Hirdetés

2017. november 19., vasárnap

(#1) oriic

oriic
(HÁZIGAZDA)

"Az összes tű azonban nincs bekötve, mert a Threadripper modellek ezt nem igénylik."

Elnézést tudatlanságomért, de akkor miért lett 4092 tűs?

Live-Die-Respawn

(#2) zzola

zzola
(PH! nagyúr)

:C

(#3) .LnB válasza oriic (#1) üzenetére

.LnB
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Mert majd más proci a jövőben lehete kihasználja az összes helyet.

Sidney Crosby #87 // Pittsburgh Penguins // https://www.youtube.com/watch?v=19IA0VQ0y3I

(#4) Habugi

Habugi
(PH! addikt)

32szál annyiért amennyiért az Intel a 20szálat (i9 7900X) adja.. :C

Kösz a cikket! :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5) bitblueduck

bitblueduck
(senior tag)

Ez igencsak jónak tűnik $999-ért.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#6) Abu85 válasza .LnB (#3) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Nem, mert az alaplapokra sincs kivezetve. Egyszerűen felesleges lett volna egy új foglalatot tervezni. Jó volt a szerverekbe szánt verzió, amiből a tűk nagyjából felét nem kötik be és kész.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#7) b(Ad-m)an válasza oriic (#1) üzenetére

b(Ad-m)an
(tag)

képek alapját hatalmas lesz maga a processzor (tr), így ránézésre simán beleférne 4db 2 ccx-es modul (4*2*4=32), ami a szerver szintre hozza a 32 magos ryzen-t (epic).
szóval akár azonos foglalattal is jöhetne az asztali és a szerver platform.
de csak tipp.

szerk.: lassú voltam, sokat gugliztam. nem találtam epic foglalatáról infót/képet.

[ Szerkesztve ]

rise and shine mr freeman, ryzen shine

(#8) fules:))

fules:))
(őstag)

Rendesen oda lett kenve a falra az Intel X299-es (DOA) platformja is. :C

Keep up the good work AMD! :R

[ Szerkesztve ]

(#9) Balika911

Balika911
(PH! nagyúr)

16 mag, 32 szál 3,4/4 GHz-en, 1000 USD-ért. Ha még 3D studióznék kb. magamhoz nyúlnék a hír láttán, és adnám is le a rendelést a megjelenéskor. :)

Most már csak játszom néha a gépen így rendelés nem lesz belőle, a szimpátiámat viszont megkapja az AMD. (A pénzem viszont az Intelé lett, hát ez van.)

(#10) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

Egy kétutas E-ATX deszka szép lenne melléjük.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#11) DR|FTK|NG

DR|FTK|NG
(PH! kedvence)

Szimpatikusak. :))

(#12) .LnB válasza Abu85 (#6) üzenetére

.LnB
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Jahogy.. Én feltételeztem, hogy később lesz ennek értelme, de akkor nem. :)

Sidney Crosby #87 // Pittsburgh Penguins // https://www.youtube.com/watch?v=19IA0VQ0y3I

(#13) Lacika112 válasza Habugi (#4) üzenetére

Lacika112
(tag)

apróság ugyan de i9 44 sáv pci ripper meg 64 :D +ecc támogatás

kapkodhat az intel rendesen

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#14) drsanya

drsanya
(kvázi-tag)

Ez egy rettenetes vagy pofon volt az Intelnek, árazás szempontjából mindenképp. Nyilván a teljesítmény se lesz kutya. El lett kapkodva az új HEDT platform, mondom ezt intelesként. Bravó AMD, nem gondoltam volna, hogy egyszer ezt mondom/írom, de le a kalappal! :C

I am iRacer

(#15) Bici válasza .LnB (#12) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Annyi értelme lehet késöbb, hogy ha bekötik a többi lábat is, akkor az új lapokba jó lesz a régi proci is.
Vagy nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) tserrof77 válasza oriic (#1) üzenetére

tserrof77
(senior tag)

AMD fan vagyok, de ez a mondat bennem is nyomott hagyott...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#17) ->Raizen<-

->Raizen<-
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ez mar valami! Magas orajelekkel jon. Nem tudok ra rosszat mondani hajra vorosek, hozzatok valami dicsoseget vissza amit az athlon64 3000+ idejen mar megcsinaltatok 1x!

(#18) Robert07 válasza b(Ad-m)an (#7) üzenetére

Robert07
(fanatikus tag)

Azonos foglalattal jön a szerver és DT platform. Az AMD a szerver foglalatot használja a DT lapokon is, mert nem érte volna meg nekik egy másikat tervezni. Szimplán nincs az összes érintkező bekotve a DT lapokon és Threadripper processzokon.

[ Szerkesztve ]

突き出る釘は打たれる。

(#19) dogab93

dogab93
(tag)

Elég bivaly,kíváncsi vagyok mennyiért lesz hozzá deszka.

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#20) scdlsc

scdlsc
(kvázi-tag)

Úgy tűnik a gyártók lassan leveszik a titkolt fejlesztéseket a polcról. :DDD

(#21) elfelejtette válasza oriic (#1) üzenetére

elfelejtette
(PH! kedvence)

"egy 4096 tűs LGA foglalatról van szó, de a tűk nagy része nincs kivezetve az alaplap felé, mivel magát a foglalatot nyolccsatornás konfigurációra tervezték, de ebből a Ryzen Threadripper csak négy csatornát fog használni"
Részlet egy másik cikkből. Olcsóbb egyféle foglalatot tervezni és gyártani.

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### Lenovo A820

(#22) Crytek válasza elfelejtette (#21) üzenetére

Crytek
(PH! kedvence)

Ez AMD :) Intel erre is elszórt volt min. 2 féle foglalaltot mert ez a intel mániája hogy ro****on meg :)
Kiváncsi leszek a tesztekre.Tudom nem játékra van de akkor is :)

Gépem: Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, Evga GeForce GTX 980 Ti Superclocked+ ACX 2.0+

(#23) ZuluMASTER

ZuluMASTER
(lelkes újonc)

Azt hiszem,részemről egy "WOW". :) Csak így tovább..

(#24) Kopi31415 válasza Crytek (#22) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Nem annyira látom én azt az Intel mániát. Pláne, hogy akkor azon ment volna a hiszti, hogy miért olyan drága foglalat van a deszkán, amit a proci ki sem használ.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#25) ViZion

ViZion
(PH! félisten)

Nah, ilyet nekem 40k-ért, mert ős AMD user vagyok, és marad a barátság :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) Crytek válasza Kopi31415 (#24) üzenetére

Crytek
(PH! kedvence)

2 éves lapomba nem tudok már új procit venni mert azota lett mar vagy 2-3 új foglalat.Ez elég mániákus szerintem az AMDhez képest.

Gépem: Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, Evga GeForce GTX 980 Ti Superclocked+ ACX 2.0+

(#27) lemusz

lemusz
(őstag)

Abu nem érdemli meg, de muszáj trollkodni a cikke alá: Lesz PH-s teszt? :P ;]

(#28) ViZion válasza lemusz (#27) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Ahogy a hardkór PH! usereket olvasom a topikokban, sztem vkinek már van ilyen otthon torrentre ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) Dtomka

Dtomka
(PH! addikt)

Még pár év és alap lesz :) Csak legyenek progik is amik kihasználják...!

Hajrá AMD..csak így tovább!

(#30) kriszpontaz

kriszpontaz
(PH! kedvence)

Egy kis videó: [link]

(#31) r92king válasza Dtomka (#29) üzenetére

r92king
(kvázi-tag)

Sajnos igen, hiàba a sok mag, alig van valami ami profitál belőle, FXnek is ez lett a bukása. Mezei usernek bőven elég a 4 mag is.

Be Quick Or Be Dead!

(#32) Balika911 válasza Crytek (#26) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Ha az aláírásodban levő Gigabyte Z170 D3H lapra és 6600K-ra gondolsz, akkor de, simán le tudnád cserélni a processzort akár egy 7700K-ra. Ebben a szegmensben nincs új foglalat az Intelnél sem. Valamikor évvége felé, vagy jövőre jön az új.

(#33) Crytek válasza r92king (#31) üzenetére

Crytek
(PH! kedvence)

Bukása? Nézel te ph-t? FX a ma egyik legjobb procija kerek perec :DDD

(#34) r92king

r92king
(kvázi-tag)

Az FX olyan mint a jó Milf, a korral csak jobb lesz xD

Be Quick Or Be Dead!

(#35) Lacika112 válasza r92king (#34) üzenetére

Lacika112
(tag)

ezen most besírtam :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#36) Lacok

Lacok
(őstag)

Nagyon durva az AMD árazása. :R

(#37) drsanya

drsanya
(kvázi-tag)

Hűtő van már hozzá vajon? Elég nagy lesz a felület, amire feküdni kell neki.

I am iRacer

(#38) olle válasza drsanya (#37) üzenetére

olle
(senior tag)

Igen van. :)

ASUS ROG B350-F Strix. AMD Ryzen 1600X. R9 390.

(#39) drsanya válasza olle (#38) üzenetére

drsanya
(kvázi-tag)

Szép darab! :Y

I am iRacer

(#40) olle

olle
(senior tag)

AMD Ryzen™ Threadripper™ and Ryzen™ 3 Product Updates

Cinebench 3062 pont. :D

ASUS ROG B350-F Strix. AMD Ryzen 1600X. R9 390.

(#41) erer1000 válasza r92king (#34) üzenetére

erer1000
(senior tag)
LOGOUT blog

Olcsón én fx-et vettem, mert már nem igen avulnak el a profik úgy mint anno

Koca játékosként elég lesz sok ideig.

Szóval elég olcsón még jó vétel tud lenni

____________________ n=0 to ∞ ∑ ℕ = -(1/12) _________________________ Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#42) Janus27

Janus27
(kvázi-tag)

Na ez kell nekem, 16 mag 4GHz, 64GB RAM, 2db 1080ti, vízhűtés azt kalap kabát! Jöhet bármilyen szoftver!😃😃😃

(#43) antikomcsi válasza ViZion (#28) üzenetére

antikomcsi
(PH! kedvence)

Pi 3-at váltottam ki vele! :DDD

(#44) Naturalist válasza olle (#40) üzenetére

Naturalist
(lelkes újonc)

Nagyon érdekes lesz, hogy mennyire tudja az Intel megoldani a később jövő 12+ magos processzorainak a fogyasztását és hőkezelését. A 10 magos i9 7900x határa kb 4,7GHz, amihez vízhűtés kell és kb. 2500 pontot kap Cinebenchben. 12 magos Threadripper alap órajelnél(feltételezem) 2420-at ér el. Ha nagyobb Intel procik nem tudják hozni a 7900X szintjét, akkor csökkenni fog az olló magasabb mag számnál és ez az AMD-nek kedvez.

De majd meglátjuk.

(#45) t72killer

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Várjuk a tesztet. Bányászni lehet vele ?

Ha fel lehet cibálni vízzel 4GHz-re azt a 16 magot, akkor ügyesen párhuzamosított progikban (amikért az ember 4nél több magos procit egyáltalán vesz) jobb lehet még egy mázlival 5GHz-re tépett árpajtás 7900x-nél is:R

#44, "Nagyon érdekes lesz, hogy mennyire tudja az Intel megoldani a később jövő 12+ magos processzorainak a fogyasztását és hőkezelését. " - annyira ne féltsd őket, 22magos xeont is árulnak;) Most végre, hogy van verseny, ezek a nagyobb mackók is lekerülnek a prosumer szegmensbe. Amúgy meg kazán minden komolyabb teljesítményű proci:(.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#46) nyakdam

nyakdam
(fanatikus tag)

Grat az AMD-nek, elég szép órajelek a magszámhoz képest. Az i9 7900X 1000$-ért 3,3 alap órajelen és csak 10 magos. Jó kis verseny lesz itt. :R :R :R

(#47) schawo válasza t72killer (#45) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

AMD-nek is van 32 magos procija. De mindkettő (intel és amd is) alacsony órajelen szerverbe szánt proci. Itt az a poén, hogy ez magas órajeles workstation processzor.

Win7 Pro (6,5k) Win10 Pro (17,5k) Office 2013 Business (22k) Office 2016 Business (30k) Server2012R2 Std Datacenter SBS2011 SBS2008 Project2010 Bitcoin elfogadás http://goo.gl/LRwqgW

(#48) t72killer válasza schawo (#47) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Igen, kíváncsi leszek, hogy bírják a 4+GHz-et ilyen sok maggal. A gyártástechnológia nem lett jobb, tehát rendesen leterhelt 16 magnál kb szorozhatjuk 4gyel a 4magos skylake fogyasztását.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#49) bteebi válasza olle (#38) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

Hát nem aprózták el :Y.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#50) schawo válasza t72killer (#48) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

4+? Annyit sosem fog menni. Skylake-et akarod szorozni? Ez egy AMD. :)

Win7 Pro (6,5k) Win10 Pro (17,5k) Office 2013 Business (22k) Office 2016 Business (30k) Server2012R2 Std Datacenter SBS2011 SBS2008 Project2010 Bitcoin elfogadás http://goo.gl/LRwqgW

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.