2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) vhw

vhw
(addikt)

Ööö... ez mind igen szép.
De mégis mi szükség van itt az xbox-ra? Teljesen felesleges láncszeme a rendszernek - ja hogy vedd meg a konzolt, meg hozzá a játékokat is, és játszhatsz velük így pc-n!
Hát nem csodálatos?

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2) JimiJet válasza vhw (#1) üzenetére

JimiJet
(csendes tag)

Avagy esetleg a konzol exkuziv jatekkal jatszhatsz Pc-n... Nem mintha a Sunset Overdrive-val annyira akarnek jatszani...
Sztem jo hir, ha nem is eget rengeto.
Bar kivancsi lennek, hogy akkor egerrel nyomhatok egy Halo-t esetleg?!

[ Szerkesztve ]

(#3) Gergosz2 válasza JimiJet (#2) üzenetére

Gergosz2
(veterán)

Avagy esetleg a konzol exkuziv jatekkal jatszhatsz Pc-n

itt szó sincs arról:

Utóbbi operációs rendszerrel ugyanis lehetővé válik, hogy a konzolon futtatott játékokat a felhasználók a PC-n keresztül játsszák, így az Xbox One egyfajta személyes felhővé válik, és a helyi hálózaton keresztül streameli a tartalmat a PC-re.

Nem tudom de ennek semmi értelmét nem látom. Aki Xboxos játékokkal akar játszani az vesz egy xboxot nem ilyen kamu fél megoldásokkal szórakozik. PC-n még mindig a Steamnek megy a legjobban a szekere és nem hinném, hogy ez a közeljövőben változni fogna.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I ♥ Panic Restaurant by Taito

(#4) Neoteric

Neoteric
(addikt)

Azért az finom lesz ha pl egy CoD vagy Battlefield multiban összeeresztik a pc-seket a boxosokkal. Utóbbiaknak biztos nagy sikerélményben lesz részük. :D
És akkor a pc-s csalókról nem is beszélve.

PSN: ne0teric_sAN

(#5) Televan

Televan
(veterán)

XboxOne játékokat futtathatok PC -n,ha van hozzá egy konzolom.Akkor miért jó ez nekem?Nekem nagyon marketing szagú a dolog. :F

???

(#6) Duck663

Duck663
(aktív tag)

Nem is tudom, de nekem az jön le, hogy hosszútávon inkább a PC-s játékozást akarják a konzolra tenni. Azaz, ahhoz hogy játszhass PC-n konzolt kelljen venned! Persze XBONE-t és marha drágán hozzá a játékokat. De nem akarok vészmadár lenni. És nem tetszik ez az irány.

NAVIgre, ez már valami! :) Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10 önmagában.

(#7) vhw válasza JimiJet (#2) üzenetére

vhw
(addikt)

Csak nem látom be kinek jó ez?

Pc játékos szemszögből;
- kell hozzá xbox
- kell hozzá a játék:
Meg kell vennem a konzolt - ahogy eddig is, ha konzol exkluzív címekre vágynék...

"Az irányítás bármilyen PC-re kötött játékvezérlővel megoldható, de a Microsoft nyilván az Xbox One gamepadjét ajánlja."
Tehát ezek szerint még csak nem is az, hogy utálom a gamepadet, de megoldják nekem pc-n a bill+egér irányítást.

Konzolos szemszögből; konzolt vettem mert;
- azon akarok játszani, eldőlve a heverőn
- exkluzív címek
- nem akarom játék miatt fejleszteni a pc-met
- stb.
Ők minek görnyednének vissza egy székre a monitor elé, amikor ott a tv-re kötve a konzol?
Nekik minek falja az áramot még több eszköz (pc, monitor) - teljesen feleslegesen?

(#8) Gergosz2 válasza Neoteric (#4) üzenetére

Gergosz2
(veterán)

Ezt a PC-s konzolos témát már 360 alatt is megpengették, de nem lett túl nagy sikere. Én csak a Shadowrun-ról halottam eddig ami ezt támogatja.

Nokia 6030 Hardcore User // I ♥ Panic Restaurant by Taito

(#9) Menthirist

Menthirist
(veterán)

Ennek egyedül akkor látom majd értelmét, ha felhőből lehet xbox játékokat streamelni pc-re, saját one nélkül. Akkor befizetek és kipróbálom azt a pár játékot ami érdekelt valamennyire, és amiért nem vennék még konzolt. Addig viszont tőlem nem lát pénzt az xbox platform.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#10) Polllen válasza Televan (#5) üzenetére

Polllen
(nagyúr)

Steam in-home streaming, ps4-n is ki lehet akár mobilra is tolni a ps4 képét, uh ők sem akartak lemaradni.

Kb. annyi haszna lehet, hogy ha az adott eszközre kötött kijelző nem elérhető, tudsz játszani máshol. Mondjuk ez egy nappaliba kirakott gépnél egy családban néha nem rossz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) afk22

afk22
(tag)

A streaming arra jo, hogy pl. agybol is jatszhas, vagy ha a tv-n valaki akar mast nezni, te tudsz a tableteden is jatszani.

Az hogy a win10-es appok menni fognak xboxon (modern ui-sak), annak az a lenyege, hogy megvonzobba tegyek a win10-et a fejlesztok szamara. Ez egy megoldas lehet a viszonylag keves win8/10-es appra (mind telefon, mind tablet). Pl nem kell bekapcsolni a gepet egy konnyed minion rush vagy hasonlo jatekra.

(#12) Hunpriest

Hunpriest
(aktív tag)

A dolog másik fele sokkal érdekesebb: Windows 10 Xbox One-on. Vajon csak a modern UI-s appok fognak menni rajta? Vagy mivel az Xbox One is x86-64 architektúrás lesz desktop is? (szerintem rohadt nagy öngól lenne ha nem...)

(#13) Polllen válasza Hunpriest (#12) üzenetére

Polllen
(nagyúr)

Elvben jól hangzik, gyakorlatban meg semmi értelme.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) leviske válasza vhw (#1) üzenetére

leviske
(veterán)

Itt elsősorban a gesztus a lényeg. Másod sorban meg a géped futtathat addig valami komolyabb feladatot, míg a konzol számolja a játékot. Nyilván akinek nincs konzolja, ez se feltétlen fogja közelebb vinni annak tulajdonlásához, de akinek van, annak jól jöhet. Plusz ez egy szép és elegáns riposzt a Sony cloud gaming megoldására.

(#12) Hunpriest: Aktuálisan meg a Windows 8 egyik variánsa fut rajta, nem? Itt tudtommal kernel szinten van csak azonosság, mint ahogy a Windows Phone 8 óta a WP vonalla is, vagy keverem?

[ Szerkesztve ]

(#15) vhw válasza leviske (#14) üzenetére

vhw
(addikt)

"Másod sorban meg a géped futtathat addig valami komolyabb feladatot, míg a konzol számolja a játékot"

Mint akár most is? A gép mehet a sarokban 100%-on, míg kényelmesen nyomogatom a konzolt.
Ismét; mit találtak fel?

(#16) Cooley18

Cooley18
(aktív tag)

Hogy nektek semmi sem jó... Nem kötelező használni, nem ti dolgoztatok vele, akkor nem mindegy?
Én egyébként lazán el tudom képzelni, hogy távolról csatlakozom az otthoni hálózatomhoz, és egy notin akárhol tudok játszani az Xbox játékaimmal. Persze ehhez kevés helyen van kellő sávszélességű net, de a jövőben simán működhet. Esetleg ha megoldják, hogy egyszerre lehessen játszani az Xboxon és streamelve PC-n is, azzal is lehetne haszna. Vagy pl. lent van a földszinten egy Xbox, fönt a hálószobában meg egy noti, és akkor ott is lehet használni. És még lehetne naphosszakat sorolni. Biztos van, aki hasznosnak fogja találni, akkor máris nem felesleges.
Az pedig nagyon kemény lenne, ha fullos W10-et kapna az Xbox, és nem csak az appok, de minden x86/64 programot fel lehetne rá telepíteni, és így PC exkluzív játékokkal is lehetne rajtuk játszani (amik nyilván nem futnának túl jól, de akkor is...), meg biztos lenne néhány program, ami jól jöhetne konzolon is.
Nekem tetszik ez az irányzat. Kíváncsi vagyok, hova vezet. Főleg, miután WP-s telóm van. :)

(#17) tatararpad válasza vhw (#15) üzenetére

tatararpad
(senior tag)

Semmit. Elérhetővé tették hogy Xboxos játékot stremeljél a PC-re. Nem kell fizetni érte. Nem kötelező. Nekik kb. semmibe sem kerül egy alkalmazáson kívül. Melyik részét nem érted?

[ Szerkesztve ]

(#18) leviske válasza vhw (#15) üzenetére

leviske
(veterán)

Nyilván nem azt a funkciót, ami téged érint. Ettől még marhaság leszólni. Én se fogom használni, ettől még zavarni nem zavar.

(#19) martonx válasza vhw (#1) üzenetére

martonx
(addikt)

Fordítva. Xbox mellett mi szükség egy PCre, ha az Xbox-on is ettől kezdve teljes értékű win10 lesz, windows alkalmazás boltostól, office-ostól....

Én kérek elnézést!

(#20) martonx válasza vhw (#7) üzenetére

martonx
(addikt)

Ettől kezdve az Xbox-al az MS gyakorlatilag belép a PC piacra is. Veszel egy XBox-ot, és kb. dobhatod is ki a régi PC-det.

Én kérek elnézést!

(#21) FollowTheORI

FollowTheORI
(nagyúr)

Nem hogy azt oldották volna meg streamelés helyett, hogy játszhass konzol játékokkal PC-n is direktbe. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#22) tatararpad válasza Hunpriest (#12) üzenetére

tatararpad
(senior tag)

Attól függ, milyen irányba indul el a Microsoft és a fejlesztők az áruházas alkalmazásokkal. Most, hogy már ablakban is futnak, már csak fejlesztés kérdése, hogy akár olyan alkalmazások is belekerüljenek, amik nem érintésre vannak optimalizálva. Hasonlót (ezt) prezentálta most az MS is, azonos kódbázis, eszközhöz igazított felhasználói felület. Win32 alkalmazások támogatása XBO-n lehet több problémát vetne fel, mint megoldana. Mindezt persze amellett, hogy fölösleges is lehet bármelyik megoldás, mert az XBox célhardver egy jól körülhatárolt piaci szegmensre, így akár fölösleges is lehet bármilyen nyitott alkalmazástámogatás. A következő konzol lehet nem is x86 alapú lesz.

(#23) Cooley18 válasza FollowTheORI (#21) üzenetére

Cooley18
(aktív tag)

Gyök 2-vel ugyan, csak menjen PC-n is, mi? :DDD

(#24) FollowTheORI válasza Cooley18 (#23) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Nem hinném annyira gyök 2 lenne az... :D

Lényegesen gyorsabb hardverek vannak PC-n.

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25) Outsiderman válasza martonx (#20) üzenetére

Outsiderman
(tag)

Azért a PC-t és az Xbox még mindig más célra szolgál. Csak elmosódnak a határok játékok terén.
A DirectX 12-t kíváncsian várom, hogy mit hoz ki egy meglévő konfigból. A Previewbe bekerülhetne már a DX12 előzetes változata és hozzá valamilyen techdemo.

(#26) Wasp_HUN

Wasp_HUN
(tag)

Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

(#27) tatararpad válasza FollowTheORI (#21) üzenetére

tatararpad
(senior tag)

Na és hogyan portolják a DX11.x-t PC-re, mikor az kifejezetten az XBO-s hardverre van szabva? Minden másra ott a DX12, amit megkap a PC és az XBO is, és ahogy a Microsoft mondta, elvileg pár sor módosítás portolni egyikről a másikra.

(#28) kalozhun100

kalozhun100
(őstag)

Arról miért nincs még hír, hogy pc-n hogyan tudom vezeték nélkül használni az Xbox one kontrollert? Mikor már októberben volt rola szó hogy lesz.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#29) Prof

Prof
(addikt)

Az hogy a kozossegi reszt osszeengedik, nem jelenti azt hogy jatszani is fognak egymassal. (bar par cimnel biztos az is lesz)
Az Xbox-on modolt itemes diablo3-at a Blizzard tuti nem fogja osszeereszteni a a PC-sel.

En legalabb egy Xbox360 emulator vartam volna el W10-be epitve :DDD

Amugy meg a sok social media, streaming, cloud bullshit funkciok-tol mar lassan kiutest kapok.

[ Szerkesztve ]

"Yesterday is gone, tomorrow is not yet come. We have only today. Let us begin"

(#30) vhw válasza Prof (#29) üzenetére

vhw
(addikt)

En legalabb egy Xbox360 emulator vartam volna el W10-be epitve

Na ez már igen, ennek lenne értelme (itt figyel egy bontatlan x360 dvd - csak konzol/emulator kéne mellé :DDD )

martonx: végülis igen... nézőpont kérdése. Nekem pc van így ebből a szemszögből... :)
Adják a szoftvert-játékot-alkalmazást-szolgáltatást pc-re/W10-re - a box hardverüket megtarthatják maguknak. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) bbandi válasza kalozhun100 (#28) üzenetére

bbandi
(tag)

Én is abban reménykedtem, hogy most végre elérhetővé teszik. Eh, majd együtt jön a steam kontrollerrel.

(#32) AxBattler

AxBattler
(nagyúr)

Ha ez azt jelenti, hogy az XBOX Live Arcade kínálata a PC-seknek is elérhető lesz, ill. lehet tolni crossplatform az árkád címeket, akkor átköltözöm hozzájuk a Steam-ről! :K

Szerk.:
Ja, és a konfigomat is leváltom Kabini-re... :))

[ Szerkesztve ]

.............................. "Cable management is for the weak!" ................................

(#33) zzola

zzola
(félisten)

Nekem nem tetszik ez az irány...

Muhahahahahahaaa

(#34) wjbhbdux válasza AxBattler (#32) üzenetére

wjbhbdux
(addikt)

Úgy tűnik nem jól fogalmazták meg a hírt. Ez azt jelenti, hogy ha van egy Xbox oneod, akkor annak a képét át tudod küldeni wifin keresztül egy Windows 10-es PC-re vagy 8 hüvelyknél nagyobb tabletre a TV helyett, és azon játszhatsz ugyanazzal amivel az Xboxon is.
Ugyanaz mint a Steam féle In-Home streaming, csak visszafelé.

[ Szerkesztve ]

(#35) Kopi31415 válasza Televan (#5) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

Neked nem kell FD@60Hz? ;]

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#36) RyanGiggs

RyanGiggs
(őstag)

Nekem nagyon tetszik ez az irány!! :K

Veszel egy konzolt, és soha többé nem kell fejlesztened a PC-d!
Ráadásul ami a lényeg, hogy nem kell a játékokat a csöves kontrollerrel irányítanod, hanem használhatod az egér+bill kombót. Bravo MS! Ráadásul az exkluzív játékokhoz is hozzáférhetsz "relatíve" PC-n! :) És ez csak egy jó példa, előttem is írtak már pár jó példát. Akinek meg ez az egész nem tetszik, nem használja azt ennyi. De legalább van ez is.

(#37) wjbhbdux válasza RyanGiggs (#36) üzenetére

wjbhbdux
(addikt)

Semmilyen szó nem volt egeres irányításról. Az xbox képe jelenik meg a windowson át, nem a játék fut rajta.

(#38) Crytek

Crytek
(veterán)

Valami Fable 2 , Halo vagy Forza bejelentésnek jobban örültem volna pc-re.
Ehelyett kaptuk ezeket a pc-játékosok számára felesleges baromságokat.

Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, CM 212+,Zotac 1070Ti AMP! Extreme / Xbox One X

(#39) Def26 válasza zzola (#33) üzenetére

Def26
(félisten)

Édes vagy. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Volvo:On,

(#40) tatararpad válasza wjbhbdux (#37) üzenetére

tatararpad
(senior tag)

Arról sem volt szó hogy csak kontrollerrel megy. Az előadáson az Xbox appon keresztül állította le a konzolt, vagyis a kommunikáció kétirányú az app és a konzol között. Innentől már csak egy lépés az egér és billentyűzet.

(#41) Prof válasza tatararpad (#40) üzenetére

Prof
(addikt)

Igen egy olyan lepes, amit a millio dollarokat beszedo konzoljatekok kiadoi a mai napig tojnak 100dollarert kifejlesztetni meg a PC-s portokhoz is sokszor :P

A Funkciok nem maguktol nonek ki a foldbol. A "stream"-ing egy nagy parasztvakitas.

"Yesterday is gone, tomorrow is not yet come. We have only today. Let us begin"

(#42) .LnB

.LnB
(félisten)
LOGOUT blog

Örültem volna egy Forza 6 Pc-s bejelentésnek. Csak, hogy megmutassák mekkora királyság a DX12.

Soha senki nem fogja összeengedni a konzolos és pc-s játékosokat multiplayer játékokban. Azzal csak bebizonyosodna, hogy a gamepad alkalmatlan és hátrány az egér+bill kombó ellen. Szerintem ez sose fog bekövetkezni komolyabb szinten.

[ Szerkesztve ]

Homo Ludens

(#43) fity

fity
(csendes tag)

Hülyeség. Ha már az embernek van egy konzolja, majd valószínű hogy odaül a gép elé hogy játszhasson...

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/Fityman][img]http://g.bf3stats.com/pc/bf3s_dogt/Fityman.png[/img][/url]

(#44) alevan válasza .LnB (#42) üzenetére

alevan
(őstag)

Maradjunk annyiban, hogy csak az FPS játékokban lenne elônye a bill+egérnek.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#45) Def26 válasza .LnB (#42) üzenetére

Def26
(félisten)

Hát pedig ezt demonstrála a microsoft.

Alevan: mondjuk ha engedélyeznék boxon is a logitech/egyéb kormányokat akkor azt meg bírnám szokni. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Volvo:On,

(#46) .LnB válasza alevan (#44) üzenetére

.LnB
(félisten)
LOGOUT blog

Igen első sorban arra értettem. Más játékoknál ugyan azok a perifériák elérhetőek mind két fronton. Értsd.: Van kormány minkét harverhez, és gamepad is.

[ Szerkesztve ]

Homo Ludens

(#47) tatararpad válasza Prof (#41) üzenetére

tatararpad
(senior tag)

Nem is kell nekik kifejleszteni semmit. Egy program kell ami a billentyűzet-egér beviteleket megfelelteti kontrolleres beviteleknek, vagyis mint az xpadder fordítva. A játékfejlesztőknek elég az ikonokat kicserélni, ez általában menni szokott.

(#48) cacasz02: Elképzelhető. Streamingnél a fejlesztőknek nincs kihatása, hogy ki éppen miről játszik, nem úgy mint a Fable-s demóban, így az esélyegyenlőség miatt multiban lehet tiltva lenne, vagy tényleg csak kontroller lenne.

[ Szerkesztve ]

(#48) cacasz02

cacasz02
(aktív tag)

Azt írja a cikk hogy láthatod az x1 képét és a pc ről irányítod kontrollerrel vagy amid van, elég egy normális igp, nem kell sli vagy brutál pc, min 5 évig fix a hw. Hosszútávon megéri. Azt majd meglátjuk hogy engedik e a játékok hogy bill-egér menjen vagy letiltják, mert ez is elképzelhető.

Meglátjuk meglátjuk!

[ Szerkesztve ]

(#49) RyanGiggs válasza wjbhbdux (#37) üzenetére

RyanGiggs
(őstag)

Ez igaz hogy nem volt róla szó... De gondolom csak engedélyezni fogják az egér+bill kombót. Ha csak kontroller lesz, akkor nem túl sok értelme lenne a konzol-->pc-->monitoron való játszásnak. Max tényleg annyi, hogy ha a család Tv-zik, akkor a játékos arra az időre átvonul a monitor elé.

(#50) Janus27 válasza cacasz02 (#48) üzenetére

Janus27
(tag)

Ez eddig rendben is van, csak az értelmét nem látom! Ha már egyszer megvette az ember az Xbox One-t akkor miért PC-re akarná azt rákötni, ahelyett hogy egy 100+ centis TV-re kötné?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.