Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Venkman

    tag

    Kipróbáltam a szolgáltatást, gondoltam írok róla néhány sort. Először is, konzolon játszom (ps4), a pécém már több mint 10 éves, max. pixeles indie címeket tud futtatni. Telefonon próbáltam ki az androidos Geforce Now-t. Megvettem hozzá az ehavi Humble Monthly csomagot (Crash Bandicoot, Spyro Remastered, COD WWII 12 dollárért!) mert steamen nem volt játékom, ami kompatibilis lett volna vele. Ebből a Crasht és a COD-ot próbáltam ki eddig, ps4 controllerrel. A GN kezelőfelülete teljesen szimpla, áttekinthető. Otthon gigabites netem van, tehát a sebesség nem volt hátráltató tényező. Azt vettem észre, hogy az esti órákban 18-20 óra körül nem bírják a szerverek a terhelést, ilyenkor folyamatosan a waiting in quaue feliratot nézhettem, függetlenül attól, hogy európai vagy USA szerverhez csatlakoztam. Más időszakokban meg pár másodperc alatt csatlakozott és játszhattam. Ha már eljutottam a játékig az folyékonyan ment 1080p 60fps-el. Voltak azért apró bakik, a Crashnél a hang elment időnként, ez helyi hiba is lehetett, a COD-nál meg az átvezető töltővideók néha kicsit beszaggattak, de egyébként stabilan futott és nem volt benne időnkénti pixelesedés meg hasonlók (á'lá HBO GO). Lagot én nem érzékeltem egyáltalán, ez fontos. Furcsa volt, hogy a kontroller kiosztás az XBOX-osat követte, playstationösként ezt szoknom kellett, bár lehet, hogy valahol át lehet állítani, de nem találtam meg, hogy hol. További furcsaság, hogy a steambe minden egyes játékindításkor be kellett jelentkeznem, pedig bepipáltam, hogy jegyezze meg a belépésem. Szóval vannak még hiányosságok (elvégre béta az egész), de az, hogy telefonon elkezdek valamit, aztán asztali gépen folytatom, este az ágyban meg tableten nyomom (kb. amit a Google Stadia is ígér) már működik, itt van. Nem véletlen, hogy a konzolgyártók is igyekeznek alkalmazkodni a versenyhelyzethez.

Új hozzászólás Aktív témák