Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • genlog

    junior tag

    válasz Sanya #45 üzenetére

    Szerintem nincs olyan laptop, amit az első mondatodban kérdeztél, legalábbis én még nem hallottam ilyenről. A hozzászólásomban egy általános példát írtam arra (nem konkrétan laptopokkal kapcsolatban), hogy ha az igény egy nagyon rövid időre is felmerül, akkor azt kielégíteni nem lehet kompromisszumas csak azért, mert rövid ideig kell.
    Másik példa: Ha valaki csak havonta egyszer akar 4 mp alatt 100-ra gyorsulni a saját kocsijával, akkor muszáj olyan sportautót vennie, ami ezt tudja, nem kerülheti meg, nem lesz elég, hogy valami már majdnem tudja, hiszen az igény az, hogy bizony tudnia kell.

    És hogy miért másról példálózom? Hogy érthető legyen a konkrét felvetésben is (Sanya #33 és előző kommentek), ha néha igény van a 4K-s dekódolásra, akkor bizony ilyen hardver kell, hülyeség rákérdezni, hogy erre mindig szükség van-e, hiszen ha hébe-hóba szükség van rá, akkor olyan hardver kell hozzá és kész.

    Hogy a 4K-s laptop mennyire hasznos, mennyire nem, arról nem nyitok vitát, számtalan videó, review akármi van a neten, ahol a többségnek feltűnik, hogy bizony van különbség megjelenítésben, már egyszerű szövegnél (pl. böngészés) is, de a videók, fotók élvezete, pláne azok gyártása kifejezetten jobb a 4K-n, mint FHD-n.
    Tehát nem laborban megpörgetett moiré-effekt-ábrákról beszélek, hanem valós használatról.
    Egyébként meg efelé halad a világ, tetszik vagy nem. Jönnek a 8K tévék, idővel jönni fognak az ilyen monitorok is, majd a mégnagyobb pixelsűrűség.

Új hozzászólás Aktív témák