Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz sb #22 üzenetére

    Oké, magyarázom.
    solfilo felvetette, hogy nincs AV-1 támogatás az AMD-ban, és ez milyen rossz. Erre referáltam.
    Tekintve, hogy bár solifo desktop APU-ról beszélt, a cikk viszont mobil APU-król, nagyvonalúan figyelmen kívül hagytam a desktop jelzést. Már csak azért is, mert ezek a procik izomból simán kinyomják az AV-1-et így bár desktop vonalon nincs, de a mobil oldalon van jelentősége a fogyasztás miatt.
    Úgy tűnhet milyen rossz, hogy nincs Cézanne prociban AV-1. De ezeket Ampere dGPU-val szerelt laposokba szánják (közép és felső kategóriás laposokba), aminek viszont van AV-1 támogatása. Tehát nem arról van szó, hogy a Cézanne-es AMD-s laposokban nem lesz AV-1 támogatás, mert lesz.
    A Van Gogh procikban van beépített AV-1 támogatás, csak egyelőre kapni nem lehet.
    Helyette van a Lucienne amiről viszont egyelőre kevés az infó. Gyanítom, hogy nincs benne, mivel a Lucienne a hírek szerint budget proci lesz alsó kategóriába.
    Kedves publikum! Mutassatok egy alsó kategóriás notit, amiben van prociba épített AV-1 támogatás! AMD oldalon tudom nincs, lehet Inteles példákat felhozni. Hajrá!
    Megjegyzem az AMD az iGPU stratégiájával az Intel mintáját követi, szóval ha valaki ebben a tekintetben az egyiket szidja, akkor a másikat is. :U
    És most nem is arról beszélünk, hogy az AV-1 támogatás aktuálisan jelentős feature vagy nem az. És nem is arról, hogy a Cézanne van e annyira hatékony, hogy még egy megemelt fogyasztás mellett is kevesebbet eszik mint az Intel Tigris, mert nem tudom. De elképzelhetőnek tartom.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák