint kiértél a nyílt terepre. Az annyit tudott. A 9600XT erősebb.
    De pl. a Warrior Withinben észnél kellett lenni vele, mert csodát azt nem tudott!
    Ahogy az NFSU2-ben sem. Vitte, de az AA-t jobb volt elfelejteni... Az FX5200-on
    meg jobb volt mindent elfelejteni, s még úgy is szaggatott, de végigvittem, mert
    jó volt a játék, és nem volt akkor és ott más választásom, az a gép volt kéznél...

    *: és továbbra is tartom, hogy ennek SEMMI köze az eltelt évekhez, bár furának
    hat, hogy olyat írsz, hogy még 22-24 évesen is örültél a lyuknak a seggeden.:F
    (Ebből következtettem, hogy inkább most lehetsz annyi. Akkor tévedtem, LOL.)

    A 24 fps viszont sosem volt mérőszáma PC grafikában semminek... az a mozi.
    De ne is folytasd: leírtuk a véleményünket. Max. nem értünk egyet ezután sem!

  • Shinjike87

    aktív tag

    Örülök h pont egy olyannak jött be a játék, akinek kizárólag a The Run képviselt tartós állapotot. Így bátran belevágok majd ebbe a részbe, tekintve h a Run volt számomra a legjobb NFS.

    Szólhatott volna a teszt még pár személyes tapasztalattal játékmenet, történet oldalról is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák