Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dassler

    őstag

    válasz wolfman #9 üzenetére

    Ugyan nem vagyok járatos a hangtechnika mélyebb bugyraiban, de nem szakszerűen megfogalmazva, ahogy nekem átjött, ettől persze lehet, hogy hülyeséget írok: eleve több több fajta erősítő lététezik, amelyek különböző mértékben torzítják - torzításból is több féle van, ha jól tudom - a jeleket, tehát nem mindegy, mennyire tisztán adja vissza a forrást, az impedancia az egyiknél állandó, a másiknál nem, nem mindegy a mértéke sem, stb. Tehát a reprodukált hang minősége mennyire közelíti meg a valós hangot, ezt különféle minőségű alkatrészek befolyásolják, kb ez az elsődleges szepont. Az sem mindegy, hogy milyen jelet kell "erősíteni"(audio, video, mindkettő).
    Aztán külön tészta a kínált egyéb szolgáltatások, pl tud-e wi-fit-t vagy nem stb., mivel hangminőség szempontjából +1 zavaró áramköri elem.
    mivel a sztereo erősítőkben nicnsenek mindenféle hangdekódolásra alkalmas (Dolby xy) chippek, ezért kevesebb zavaró jelet kell kezelni, ezért van az, hogy azok szebben szólnak, mint egy hasonló árú A/V erősítő. Egy A/V erősítőben sokkal macerásabb a szűrés megoldása, ezért a magasabb ár. A profi cuccokban teljesen külön van a végfok erősítő, pont a hangjeleket zavaró dolgok minimalizálása miatt.
    Valami ilyesmi azt hiszem, de majd lehülyéznek, ha még sem :)

    [ Szerkesztve ]

    Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

Új hozzászólás Aktív témák