Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz janeszgol #33 üzenetére

    Nos ott tartottunk, hogy hazankban az allami es EU-s megrendelesekben van a penz, amit visszafogott a kormany. A 4IG bejelentkezett a T-Systemsert, majd kihatralt az uzletbol. Helyette beekelodott a megrendelo es a kivitelezo koze. Ergo elkezdte torzitani a versenypiacot.

    Ja, az nyílt titok volt, hogy az állami tenderek megnyeréséhez nem kell megvenni a TSMet, maximum be kell őket alvállalkozónak venni a lejáróban lévő projektjeik folytatására.

    Vicces volt, amikor tavaly április-május körül belengették a TSM átszervezését, hogy a különböző projekeket kiszervezik stratégiai beszállítók alá, attól fogva egy-egy projektet egy beszállító embereivel vitetik, sok kicsi EV, meg kft, aki addig direktben a TSMnek dolgozott, azok július 1-től a stratégiai beszállítóhoz kerülnek.

    Ugyan a mi csapatunk fő profilja nem az volt, de érintettek voltunk egy NAVos projektben, így nekünk az InnoWare egyik leányvállalatát javasolták, hogy menjünk hozzájuk.

    Szerveztek is nekünk egy ismerkedős meetinget, ahol pár társammal együtt végighallgathattuk az egyik "legendás" egykori TSM alvezér (aztán Inno alapító) szövegét arról, hogy milyen frankó lesz nekik dolgozni, meg mi merre hány méter náluk.
    Nagy mellénnyel előadta, hogy megment minket a TSM körül ólálkodó héjáktól, politikai kavartól, garantáltan lesznek projektjeink, nyugodtan tudunk majd dolgozni, stb.

    Mivel az egész "belső állásinterjú" elég szürreálisra sikerült, végig olyan érzésünk volt, mintha egy maffiavezér adna nekünk egy visszautasíthatatlan ajánlatot, amit nem illik nem elfogadni.

    Közben a csapatunk vezére körbeérdeklődött a hasonló kiscsoportos eligazításon átesett más kollégákkal, de ők sem tudták eloszlatni a fejünkben felgyűlt kérdőjel halmazt, plusz alig pár hónappal azelőtt épített le csoportosan párszáz embert az Inno sem volt túl jó ómen.

    Így végül nem fogadtuk el a nagylelkű ajánlatot, csapatunk nagy része másik beszállító alá ágyazódott be, nekem meg annyira elegem lett az egész hercehurcából, meg az induló/nem induló projektek körüli bizonytalanságokból, hogy nem éltem a TSM által felmondott szerződésem helyett kínált újjal.

    Ha jól tudom, az egykori államigazgatási üzletághoz tartozó kollégáknak választási lehetőségük sem volt, ők mind mentek az InnoWare oltalmat nyújtó szárnyai alá.

    Aztán ősszel jött a bombahír, és a minket eligazító Inno főnököt kinevezték a négyig alvezérévé. :Y

    Nem tudom, végül ezért jött-e el a kaszás a Kaszásért :DDD
    (Tudom, "önként" mondott le, mert nem jól kezelte a válság miatti kihívásokat, és nem sikerült elérnie a járvány előtt kitűzött nyereség mutatókat.)

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák