-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
t72killer
titán
Csak én érzem úgy, hogy az arm a korábbi teljesítmény-növekedési tempóhoz képest kissé belassult, kilaposodtak a görbék? Vagy csak a nevezéktan teszi?
Cortex A57

Cortex A72

Cortex A75

Persze az x86-hoz képest így is szép ugrásokkal javul a teljesítmény és az energiahatékonyság is. De ha laposodik a görbe, akkor az arm fejlődése is követi az x86-ét. Nevezetesen hogy egy idő után a magasabb frekvenciáért és a magasabb ipc-ért exponenciálisan több tranzisztort kell beépíteni.
Viszont ha abból indulunk ki, hogy csak most jelennek meg az első sd835 telók, ebből csak jövőre lesz termék.
Ez némileg magyarázat arra, hogy miért nem rohannak telóba pakolni a magasabb teljesítményt csak magasabb fogyasztás árán produkálni képes SoC-ket

-
t72killer
titán
Most találtam erre a hírre. Szuperjó, hogy lassan egy éve bejelentették, de sehol egy tablet, telefon, ami erre építkezik. Szeretnék új tabletet venni, de a 2éves Kirin 960-nál érdemben komolyabb SoC-t a legújabbakban se találni.
-
Ammonita6
csendes tag
Nem értek hozzá.

Pusztán nem tudom mitől modernebb két közel egy idős architektúra közül az egyik. Nem hinném hogy egyik jobb mint a másik, egyszerűen más. Random példa ARM 20011 tudja az AES HW gyorsítást, Intel máj 2 évvel korábban bevezette. Van sok más amiben az ARM volt előbb.
Ha lebontjuk a dolgot lényegében RISC vs. CISC lesz belőle, az meg örök vita.
A kényszerű visszafelé kompatibilitás (hiánya) miatt...
-
vicze
félisten
Nem értek hozzá.

Pusztán nem tudom mitől modernebb két közel egy idős architektúra közül az egyik. Nem hinném hogy egyik jobb mint a másik, egyszerűen más. Random példa ARM 20011 tudja az AES HW gyorsítást, Intel máj 2 évvel korábban bevezette. Van sok más amiben az ARM volt előbb.
Ha lebontjuk a dolgot lényegében RISC vs. CISC lesz belőle, az meg örök vita.
-
E.Kaufmann
veterán
Ahogy az ARMv8.2 is a sokadik kiterjesztése a 1983-es ARM-nek, ahogy a x64 is a 1983-as x86-nak. Egyik se modernebb a másiknál.
A gépi kód max. azért egyszerűbb(mondjuk jó kérdés mi neked a gépi kód, pusztán assembly?), mert ARM-ben sokkal kevesebb a lehetőség és az utasítás, így inkább egyszerűbb dolgok hajthatók végre vele.
Alapvetően teljesen másra van a két architektúra, így elég nagy mértékben különböznek a feladataik, ahogy bonyolódik és nagyobb lesz az ARM mag, úgy lesz egyre bonyolultabb az architektúra is.
Azért az X86 régebbi, még a 70-es évek végéről, a 32 bites kiterjesztés jött a 80-as években. Az ARM már egy frissebb eresztés volt kapásból 32 bitre.
-
bil
tag
Ahogy az ARMv8.2 is a sokadik kiterjesztése a 1983-es ARM-nek, ahogy a x64 is a 1983-as x86-nak. Egyik se modernebb a másiknál.
A gépi kód max. azért egyszerűbb(mondjuk jó kérdés mi neked a gépi kód, pusztán assembly?), mert ARM-ben sokkal kevesebb a lehetőség és az utasítás, így inkább egyszerűbb dolgok hajthatók végre vele.
Alapvetően teljesen másra van a két architektúra, így elég nagy mértékben különböznek a feladataik, ahogy bonyolódik és nagyobb lesz az ARM mag, úgy lesz egyre bonyolultabb az architektúra is.
Látszik, hogy jobban benne vagy ebben, köszi a felvilágosítást.

A több használható regiszter volt, ami kényelmesebbé tette számomra az ARM-et, igaz emiatt jobban is el lehetett keveredni benne.
Sima assembly volt, még GBA-ra toltam, hobby szinten. -
vicze
félisten
Amennyire tudom az x64 az x86 kiterjesztése, tehát az alapja ugyanolyan régi.
De lehet igazad, nem ismerem mélységében a témát. Annnyit tudok, hogy az ARM risc alapú míg az x86 cisc és a P6 óta risc-re fordít belül, ami nyilván overhead, továbbá régen mindkét proci gépi kódját használtam (kezdő szinten) és az ARM az x86-hoz képest sokkal kényelmesebb volt.
De ezen kívül simán lehet, hogy csomó mindennel nem vagyok képben.
Ahogy az ARMv8.2 is a sokadik kiterjesztése a 1983-es ARM-nek, ahogy a x64 is a 1983-as x86-nak. Egyik se modernebb a másiknál.
A gépi kód max. azért egyszerűbb(mondjuk jó kérdés mi neked a gépi kód, pusztán assembly?), mert ARM-ben sokkal kevesebb a lehetőség és az utasítás, így inkább egyszerűbb dolgok hajthatók végre vele.
Alapvetően teljesen másra van a két architektúra, így elég nagy mértékben különböznek a feladataik, ahogy bonyolódik és nagyobb lesz az ARM mag, úgy lesz egyre bonyolultabb az architektúra is.
-
Petykemano
veterán
Csak én érzem úgy, hogy az arm a korábbi teljesítmény-növekedési tempóhoz képest kissé belassult, kilaposodtak a görbék? Vagy csak a nevezéktan teszi?
Cortex A57

Cortex A72

Cortex A75

Persze az x86-hoz képest így is szép ugrásokkal javul a teljesítmény és az energiahatékonyság is. De ha laposodik a görbe, akkor az arm fejlődése is követi az x86-ét. Nevezetesen hogy egy idő után a magasabb frekvenciáért és a magasabb ipc-ért exponenciálisan több tranzisztort kell beépíteni.
Viszont ha abból indulunk ki, hogy csak most jelennek meg az első sd835 telók, ebből csak jövőre lesz termék.
Most olvastam a hwswn a ASS magokról szóló ismertetőt. 15-30% nem rossz, de azért már nem olyan meredek. Itt említik is, hogy fontos volt a Fogyasztási és tranzisztor büdzsé tartása.
Kérdés persze, hogy azonos csíkszélesség volt-e, meg azonos tranyó -e. Ugyanis a cikk részletezi, hogy opcionális L3 és opcionálisan változó méretű L3 társítható a maghoz, vagy klaszterhez.Na ez lesz majd a nem mindegy. ASS és ASS között akár 20-25% különbség is lehet teljesítményben, fogyasztásban, és persze árban. Ki fogja ezt átlátni, ki fog utánajárni, hogy a snapdragon 8xASS vagy mediatek vagy helio 4+4 közül melyik a jobb?
-
bil
tag
Amennyire tudom az x64 az x86 kiterjesztése, tehát az alapja ugyanolyan régi.
De lehet igazad, nem ismerem mélységében a témát. Annnyit tudok, hogy az ARM risc alapú míg az x86 cisc és a P6 óta risc-re fordít belül, ami nyilván overhead, továbbá régen mindkét proci gépi kódját használtam (kezdő szinten) és az ARM az x86-hoz képest sokkal kényelmesebb volt.
De ezen kívül simán lehet, hogy csomó mindennel nem vagyok képben.
-
vicze
félisten
Köszi neked és a többieknek a válaszokat!
Arra gondoltam, hogy egyszer lesz DIY piac ARM-re is, mint x86-ra és egymás mellett élnek.
A raspberry és társai jópofák, de nem vált ki egy asztali gépet. A komolyabb procival szereltek meg drágák (kösz a linket).
Persze nincs olyan, amit nem lehet megcsinálni x86-on, de ARM-en igen, tehát nincs értelmes oka az igényemnek, csupán az ARM modernebb architektúra és várnám, hogy mainstream legyen az asztali gépek között is, ha már a hordozható eszközöket uralja."ARM modernebb architektúra"
Ezt a hülyeséget meg miből gondolod?
x86-ot meg kb. régi Atom-ban használtak utoljára, mindenhol x64 van. -
bil
tag
Persze nincs olyan, amit nem lehet megcsinálni x86-on, de ARM-en igen, tehát nincs értelmes oka az igényemnek, csupán az ARM modernebb architektúra és várnám, hogy mainstream legyen az asztali gépek között is, ha már a hordozható eszközöket uralja.
Változás várható, mert nem véletlen hogy pl. a Samu most az S8-assal megy a DEX-es Desktop piacra, mert a Snapi 835 már elég erős. A Microsoft is már eldöntötte, hogy jön ARM alapokra is jön a Windows 10, ez pedig még fontosabb... Ha ezúttal nem cseszik el (Win8 RT fiaskó), akkor fordulhat a világ...

-
Cifu
félisten
Köszi neked és a többieknek a válaszokat!
Arra gondoltam, hogy egyszer lesz DIY piac ARM-re is, mint x86-ra és egymás mellett élnek.
A raspberry és társai jópofák, de nem vált ki egy asztali gépet. A komolyabb procival szereltek meg drágák (kösz a linket).
Persze nincs olyan, amit nem lehet megcsinálni x86-on, de ARM-en igen, tehát nincs értelmes oka az igényemnek, csupán az ARM modernebb architektúra és várnám, hogy mainstream legyen az asztali gépek között is, ha már a hordozható eszközöket uralja.Persze nincs olyan, amit nem lehet megcsinálni x86-on, de ARM-en igen, tehát nincs értelmes oka az igényemnek, csupán az ARM modernebb architektúra és várnám, hogy mainstream legyen az asztali gépek között is, ha már a hordozható eszközöket uralja.
Változás várható, mert nem véletlen hogy pl. a Samu most az S8-assal megy a DEX-es Desktop piacra, mert a Snapi 835 már elég erős. A Microsoft is már eldöntötte, hogy jön ARM alapokra is jön a Windows 10, ez pedig még fontosabb... Ha ezúttal nem cseszik el (Win8 RT fiaskó), akkor fordulhat a világ...
-
bil
tag
Kismillió féle ARM magos miniPC-t vásárolhatsz magadnak a különféle webshopokból, szóval nem értem a kérdésed. Asus Tinker Board, Orange Pi Prime, stb.
Csak a probléma ott van, hogy ha komolyabb SoC-al szereltet szeretnél, például Inforce 6540, amiben Snapi 805 van, akkor rögtön ott vagy, hogy 250 dollár (plusz starter kit plusz posta). 250 dollárért pedig olyan x86-os rendszert építesz, ami megeszi az ARM-osat reggelire (pl. Asrock J3455 ITX köré). Minden szempontból (támogatottság, szoftverek, stb.).
Szóval nem ok nélkül nem terjednek annyira az ARM-os miniPC-k még ott sem, ahol sokan szívesen látnák őket (NAS, HTPC)...
Köszi neked és a többieknek a válaszokat!
Arra gondoltam, hogy egyszer lesz DIY piac ARM-re is, mint x86-ra és egymás mellett élnek.
A raspberry és társai jópofák, de nem vált ki egy asztali gépet. A komolyabb procival szereltek meg drágák (kösz a linket).
Persze nincs olyan, amit nem lehet megcsinálni x86-on, de ARM-en igen, tehát nincs értelmes oka az igényemnek, csupán az ARM modernebb architektúra és várnám, hogy mainstream legyen az asztali gépek között is, ha már a hordozható eszközöket uralja. -
Cifu
félisten
Mikor lesz már ARM-ből normális PC?
A Win már elfut rajtuk, a Linux mindig is elfutott és tudtommal az AMD a Ryzen-nel együtt kezdett el ARM-os CPU-t fejleszteni (amit aztán kicsit parkolópályára tett), de ott a Qualcomm, stb.
Asztali ARM-et akarok, ami nem Raspberry Pi, hanem komolyabb teljesítményű!Kismillió féle ARM magos miniPC-t vásárolhatsz magadnak a különféle webshopokból, szóval nem értem a kérdésed. Asus Tinker Board, Orange Pi Prime, stb.
Csak a probléma ott van, hogy ha komolyabb SoC-al szereltet szeretnél, például Inforce 6540, amiben Snapi 805 van, akkor rögtön ott vagy, hogy 250 dollár (plusz starter kit plusz posta). 250 dollárért pedig olyan x86-os rendszert építesz, ami megeszi az ARM-osat reggelire (pl. Asrock J3455 ITX köré). Minden szempontból (támogatottság, szoftverek, stb.).
Szóval nem ok nélkül nem terjednek annyira az ARM-os miniPC-k még ott sem, ahol sokan szívesen látnák őket (NAS, HTPC)...
-
Petykemano
veterán
Mikor lesz már ARM-ből normális PC?
A Win már elfut rajtuk, a Linux mindig is elfutott és tudtommal az AMD a Ryzen-nel együtt kezdett el ARM-os CPU-t fejleszteni (amit aztán kicsit parkolópályára tett), de ott a Qualcomm, stb.
Asztali ARM-et akarok, ami nem Raspberry Pi, hanem komolyabb teljesítményű!Hamarosan.
Már most is vannak ultrabookok, chromebookok ARM procival. Ma még az intelt ajánlják, ha teljesítményt is akarsz, bár ott meg kompatibilitási gondok azért előfordulnak. A Microsoft csinálja a continuum-ot és az Android új funkciói egyértelműen a klasszikus desktop felhasználás irányába mutatnak. Szerintem már nagyon közel van (1-2év), hogy ARM alapú dobozkát vehess, ami legalább annyira, vagy kifejezetten alkalmas desktop felhasználásra.
Azt azért tudni kell, hogy a jelenlegi mobil CPU-k eléggé a burst teljesítményre vannak optimalizálva. Talán a SD835 az első kivétel, ami(t azzal promóztak, hogy) nem throttlingol néhány perc után. Ezen persze megfelelő hűtéssel lehet segíteni.
Én azért arra nem számítanék, hogy ARM alapon lesz DIY, valamint hogy lesznek a mindenkori gamer piacon megszokott magas teljesítményű ARM procik, vagy max ilyen kuriózum. Persze ha valami csoda folytán elterjednek (értsd: szoftveresen) x86-ból a 16-24 magos procik (AMD Threadripper és Intel Skylake-X), amik 3Ghz körül tetőznek, akkor egy 48 magos Qualcomm ARM procinak is lehet létjogosultsága. De ez inkább 2-3 év távlata lenne már. És ennek jócskán keresztbe tehet a Streamelt gaming, aminek pont az lenne a lényege, hogy otthon a kis prüntyögő dobozkáddal tudj úgy játszani, mintha bivalyerős géped lenne.
Szóval szerintem olyan PC, mint amilyen most az X86 szerintem nem lesz. Desktop/irodai felhasználási célra - tehát amikor kifejezetten monitorral, klaviatúrával és íróasztal mellett széken akarod használni - alkalmas gépek lesznek. -
bil
tag
Majd, ha lesz egységes BIOS/UEFI ARM-ra is, amit kötelezően használnak, hogy a hardverkülönbségeket ugyanúgy driver/kernelmodul szinten lehessen kezelni, mint a PC-n, ne pedig minden egyes SOC/board-hoz kelljen új rendszerképet generálni, kernelt forgatni.
Köszi a választ. Érdekes, hogy x86-ra ezt sikerült megoldani, igaz ott kevesebb a szereplő (Intel, AMD).
-
joghurt
addikt
A "mikrooperáció" az, amikor egy homokszemet szednek ki valakinek a veséjéből?
Mivel kb. minden második kifejezés ez a cikkben, egy csomó helyen simán lehetett volna "μop", az elején meg simán kiírva, hogy mikroművelet. -
E.Kaufmann
veterán
Mikor lesz már ARM-ből normális PC?
A Win már elfut rajtuk, a Linux mindig is elfutott és tudtommal az AMD a Ryzen-nel együtt kezdett el ARM-os CPU-t fejleszteni (amit aztán kicsit parkolópályára tett), de ott a Qualcomm, stb.
Asztali ARM-et akarok, ami nem Raspberry Pi, hanem komolyabb teljesítményű!Majd, ha lesz egységes BIOS/UEFI ARM-ra is, amit kötelezően használnak, hogy a hardverkülönbségeket ugyanúgy driver/kernelmodul szinten lehessen kezelni, mint a PC-n, ne pedig minden egyes SOC/board-hoz kelljen új rendszerképet generálni, kernelt forgatni.
-
tibcsi0407
félisten
En inkabb a fogyasztas csokkentes szamlajara irnam a stagnalast.
Lehetne 128 magos procit epiteni egy 20*20 centis lapra tetszolges csikszelessegen is, azon huteni is lehetne, mehetne 3,5 gigahertzen csak enne vagy 2000 wattot meg egy turbina kene ra.
Amugy minden igy fejlodik.
Az ugymond gazdasagi fejlodes is ilyen.
Csak a barmok hiszik azt, hogy ezt egy linearis egyenesen lehet tartani.
De hajszoljak bele a vilaggazdasagot abba ami nem fentarthato.
A benzinmotor detto.
Bermit fel lehet hozni peldanak, akar a termeszetbol is.
Az ominozus mobil prociknal ezzel a hagyomanyos tranzisztoros technologiaval amig nem lesz normalis aramforras addig folyamatosan laposodni fog ez a gorbe, mert a hutes is megoldhato normalis aramforras mellett szerintem.Igazából így sincs semmi, ami egy Snapdragon 650-nél erősebbet nagyon kihasználna a telefonok esetén. A szoftvereknek/játékoknak is haladni kellene, hogy legyen fejlődés, valamint ha jobban kihasználnák az adott SoC-t, akkor lehet komolyabb ugrásokat is látnánk generációnként.
Az ARM-nél pedig én még mindig úgy látom, hogy a consumer piac húzza magával a fejlődést egyelőre. -
bil
tag
Mikor lesz már ARM-ből normális PC?
A Win már elfut rajtuk, a Linux mindig is elfutott és tudtommal az AMD a Ryzen-nel együtt kezdett el ARM-os CPU-t fejleszteni (amit aztán kicsit parkolópályára tett), de ott a Qualcomm, stb.
Asztali ARM-et akarok, ami nem Raspberry Pi, hanem komolyabb teljesítményű! -
E.Kaufmann
veterán
Ott inkább a konkurencia hiánya miatt lassult le ennyire a fejlesztés.
Milyen konkurencia? MIPS? Más nem nagyon volt ebben a szegmensben, a gyártók meg az ARM terveit vették. Vagy az Atom hiányára gondolsz?
-
#20691712
törölt tag
Ott inkább a konkurencia hiánya miatt lassult le ennyire a fejlesztés.
En inkabb a fogyasztas csokkentes szamlajara irnam a stagnalast.
Lehetne 128 magos procit epiteni egy 20*20 centis lapra tetszolges csikszelessegen is, azon huteni is lehetne, mehetne 3,5 gigahertzen csak enne vagy 2000 wattot meg egy turbina kene ra.
Amugy minden igy fejlodik.
Az ugymond gazdasagi fejlodes is ilyen.
Csak a barmok hiszik azt, hogy ezt egy linearis egyenesen lehet tartani.
De hajszoljak bele a vilaggazdasagot abba ami nem fentarthato.
A benzinmotor detto.
Bermit fel lehet hozni peldanak, akar a termeszetbol is.
Az ominozus mobil prociknal ezzel a hagyomanyos tranzisztoros technologiaval amig nem lesz normalis aramforras addig folyamatosan laposodni fog ez a gorbe, mert a hutes is megoldhato normalis aramforras mellett szerintem. -
takacsbotond
őstag
-
Swinegod
őstag
Csak én érzem úgy, hogy az arm a korábbi teljesítmény-növekedési tempóhoz képest kissé belassult, kilaposodtak a görbék? Vagy csak a nevezéktan teszi?
Cortex A57

Cortex A72

Cortex A75

Persze az x86-hoz képest így is szép ugrásokkal javul a teljesítmény és az energiahatékonyság is. De ha laposodik a görbe, akkor az arm fejlődése is követi az x86-ét. Nevezetesen hogy egy idő után a magasabb frekvenciáért és a magasabb ipc-ért exponenciálisan több tranzisztort kell beépíteni.
Viszont ha abból indulunk ki, hogy csak most jelennek meg az első sd835 telók, ebből csak jövőre lesz termék.
Mert már ott tart, mint az Intel. A Kaby Lake is minimális javulás csak a Syklakehez képest, néhol még visszafejlődés is
-
Petykemano
veterán
Csak én érzem úgy, hogy az arm a korábbi teljesítmény-növekedési tempóhoz képest kissé belassult, kilaposodtak a görbék? Vagy csak a nevezéktan teszi?
Cortex A57

Cortex A72

Cortex A75

Persze az x86-hoz képest így is szép ugrásokkal javul a teljesítmény és az energiahatékonyság is. De ha laposodik a görbe, akkor az arm fejlődése is követi az x86-ét. Nevezetesen hogy egy idő után a magasabb frekvenciáért és a magasabb ipc-ért exponenciálisan több tranzisztort kell beépíteni.
Viszont ha abból indulunk ki, hogy csak most jelennek meg az első sd835 telók, ebből csak jövőre lesz termék.
-
lapartman
tag
-
Swinegod
őstag
Nagyon adnám, ha ezek kerülnének a Helio X40-be
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Projektor topic
- BMW topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Deep Purple -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5379
- X1 Carbon G11 i5-1335u 16/256 szép állapotban 2 év garanciával, számlával
- LENOVO L13 Yoga 360 touch - 13,3" - i5 10210U, 8GB RAM, SSD, jó akku, - számla, 6 hó gar
- 64GB M.2 sata SSD 100/100 // Újak! / Számla + Garancia
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



.


