Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz bil #8 üzenetére

    Majd, ha lesz egységes BIOS/UEFI ARM-ra is, amit kötelezően használnak, hogy a hardverkülönbségeket ugyanúgy driver/kernelmodul szinten lehessen kezelni, mint a PC-n, ne pedig minden egyes SOC/board-hoz kelljen új rendszerképet generálni, kernelt forgatni.

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Petykemano

    veterán

    válasz bil #8 üzenetére

    Hamarosan.

    Már most is vannak ultrabookok, chromebookok ARM procival. Ma még az intelt ajánlják, ha teljesítményt is akarsz, bár ott meg kompatibilitási gondok azért előfordulnak. A Microsoft csinálja a continuum-ot és az Android új funkciói egyértelműen a klasszikus desktop felhasználás irányába mutatnak. Szerintem már nagyon közel van (1-2év), hogy ARM alapú dobozkát vehess, ami legalább annyira, vagy kifejezetten alkalmas desktop felhasználásra.

    Azt azért tudni kell, hogy a jelenlegi mobil CPU-k eléggé a burst teljesítményre vannak optimalizálva. Talán a SD835 az első kivétel, ami(t azzal promóztak, hogy) nem throttlingol néhány perc után. Ezen persze megfelelő hűtéssel lehet segíteni.

    Én azért arra nem számítanék, hogy ARM alapon lesz DIY, valamint hogy lesznek a mindenkori gamer piacon megszokott magas teljesítményű ARM procik, vagy max ilyen kuriózum. Persze ha valami csoda folytán elterjednek (értsd: szoftveresen) x86-ból a 16-24 magos procik (AMD Threadripper és Intel Skylake-X), amik 3Ghz körül tetőznek, akkor egy 48 magos Qualcomm ARM procinak is lehet létjogosultsága. De ez inkább 2-3 év távlata lenne már. És ennek jócskán keresztbe tehet a Streamelt gaming, aminek pont az lenne a lényege, hogy otthon a kis prüntyögő dobozkáddal tudj úgy játszani, mintha bivalyerős géped lenne.
    Szóval szerintem olyan PC, mint amilyen most az X86 szerintem nem lesz. Desktop/irodai felhasználási célra - tehát amikor kifejezetten monitorral, klaviatúrával és íróasztal mellett széken akarod használni - alkalmas gépek lesznek.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bil #8 üzenetére

    Kismillió féle ARM magos miniPC-t vásárolhatsz magadnak a különféle webshopokból, szóval nem értem a kérdésed. Asus Tinker Board, Orange Pi Prime, stb.

    Csak a probléma ott van, hogy ha komolyabb SoC-al szereltet szeretnél, például Inforce 6540, amiben Snapi 805 van, akkor rögtön ott vagy, hogy 250 dollár (plusz starter kit plusz posta). 250 dollárért pedig olyan x86-os rendszert építesz, ami megeszi az ARM-osat reggelire (pl. Asrock J3455 ITX köré). Minden szempontból (támogatottság, szoftverek, stb.).

    Szóval nem ok nélkül nem terjednek annyira az ARM-os miniPC-k még ott sem, ahol sokan szívesen látnák őket (NAS, HTPC)...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák