Hirdetés

2019. augusztus 26., hétfő

(#1) AVhelper

AVhelper
(senior tag)

Az LG CineBeam HU80KG nem lesz kapható Magyarországon és nem fut rajta WebOS 3.5 okostévé rendszer. Ellenben kapható lesz a tegnap Magyarországon nyilvánosan bemutatott HU80KSW vetítő, ami ugyanazt a webOS 3.5 Smart TV platformot és alkalmazáskészletet kapja meg, amit a márka idehaza forgalmazott okostévéi, javasolt fogyasztói ára pedig 850.000 Ft.

A többi stimmel.

(#2) Duree

Duree
(veterán)

Az ára nem is annyira vészes, szívesen megnézném, hogy hogy néz ki rajta egy 150" kép.

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#3) kakuk.tamas

kakuk.tamas
(őstag)

Vicces, hogy konkrétan egy kábeldob van az aljában. :DDD
Szóval kamu, hogy a levegőből veszi a naftát, mint a képeken. ;] :DD

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Ha tőlem vásárolnál, olvasd el: https://tinyurl.hu/PKrH/ ~ Zalaegerszeg ~ Huawei Mate 20 Pro Twilight ~ Xbox One X 1TB ~ MS Xbox One Patrol Tech ~ LG 43UJ63 ~

(#4) tuki2200

tuki2200
(senior tag)

Az ára jó, már csak ki kellene tudni próbalni valahol

(#5) PrinceHerceg

PrinceHerceg
(őstag)

Drága és sz*r!

♪ ♫ X-Fi + D.A.C ♪ < d[(^ ˛ *)]b > ♪ Xtreme Fidelity ♫ ♪

(#6) arty

arty
(addikt)

szokásos trükközős dlp chip (nem nativ 4k)
fényerő 1100 lumen (ecoban 650) - ez egyébként oké, ha besötétítessz ill. ha nem gyengül, mint az UHP lámpák (amik ezer óra után akár el is feleződnek fényerőben...)

a kontrasz számoknak nem tudom lehet-e hinni... 450:1 az a nézhetetlen kép kategória (akár ansi, akár nativ)

[link]

hordozható cuccnak, sok ki-bekapcsolás lehetősége miatt... talán.... ha harmadába kerülne.... (áh, mégse, nekem akkor se kéne)

[ Szerkesztve ]

stadion, kisvasút, freemail

(#7) weiss

weiss
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Tars, te vagy az?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#8) evitiguF

evitiguF
(aktív tag)

A marketing kép is remek, lehet vagy 150 centire a faltól, de 150"-os képet vetít kb... :DDD

(#9) .LnB

.LnB
(félisten)
LOGOUT blog

Homo Ludens

(#10) Psychopeti válasza .LnB (#9) üzenetére

Psychopeti
(senior tag)

:DDD

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#11) AVhelper válasza AVhelper (#1) üzenetére

AVhelper
(senior tag)

Helyesbítek: az LG CineBeam HU80KG-n is van egy webOS 3.5, de annak csak egy kiherélt változata tartalom szolgáltató (Netflix, YouTube, stb.) alkalmazások nélkül.

(#12) csicso82 válasza weiss (#7) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Nem, ez CASE.

Amúgy ez egy halott technológia, ugyanis semmilyen érdemi fejlődést nem látok. ellenben pár év és simán megjelenhetnek a 2-3 méter képátlójú feltekerhető OLED panelek és akkor ezeknek tényleg harangoztak.

A feltekerhetőség csak a szállítás miatt hasznos opció.

[ Szerkesztve ]

(#13) Dißnäëß válasza csicso82 (#12) üzenetére

Dißnäëß
(senior tag)

Szerintem meg nem.

Hiába adott a technológia, még nyögni fogják-fogjuk ezeket a régi vackokat, tudod, a szokásos marketinges késleltetéses sztori, egy kis polírozás itt, ráncfelvarrás ott, hogy ugyanazt a szart ne n-szer, hanem n+1-szer lehessen eladni, mielőtt érdemben váltunk egy komolyat. Mert a mondás az, hogy meg kell fizetni az R&D-t.

Ahhoz képest, hogy pár éve vettem az UHD LG-met, semmi érdembeli nem történt, de komolyan. Nem lett jobb a film élményem, a sima tv élményem, a semmilyen élményem sem, de a mindenség-élményem sem. Ha ebből indulok ki, mekkorát "léptünk előre" azóta, gyanítom, az általad vízionált legörgetős OLED fal nem holnapután fog ránk köszönteni. :(

Minden rosszat el tudok képzelni magamról, de hiába.

(#14) Hobbbyt válasza csicso82 (#12) üzenetére

Hobbbyt
(őstag)

Akkor nem figyeltél eléggé ugyanis a projektor piac nagyon sokat lépett előre az elmúlt pár évben.
Megjelent egy tucat elérhető árú LED projektor, szaré'-hugyé' kapni natív FHD vetítőket, a DLP új XPR trükkje működik, valóban megjelenít a vásznon 3840*2160 képpontot átfedések nélkül. Persze kicsit szemetesebb mint ha natív lenne, de a FHD-hez képest jobb. Az LCD egyelőre erre képtelen (vagy ha van is, akkor az csillagászati) Az LCOS sem az olcsó kategória.. Szerintem a vetítő piac sokkal többet lépett előre az elmúlt 5 évben mint a tv-s piac.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem. |.. sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s6e ..| Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore...

(#15) henrik1 válasza csicso82 (#12) üzenetére

henrik1
(tag)

szerintem pedig feltekerhető OLED 10 éven belül nem lesz értelmes áron.

ami amúgy egyáltalán nem csak arra jó, h könnyű legyen szállítani, tudod, sokan azért nem vesznek 90 colos tévét (még ha meg is engedhetnék maguknak), mert nem akarják, h a falon lógjon egy 90 col képátlójú fekete téglalap, amikor épp semmit nem néznek rajta.

(#16) Nandish válasza AVhelper (#1) üzenetére

Nandish
(tag)

Nem olcso! Viszont piacot fog teremteni. Elindul szepen egy ilyen irany es lesz ez meg fele ennyiert is! Akkor fogok en vasarolni...

10 éve vagyok Ph-n! 11 éve szerelek Apple készülékeket...

(#17) csicso82 válasza henrik1 (#15) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Ebben van igazság és a feltekerés erre is jó főleg ha egyre nagyobb kijelzőkről beszélünk azért egy 100-150" már rendesen elvesz a szobából.
A vetítőt továbbra sem komálom: zajos, cserélni kell az izzót, teljes sötét szükséges nagy fogyasztás

Az LCD - OLED panelek már most is 50-60"-nál járnak elérhető áron ha a 100-150"-nak is normalizálódik az ára + a hajlékony panel technológiával feltekerhetővé válik akkor jobb választás lesz mint egy vetítő.

(#18) Balika911 válasza csicso82 (#17) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

A feltekerhetőt én is adnám. Klassz lenne bútorba süllyeszteni, nem fixen a tévével foglaltatni a falat. (TV lift ma is létezik, de tudtommal ezer dolláros nagyságrendben mozog a komolyabb darabok ára.)

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#19) csicso82 válasza Balika911 (#18) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Egy nagy - hatalmas - vékony kijelzővel mást is lehet csinálni akár megoldható - ha még nem elérhető a feltekerhetőség - hogy pl. amikor nem használjuk egy elektronika felvinnél a plafonra akár egy besüllyeszthető megoldásban. Vagy akár képeket is megjeleníthetne tehát akár passzív időben festményeket jeleníthetne meg kérdés persze az energiafogyasztás.

(#20) Piftuka válasza .LnB (#9) üzenetére

Piftuka
(addikt)

:DDD :DD ;]

Egyébként érdekes megoldás, de engem jobban érdekel a rövid távról nagy képet biztosító projektor.

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#21) icp1970

icp1970
(aktív tag)

Komoly. Szívesen elfogadnám.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.