Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz huskydog17 #148 üzenetére

    - "Ezek az AMD által közölt hivatalos adatok, tehát akkor szerinted az AMD hazudik saját termékéről, értem." Az ugye megvan, hogy nem csak az a két lehetőség van, hogy vagy hazudnak, vagy szentírás amit mondanak... a kulcsszó az a marketing: ez amit kiadtak, egy marketing anyag, úgy tesztelnek, hogy kidomborodjon az előnye és kicsit el legyen fedve a hátránya(meg is lepődtem, hogy kiadják a Cyberpunk számokat)

    - "ha annál csak pár százalékkal lesz gyorsabb, akkor kb. egy szinten van az RX5700-al" - OK, de ezt honnan veszed, hogy a 3060-nál csak pár százalékkal lesz gyorsabb? Az AMD mérései szerint(amit te láthatólag készpénznek veszel) átlagosan 15%-kal erősebb a 3060-nál, ami több, mint amennyivel a 3090 erősebb 3080-nál...vagy amennyivel az RX5700XT erősebb az RX5700-nál

    - "Az adott felbontásra ajánlott kártya, tudod, mint ahogy a Polarisok is 1080p kártyák voltak, meg a GTX 1060 is." - és a 6600XT nagyjából dupla olyan erős, mint a két említett kártya. Azt készséggel elhiszem, hogy RT mellett csak FHD-ra ajánlott, de RT nélkül(a játékok kb. 90%-ában, de az új AAA gémek fele is RT nélkül jön) bőven tud 1440p-t az új játékokban is, és ahol egy 1060 elég a FHD-ra még ma is, ott ez 4K-ra is elég tud lenni. Hangsúlyozom: RT nélkül.

    - "A nyers számítási kapacitás játékokban nem sokat ér, de szerintem ezt te is nagyon jól tudod, így nem is értem ezt miért hozod itt fel" Azért hozom fel, mert azonos architektúra esetén igenis jól közelíti a valós teljesítmény-viszonyokat, és az RDNA1 és RDNA2 az RT-t nem számítva közel azonos architektúra, ha valami, akkor az RDNA2 inkább hatékonyabb, mint nem az RDNA1-hez képest. Nyilván egy NV-AMD vagy RDNA-GCN összehasonlítás esetében jóval kisebb lenne a jelentősége...

    - "Nem egészen értem hogyan jött ki nálad a 20%. Pontosan mihez képest? Hogy számoltad?" Ahhoz az RX5700-hoz képest, amit te hoztál fel összehasonlítási alapként. Az RX5700XT kb 10%-kal erősebb a non-XT RX5700-nál, és annál a 6600XT várhatóan kb. 10%-kal erősebb lesz(ha a memória vagy a PCIe sávszél nem ad bottleneck-et, és mehet a GPU ameddig tud).
    Ha az 5700XT-hez nézzük, akkor annál olcsóbb és erősebb induláskori MSRP-vel számolva.

    - "Akkor miért hoztad fel a nyers számítási kapacitásokat, amiknek nem sok köze van a játékokban nyújtott teljesítményhez?" Kevered a szezont a fazonnal. A számítási teljesítménynek igenis van köze a játékokban nyújtott teljesítményhez(honnan a francból veszed, hogy nem???), amit én kritizáltam számháborút az pl. a memóriabusz szélességén(128 bit) történő lovaglás, a frekvencia figyelembe vétele nélkül, ami nettó marhaság.

    - És igen, he figyelted, én is pont azt írtam, hogy nem annyira a 3060-hoz képest kérdéses a 6600XT árazása, mert ha hinni lehet az AMD-s teszteredményeknek(és azok jól mutatják a teljesítmény-viszonyokat a nem tesztelt játékokra nézve is), akkor a 6600XT bang/buck-ban megegyezik a 3060-nal, inkább a 3060Ti-hez képesti ár és teljesítmény viszonyok lesznek érdekesek. És itt jön be megint a marketing kérdésköre... gyanítom pont ezért van a slide-okon a 3060 és nem a 3060Ti...

    És azt se felejtsük el, hogy simán előfordulhat, nem első alkalommal lenne, hogy közvetlenül a megjelenés előtt/után módosítanak az MSRP-n... ez a kártya 340-350 dodó környékén valós konkurenciát jelentene mindkettő NV kártyának... aztán persze úgy se az MSRP számít, hanem a kisker ár és elérhetőség. Meg a független tesztekben mutatott teljesítmény.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #151 üzenetére

    Cáfolnám,hogy a 2070 erősségű kártya annyira elég 1440P re , én is azt használok és 1440P re
    Jó Erős 1080 P kártya ma már és többségében valóban elég 1440P re, de nem mindig, főleg ha magasabb FPS is cél. AC. és CP, Metro már ki fog rajta full grafikán RT nélkül is , DLSS nélkül.
    Én erről minimum 3070 re vagy feljebb váltok, 3080 lenne az igazi.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #152 üzenetére

    Nézőpont és használati szokások kérdése... ahogy fentebb már említettem, én az RX5700XT-men 4K-ban játszok mindennel, Very High/Ultra grafikán, csak az AA-t kapcsolom ki teljesen, mert 28"-on 4K-ban abszolút nincs rá szükség. 60Hz-es a monitor, 40-60Hz tartományban műxik rajta a FreeSync, általában az fps is itt tartózkodik, fölé se engedem. Witcher 3, WoWs, AC Odyssey, ETS2/ATS, Transport Fever 2, CoD MW 1-2-3(csak single), ilyesmik mennek gond nélkül...

    OK, pár játékot PS5-ön tolok, mint FIFA21, AC Valhalla(btw RT egyik AC-ban sincs, egyik platformon se tudtommal), új Spiderman, Ace Combat 7, Gran Turismo Sport, zömmel konzol exkluzívokat... de amelyik nem az, az menne a PC-n is ugyanúgy.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák