Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz haxiboy #7 üzenetére

    Volt, eladtam (de barmolni nem szeressek : >).

    Kicsit már bánom, de igazából csak az egyedi forma miatt (ugyanez a helyzet az Xtrfy MZ1-gyel; azt egy Ducky Featherre cseréltem). Tartottam tőle, de egész jó volt, kicsit olyan, mintha egy korongot mozgatnál. Ha nem lenne tropán a kezem, valószínűleg megtartottam volna, hogy többet használjam, de nem tudtam úgy fogni, hogy rövid időn belül ne érezzem a kézfejemen a kellemetlen impulzusokat.

    Most egy Pulsar Xlite a main (meg egy Logi Trackman Marble), ~50-52 gramm. Eddig még nem nagyon akarózott kihúzni a gépből, $$$. Kicsit meglepett, hogy ennyire bejött, mert ~14 évig szimmetrikusban nyomtam tartós használatra (legtöbbet használtak: MS WMO 1.1a, Logi MX300, Razer Salmosa, Ninox Aurora), aztán a sok szimmetrikus után elkezdett érdekelni a G-Wolves Skoll Mini (kicsi, ~48 grammos ergo). Az eléggé bejött, innen jött az ihlet a Pulsarhoz.

    20,2 x 10,5 cm-es kézzel, finom korrekcióknál fingertipbe folyó pincer claw grippel baromi kényelmes, mert tudom rajta pihentetni is a kezem pl. netezéskor/melóban. Közel sem olyan pörgős, mint egy G-Wolves Hati S/Ninox Aurora/Cooler Master MM710, szóval Quake-ekhez lehet annyira nem preferálnám, de játszani kb. csak classic Doomot szoktam, ott meg ugye nincs vertikális mozgatás, szóval baromi stabil érzetet ad.

    Amúgy ha szigorúan, csakis kizárólag a formát nézzük (tehát se tömeget, se bármi egyebet), akkor ez itt a top 3:

    1. Pulsar Xlite / Logitech G305
    2. Cooler Master MM710
    3. Endgame Gear XM1
    +1: Ninox Aurora

    Mostanában elkezdtem jobban sündörögni a trackballok körül, és a Trackman Marble nem rossz (vagy 15 éve érdekelt), de egy Logitech Cordless Optical TrackMant pl. nagyon szívesen kipróbálnék, csak kb. beszerezhetetlen.

    Sima egérből ami mozgatna (használni, nem csak funból kipróbálni, aztán a többi mellé rakni a polcra – mert olyanból jópár van), az a második generációs, vezetékes Pulsar Xlite lenne, ha lesz valaha olyan, és nem csak a wireless vonalat fogják tolni. És egy 45-50 gramm tájéki Logi G305, csak drága/körülményes minőségi shellt nyomtatni/szerezni hozzá, Superlight verziója meg nem úgy látszik, hogy lesz, mert ugye a Logi nagyon okos.

    Az Endgame Gear nem sokára kihozza a 60-62 grammos XM1 wirelesst; ha ~50 grammal jönne egy új, vezetékes verzió (nem hinném, hogy fog), azért fizetnék. Aztán ott a 38 grammos G-Wolves HSK, egész jónak találtam, csak a kéztartás miatt diszkomfortot indukál, de egyébként nagyon durva az a légiesség; érkezik egy picit nagyobb (hosszabb), szintén 38 grammos wireless verziója oldalgombokkal + totál high-end hardverrel; eléggé csábító a dolog (előbb-utóbb sanszos, hogy majd benyelek egyet, mert nagy a G-Wolves gyűjtőszenvedély; kedvenc egérmárkám a Pulsarral karöltve). Ja, meg elvileg nyáron jön a Pulsar új, szimmetrikus egere 50 grammal, PAW 3370-nel és Kailh GM 8.0-kkal, lukak nélkül. Egy olyat majd valszeg. veszek.

    Meg persze az Atompalm Hydrogen (PWM 3360, D2F-01F-ek egyedi debouncinggal, 8 kHz, nagyon hajlékony kábel, Hyperglide HG-1-szerű PTFE, szimmterikus, nem kicsi és ~45 gramm) de az kb. Prey/Duke Nukem Forever esete; mikor készülnek már el vele?

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák