Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Egon #33 üzenetére

    Azok az elemzések a marketinganyagban vannak. De egyik cég sem kedveli, ha csak azt írod vissza, mivel akkor gyakorlatilag nem raktál bele semmi munkát, hogy megértsd az architektúra működését, hanem csak leírtad, amit ők elmondtak. Több tucatnyian csinálják ezt. Nem baj, csak ez az egyszerűbb út. A Navi 10 esetében a marketinganyagban másfél oldalnyi architektúraleírás volt. Ezzel szemben én írtam nyolc oldalt, ahol külön figyeltem arra, hogy elmagyarázzam a GPU-k működését, hogy érthető legyen a Navi újítása, ami a marketinganyagban nincs is benne, mert bonyolultnak lett titulálva. Annyi van, hogy magas egyszálú teljesítményre optimalizált SIMT dizájnról van szó, de hogy ez mit jelent, az nincs kifejtve. Így leírva pedig egy GPU-nál minimum fura az, hogy egyszálú teljesítmény. :)
    Leginkább az lehetett az én elemzésem előnye, hogy ezt a tényezőt senki sem fejtette részletesen ki, míg én vettem a fáradtságot, átgondoltam, hogy miképp lehetne ezt valahogy érthető formában elmondani egy átlag olvasónak, és leírtam több oldalban. Bonyolult? Persze, hogy az, de nem lehetetlen elmagyarázni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák